Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Харчи бензин когато карам на газ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Харчи бензин когато карам на газ!

    Колеги,днес направо се шашнах ,когато отидох на бензиностанцията(Лукойл)и момчето почна да слага газ.Викам му до горе,бях минал 130км само градско а бутилката ми е 20литра и си мисля дано за тези 130км да не е изгорила повече от 13 ,14 литра,но след малко пистолета спира аз гледам колонката и тя показва 7.4 литра сипани и бутилката изключила .Отварям багажника да погледна стрелката на газта(горе долу е точна)и тя показва до горе Това означава 5.6 литра на 100км градско зимно Но има и друго от два дена насам гледам ,че стрелката на бензина който ползвам за припалване главуломно пада надолу.А сега да ми обясните що така бре Попринцип сега разхода на газ ми е 11 на сто градско(преди тази случка де)
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    Казвал съм го и преди:Засичайте разхода след 500 км, като водите статистика колко сте заредили и не се предоверявайте на разни измислени стрелки или лампички.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Kimi_Raikonen написа:
      Казвал съм го и преди:Засичайте разхода след 500 км, като водите статистика колко сте заредили и не се предоверявайте на разни измислени стрелки или лампички.
      Кими, от една година имам газовата и тя никога не ме е подвеждала,пълня винаги до горе и разхода ми е един и същ винаги,дали ще карам 500 или 20 км когато отида да ми сипват газ винаги е точно
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        В студа не може да се зареди бутилката като лятото- знаеш го, нали. :D Абе точна ти е стрелката( тя е като жената- с променливо настроение :D ), но нали виждаш всеки ден във форума има теми:"помоощ- харчи ми 17 на стоооо... и т.н и то поради "точни " изчисления по стрелката и по налягането в бутилката и т.н. и изчисления, като се изминат 50 км. и стават едни сметки... за страх! :D :D :D Предлагам нещо по- нормално- статистика за месеца- тогава ще си покаже всичките разходи.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Кими .. В случая не мисля ,че проблема е засичането на газта, а изразходването на бензина ...

          Коментар


            #6
            Незнам за колегата, но и аз имам доста голям разход на бензин, при условие, че карам на газ.Уж само паля на бензин, и веднага след това автоматично се прехвърля на газ, (ако се позабави с прехвърлянето, помагам с форсиране)... а бензина свършва все едно карам на бензин постоянно. (ако беше така, поне газта щеше да ми остава, но не...).Вече имам наблюдения от над 1000 км, и бензина продължава да свършва много бързо. Не се вижда на око някъде да има теч навън...За около 1200 км разхода ми на газ си е нормален като за мойта кола (от около 12/100 средно), плюс около 50 литра бензин...Ще трябва да я карам на доктор пак, но ако някой даде някаква идея. ще съм благодарен... Нямам бензинов клапан, директно се прекратява подаването на ток към дюзите... дали не е възможно някоя от дюзите (или повече) да пуска бензин, докато заедно с въздуха си влиза и газ. Това бих ли могъл да го разбера някак по работата на двигателя?

            Коментар


              #7
              Аз от два дена забелязах това внезапно падане на стелката на бензина ,преди винаги почти не съм я забелязвал дори а сега с всяко запалване все по-надолу отива
              Nissan Primera 1.6 16v P11
              ex.Fiat Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                ... Нямам бензинов клапан, директно се прекратява подаването на ток към дюзите... дали не е възможно някоя от дюзите (или повече) да пуска бензин, докато заедно с въздуха си влиза и газ. Това бих ли могъл да го разбера някак по работата на двигателя?
                Точно там трябва да наблегнеш при диагностиката. Понякога ако дюзите са чистени на ултразвук- протичат и бензин когато си на газ. Инсталирането на бензинов клапан е наложително в този случай. Ако дюзите са чистени с ултразвук и попипва и бензи- по- добре да се сменят с други втора употреба от двигател, който не е имал газова- това може да видиш в автоморгата от кой двигател ти ги свалят- няма ли още един ред букси на дебелия кабел, където са буксите на дюзите- значи е нямал газова този мотор.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  кола газ

                  като запалиш и минеш на газ може лесно да видиш дали харчи и бензин вадиш единия кабел от клапана и трябва да изгасне ако работи значи харчи и бензин не изключваш ли с емулатор или реле дюзите виж дали работат като сина газ
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Имам емулатор на дюзите
                    Nissan Primera 1.6 16v P11
                    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      е тогава емулатора не се включва и дюзите щракат извади от клапана на газовата захранването и ако работи още колата значи вярно върви и на бензин може и ключа газ/бензин нещо да се е прецакал
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        ето отговора на специалиста http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21858п.п. още не ми е останало време да отида на майстор да видя какво е точно и си карам на бензинец - ефтинийка....п.п. 2 - пиши ако я оправиш колата, кво е било, колко е струвало...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Колеги днес оправих проблема.Тя колата е вървяла само на бензин.Когато отидох при газаджията установи ,че има прекъснато кабелче при ключа,запои го и всичко заспа,каза ,че съм го закачил с крака и съм го скъсал.Пак влизам в клуба на миризливците
                          Nissan Primera 1.6 16v P11
                          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Kimi_Raikonen написа:
                            Точно там трябва да наблегнеш при диагностиката. Понякога ако дюзите са чистени на ултразвук- протичат и бензин когато си на газ. Инсталирането на бензинов клапан е наложително в този случай.
                            И за какъв х** ти е тоя клапан като по лесното и по евтино е да сложиш едно реле за 2 лева което да ти спира помпата в место клапан за 30.Да режеш маркучи и слагаш скоби като на всичко отгоре пак ще опъваш кабели до клапана.И само не ме почвай за това че няма да може да се охлаждат дюзите щото и с клапана пак през тях няма да минава бензин.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #15
                              lov написа:
                              Kimi_Raikonen написа:
                              Точно там трябва да наблегнеш при диагностиката. Понякога ако дюзите са чистени на ултразвук- протичат и бензин когато си на газ. Инсталирането на бензинов клапан е наложително в този случай.
                              И за какъв х** ти е тоя клапан като по лесното и по евтино е да сложиш едно реле за 2 лева което да ти спира помпата в место клапан за 30.Да режеш маркучи и слагаш скоби като на всичко отгоре пак ще опъваш кабели до клапана.И само не ме почвай за това че няма да може да се охлаждат дюзите щото и с клапана пак през тях няма да минава бензин.
                              Аз даже съм си сложил директен ключ за помпата.Две години съм без притеснения.
                              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                              Коментар

                              Working...
                              X