Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

маи имам проблем със задния мост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    маи имам проблем със задния мост

    Леко са ми се разкрачили задните колелета и скоро може да остана без тях И се чудя да сменям заден мост или нещо друго Някои ако има некви идеи да казва Благодаря предварително
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 94 г.

    #2
    То не си казал за каква кола става въпрос.Аз на моята брава го смених целият.Взех от една морга за 150лв.С барабани накладки,абе вс.само разкачих старият и закачих новият.Излиза по евтино ако решиш да ремонтираш твоя.
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      Дали е пунто или типо или темпра или браво/брава/ марея е се 10 :DНе е цял задния мост а е на 2 отделни носача(рамена)Ако се е разчепила като стара Шкода 120L значи са за ремонтен комплект.Той включва 2 лагера 1 дистанционна втулка , семеринги , болт с гаика :DНа пунто рем.комплект с лагери SKF е 32 лв(на колело)
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #4
        пропусна и една шайба , ама за целта картофките и кебхчетата от мен, ти само носи касата бира или:описал съм всичко подробно...само го потърси
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          phoenix написа:
          пропусна и една шайба , ама за целта картофките и кебхчетата от мен, ти само носи касата бира
          Еиии като по поръчка е снимковия материял.Разбрахме се
          Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
          IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
          1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
          2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

          Коментар


            #6
            Благодаря ви много Колицата ми е фиат типо 1.6 75 к.с. 94 г. Разкрачила се е и маи си намерих тези части от 38 до 49 лв е за едното колело Сега само трябва да си избера кои и да си търся майстори във Варна и за кви пари ще излезе ремонтчето. Ако някои има някаква представа къде във варна може да ми я ремонтират Ще съм благодарен
            Прикачени файлове
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 94 г.

            Коментар


              #7
              Подобен проблем

              Значи,чува се едно цъкане,леко като на не затворен багажник отзад.Ходих да диагностика на ходовата част -нема нищо видимо което би могло да ме притесни,но трябва да се погледне и по обстойно по тросиона.Имало некакви лагерчета вътре в задния мост.Но взе да ме съмнява че нещо в капака на багажника или закопчалката.Някой да се е зблъсквал с подобен проблем.
              FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

              Коментар


                #8
                phoenix написа:
                Аз успях да ги сменя без да разкачам почти нищо, само свалих задната гума, наистина е доста досадна смяната на тези болтове, понеже няма как да се удари болта отвътре навън, но в сервиза на Тойота имахме едни приспособления с които става доста по лесно. Представлява един лост на който има сложена тежест .....кг.(различни тежести) и това нещо се закрепва за болта и се ползва като чук за избиване. Ако намериш отнякъде нещо подобно ще ти е доста по лесно. Аз лично се наложи да отрежа болта и навътре го избих (но стигна точно до резервоара). Другото което се сещам е че свалих и пружината(докато колата е на колелата си, вързах пружината с доста тел.(прави се със скоби по принцип), след което като вдигнах колата тя си остана свита и лесно излезе), и откачих амортесьора отдолу(един болт/гайка 13), друго не съм разкачвал, беше достатъчно. Другото което се сещам е че след като отрязах главата на болта и го избих накрая разбрах че ако съм го завъртял (големия болт)на 90 градуса може би е щял да излезе доста по лесно, понеже се износва от едната страна в ламарините на подкалника и така се застопорява сам и не иска да тръгне понеже трябва да прескочи. Може би е добре да го развъртиш след като развиеш гайката отвътре, но ще е добре когато започне побоя с чука да е завъртян на 90градуса от първоначалното му състояние.имам снимки на всички лагерчета, болта и изобщо всички елементи от пълния комплект, ако ти се занимава да си смениш само повредените неща. Обикновенно се разваля само едното лагерче :D Успех,п.с.ей сега ще ти пратя и една проста схема какво представлява онзи уред за избиване
                иначе целия диалог: цъкиначе
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  mnogo blagodarq za informaciqta na vsi4ki Sega mai 6te se opitam da si opravq ednoto kolelo, ako me qdosa mnogo 6te q zakaram na nqkoi deto pove4e razbira10x phoenix :D
                  Fiat Tipo 1.6 i.e. 94 г.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Подобен проблем

                    BVLGARI написа:
                    Значи,чува се едно цъкане,леко като на не затворен багажник отзад.Ходих да диагностика на ходовата част -нема нищо видимо което би могло да ме притесни,но трябва да се погледне и по обстойно по тросиона.Имало некакви лагерчета вътре в задния мост.Но взе да ме съмнява че нещо в капака на багажника или закопчалката.Някой да се е зблъсквал с подобен проблем.
                    Това е от заключващият механизъм на задната седалка.Коментирано е много,пробвай с търсачката и ще намериш подробно обяснение как се оправя.

                    Коментар


                      #11
                      Попаднах на тази тема след като рових с търсачката. Неможах да намеря обаче подробно описаната тема за заключващия механизъм на задната седалка, както е написал модератор peho. Някой да помага ако може.поздрави
                      Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                      Коментар

                      Working...
                      X