Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавки към маслото, бензина и др.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mme написа:
    Ще взема да намеря онези статии (едната от руски автор а другата от американец) да ги прочетете и тогава пак ще коментираме темата. Ще се постарая най-късно до утре да ги публикувам в тая тема. Прочетете ги пък после всеки сам да си взима решение...
    Статиите /руските/ за Молито с молибдена съм ги поствал във форума, момчетата могат да ги намерят.Отношението ми към тях /молибдена в двигателно масло / е крайно негативно!!! Но все пак всеки си прави избора сам.Според мен няма по-добра добавка от качествено синтетично масло! ПП...намерих еднатаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=939&highlight=
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #17
      А-ха! Ето ги:
      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

      Коментар


        #18
        Ей! Къде изчезнахте? Да не се изплашихте от:MoS2 (дисульфид молибдена)- очень уникальная вещь, которая держит громадные нагрузки в узле трения. Но, только наивный человек может лить молибден себе в двигатель. Аз лично не си падам.
        Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

        Коментар


          #19
          Ние сме тук, но къде беше ти когато питах вчера Вече си сипах добавката и предупрежденията са малко като качулка след дъжд ))))Дано да не си прав !

          Коментар


            #20
            Можеш да източиш маслото,ако си се притеснил.Харчи ли ти масло колата,като е на 150К км,че почна с добавките или в името на опита?
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #21
              dudulia написа:
              Можеш да източиш маслото,ако си се притеснил.Харчи ли ти масло колата,като е на 150К км,че почна с добавките или в името на опита?
              По малко и от двете ! То и в книжката на колата и дават подозрително голям разход на масло, но си похарчва (за съжаление не засичам - ако падне доливам) а и двигател над 120000 км. го карам с полусинтетика май си е нормално, но говори добре и за мотора Та без особени оплаквания реших да я проверя тази добавка и дано да не съжалявам горчиво. А маслото разбира се няма да го източвам - вчера го смених и ще е кощунство да изхвърля 4 литра Селения Голд !!!

              Коментар


                #22
                Моята е на 180000км и също съм с полусинтетика Castrol GTX Magnatec 10W40 и не е мръднало изобщо нивото. На 8000км е маслото и е все още така бистро както и в началото. Не знам това добре ли е или не?!
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #23
                  spark написа:
                  Моята е на 180000км и също съм с полусинтетика Castrol GTX Magnatec 10W40 и не е мръднало изобщо нивото. На 8000км е маслото и е все още така бистро както и в началото. Не знам това добре ли е или не?!
                  Абе за бистро и моето е бистро, не пуши колата, а маслото изчезва.... Не толкова колкото казват в книжката, но изчезва....де да знам какво става....затова пробвах с добавка

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте колеги.Интересува ме, някой ползвал ли е добавката MPG-Caps и има ли впечатления за резултата от нея. Според сайта им, помага горивото да изгаря по-бързо и по-пълно, като намалява "значително" разхода на гориво. Попаднаха ми няколко бройки и се колебая дали да ги използвам.

                    Коментар


                      #25
                      Кажи на каква кола и двигател си решил да ги слагаш?
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        Ползвал съм само добавка за бензин Redex, за отпушване на инжекторите. Уж подобрявала разхода и мощността и т.н. Наистина дюзите се поотпушиха. Първия път като я сипах останах доволен. Ефекта беше временен - около 1 седмица, така че почнах да сипвам редовно. Резултата - смяна на инжектор и разкапан горивен филтър. Майстора ми обясни (не знам дали е вярно де) че тия добавки раздвижват мизериите от резервоара и цялата горивна система, скапват филтъра и натъпкват целия боклук в инжекторите. След смяната на инжектора в резултат на добавката не съм сипвал повече и мога да кажа че колата си върви супер без добавки.За добавките в маслото - не знам как седят нещата....
                        Fiat Brava 1.6
                        Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                        Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                        Коментар


                          #27
                          Предишната ми кола беше Renault 21 GTS - по мое мнение много добър автомобил. Слагах в бензина REDEX - ефект не съм забелязъл. За добавките в маслото, според мен ефектите са по скоро субективни. Качествените масла имат всичко необходимо и ако си има проблем по двигателя нищо не помага освен ремонт. Знам го от възрастните автомобили на мой приятели и колеги. Универсалния модификатор също не помага. За добавките за радиатори не знам!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Абе нали някой трябва да печели от доверчивостта на хората.Голям праз, че ще ми свали разхода с 5% (в което съм сигурен, че не го прави)като трябва да дам "само" 30-50-100лв. за добавката.Това ми е толкова бензин, че не виждам къде е икономията.Ето още "средства за икономии"http://store2.data.bg/trace/AutoBild/2003%20br.5%20May/Sredstva%20za%20ikonomii.jpg
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар

                            Working...
                            X