Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнали амортесьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнали амортесьори

    Това не ми се беше случвало. Синът ми тръгва с колата и се прибира след 5 мин. нещо чукало отпред, оказа се че ми замръзнал десния мортесьор, просто не реагира. Окъпах го с гореща вода и се отпусна, после аз я подкарах и започна левия да чука, но с карането се оправи. Някой патил ли е от такова нещо. Не че е фатално няма какво толкова да се повреди, но е неприятно.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    само каране му е майката

    Коментар


      #3
      имаше 2-3 такива случая с колеги от форума
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Като ученик работех на автомивка.Проблемът засяга предимно италианските марки и тук-там някой СЕАТ.Размразявали сме ги с десетки.В момента,в който температурите паднат под -7 или -8,задължително сутринта чакат поне двама със замръзнали амортисьори.Нямам логично обяснение за това...амортисьорите продавани в Италия и Испания би трябвало да са същите като тези в Германия или Щвеция..ама явно не са.

        Коментар


          #5
          Замръзвал ми е заден амортисьор на Нисан и то в свито положение просто така бях спрял,но амортисьорите не бяха оригинални а sacs (май не се пишеше точно така)
          FIAT Stilo 1.9 Jtd

          Коментар


            #6
            Salvador написа:
            Като ученик работех на автомивка.Проблемът засяга предимно италианските марки и тук-там някой СЕАТ.Размразявали сме ги с десетки.В момента,в който температурите паднат под -7 или -8,задължително сутринта чакат поне двама със замръзнали амортисьори.Нямам логично обяснение за това...амортисьорите продавани в Италия и Испания би трябвало да са същите като тези в Германия или Щвеция..ама явно не са.
            Аз карам италиански автомобили от 10 години. Досега никога не ми се е случвало да ми замръзне амотрисьор. Според амортисьора нали има гумен маншьон и най-вероятно той да е скъсан и от там да влиза влага. Ходил съм на Пампорово с фиата и при -20 градуса нищо не ми е ставало. Учудвам се че има такива случай.
            http://www.pljuvalnik.com
            Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

            Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

            Коментар


              #7
              И аз нямам разумно бяснение.Но си беше традиция...Като свият студовете и задължително имаше сутрин по някоя Панда,Уно или Ибиза.

              Коментар


                #8
                thedon написа:
                Аз карам италиански автомобили от 10 години. Досега никога не ми се е случвало да ми замръзне амотрисьор. Според амортисьора нали има гумен маншьон и най-вероятно той да е скъсан и от там да влиза влага. Ходил съм на Пампорово с фиата и при -20 градуса нищо не ми е ставало. Учудвам се че има такива случай.
                Шофирам от 1979 г., тази ми е 10-та кола и досега на бях забелязал такъв случай, а може и да не съм обръщал внимание, а маншоните ми доколкото ги видях са здрави. Друго обяснение е вискозитета на маслото вътре в амортесьора.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар

                Working...
                X