Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се вдигат оборотите на 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сега пробвах с Визата. Има такава възможност да се вдигнат оборотите или да се намалят. Става като от главното меню, след като си избрал вида на колата и ЕКУ-то се натисне F3. Там излизат тестове за различните датчици, като например като се пусне тест на МПХ излиза съобщение, че колата ще се форсира 3 пъти и така и става ако моторчето работи. Най-отдолу на тестовете пише "Idle Base Adjustment" (не съм сигурен за правописа) и там като го избереш с F2 излиза стойност 0 и можеш да я променяш от -32 до +32, намаляваш или увеличаваш оборотите. Пише това да се прави на напълно загрял двигател.Също с Визата можеш да си сравниш показанията на оборотомера на таблото с тези, които отчита ЕКУ-то. Както са писали колегите този уред на таблото има някаква точност и за мен е по-скоро информативен, отколкото да му се вярва на 100% особено в такива малки разлики.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #17
      бе не знам, факт е, че със съсем малко не ми достигат оборотите да не трепва.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        pakumba написа:
        бе не знам, факт е, че със съсем малко не ми достигат оборотите да не трепва.
        На една Темпра ей така потрепваха както казваш и като развихме малко кранчето на газовата бутилка и заспа работата.Да не си го свил и ти прекалено много в стремежа си да я напраиш да харчи по-малко.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #19
          аз не съм такъвне бе проблемацията е и на бензин
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар

          Working...
          X