Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1,9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 1,9 TD100

    Работи перфектно, на 363000 км. е и до сега не ми е давала проблем... само дето от известно време не мога да я угася.... когато работи и върна ключа в положение оff продължава да си работи но със един странен шум, като от повреден авансатор... Помагаите !!!!!!!!!!!!!!(Извинете за латиницата преди малко)
    Edno ot zadyljitelnite usloviq za da karash fiat v bg e da imash registraciq v tozi forum

    #2
    проблемът ти е тъй нареченият клапан на помпата за спиране и пускане на горивото оправлява се от един+
    FIAT Marea 1.9TD/100

    Коментар


      #3
      zombaiko написа:
      проблемът ти е тъй нареченият клапан на помпата за спиране и пускане на горивото оправлява се от един+
      ок, съгласен съм... в момента даже съм до ушите в масло и нафта....само дето не откривам клапана...къде точно се намира...моля ви, не ме разбирайте погрешно...до преди известно време карах астра 1,7 тд и там всичко беше много много просто...за мареата за смяна на свещите ходих на майстор !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! какво още да кажа ?!?!
      Edno ot zadyljitelnite usloviq za da karash fiat v bg e da imash registraciq v tozi forum

      Коментар


        #4
        Добре дошъл колега радвай се ,че не можеш да я угасиш колата.Колеги страдат от обратното което е по лошо не могат да запалят.Това в рамките на шегата проблема ти е в клапана за спиране на горивото койот е на ГНП отдолу на доста смотано място.Ще се постарая тези дни да намеря някоя схемичка за помощ.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Този клапан няма да го намериш докато не се демонтира ГНП.За съжаление адски кофти е направено.На ГНП от долу е монтиран имобилайзера кой то разрешава подаването на напрежение към клапана.Прекъсва и + и - на клапана.А самия клапан е защитен от предпазни ламарини които няма как да се демонтират докато не се извади помпата.Болтовете които държат тези ламарини са с гави без достъп за ключ-след затягане се късат зада не пипа всеки по помпата.Правил съм много неща но това не е нито лесно(демонтаж и монтаж на ГНП с ангрнажния ремък и всичките му там подробности) нито може да стане бързо но в рамките на един работен ден е възможно да си готов.Лошото е че клапана струва около 25лв.а за труда са много.Успех!!!

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Добре дошъл колега радвай се ,че не можеш да я угасиш колата.Колеги страдат от обратното което е по лошо не могат да запалят.Това в рамките на шегата проблема ти е в клапана за спиране на горивото койот е на ГНП отдолу на доста смотано място.Ще се постарая тези дни да намеря някоя схемичка за помощ.
            Благодаря ти предварително !!!!!!!!!!!
            Edno ot zadyljitelnite usloviq za da karash fiat v bg e da imash registraciq v tozi forum

            Коментар

            Working...
            X