Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених съединител - пак тресе !!! Помагайте !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Моля,покажете къде е тампона на скоростната кутия.

    Коментар


      #62
      Смених тампона горе в ляво, под акумулатора. Пак тресе, ама е по - различно. Стария не е скъсан обаче се беше смачкал до край. Сега ще сменям тоя отдолу. Направих една проба, но незнам дали правилно разсъждавам: Включих на първа и дръпнах ръчната. Като пускам съединителя, двигателя се заклаща но не тресе, и си мисля, че съединителя си е добре. Не се сетих друг начин за проверка. Да де другия начин е да се разглоби, ама кога....Мисля, че ако тресе от съединителя, би трябвало при тази проба също да тресе. Моля ако някой е наясно да пише! Аз отивам да търся тампон, че нещо ги нямат в наличност частите за тия модели.
      PUNTO 1,2 8V 2001

      Коментар


        #63
        phoenix написа:
        Humppa написа:
        Ако е скъсан тампона защо не продължава да тресе и по време на движение?
        Защото скъсания тампон тресе само при потегляне....в движение, мотора се усуква пренебрежимо малко като сменяш скоростите....Абе казах аз, залагам бира...няма ли кой да приеме облога
        Аз залагам каса бира че е тампон/и при потегляне тресе а после вече си в обороти и двигателя не прави толкова големи вибрации затова не тресе като се движи
        Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
        Alfa Romeo 146 1.9 JTD
        Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
        Alfa Romeo 155 2.0 8V

        Коментар


          #64
          Търпение момчета! Като сменя и другия ще се похваля. И ..... бирата от мене Само, че може да обсъдим ЗАЩО се късат пущините ????
          PUNTO 1,2 8V 2001

          Коментар


            #65
            major написа:
            Моля,покажете къде е тампона на скоростната кутия.
            И аз моля !
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #66
              номер 11 http://ext.autoxp.ru/rus/index.asp?clstep=01130000&mark=fiat&ver=2000&state =4&serie=Fiat%20Punto%20(тип%2018&model=1.2%20SX&namegr=Двигатель/Система%20охлаждения&indgr=1&tn=7875&tw=250&tr=111 4250&pos=11&page=1
              PUNTO 1,2 8V 2001

              Коментар


                #67
                Кой беше с касата бира, че съм ожаднял. След смаяната на двата тампона - пак тресеше, но малко по-слабо. Днес при hit-ko смениха съединителя и вече не тресе. А педала стана........Лагера се е блокирал и е изкопал пружините на диафрагмата като на струг. Още малко и е щял да ги пререже. Това е.Наздраве и успехи!
                PUNTO 1,2 8V 2001

                Коментар


                  #68
                  pepo написа:
                  Кой беше с касата бира, че съм ожаднял. След смаяната на двата тампона - пак тресеше, но малко по-слабо. Днес при hit-ko смениха съединителя и вече не тресе. А педала стана........Лагера се е блокирал и е изкопал пружините на диафрагмата като на струг. Още малко и е щял да ги пререже. Това е.Наздраве и успехи!
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #69
                    pepo написа:
                    линка не става
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #70
                      niko_ymn написа:
                      pepo написа:
                      линка не става
                      Верно - не тръгва. Днес половината сайтове не работеха. пробвай от време на време. Все ще се отпуши. А иначе е хубав, защото си виждаш колата разглобена.Успех
                      PUNTO 1,2 8V 2001

                      Коментар


                        #71
                        Колеги и аз имам запитванеНов сединител, като го отпускам и се чува скърцане при потегляне, все 1 метал се притрива!това е от както го смених!предложения ?Впрочем сега отделя по високо от колкото със стария
                        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                        Коментар


                          #72
                          тресе

                          колега и ас имах сащия проблем смених тампона и се оправи
                          сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

                          Коментар


                            #73
                            Кой тампон ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар

                            Working...
                            X