Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормална ли е тази температура?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормална ли е тази температура?

    да попитам някой който е наясно каква температура трябва да достига двигател 1.9 jtd интересува ме дали моята е нормална качвам снимка за да кажете дали е нормалнои ако не е (аз така мисля)какъв е проблема в термостата или подгревните свещи на антифризаблагодаря на всички колегите предварително
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

    #2
    Може и да е нормална може и да не е. Според мен трябва стрелката да стои на по-горната чертичка - т.е посредата. Най-вероятно термостата е виновник. Подгревните свещи нямат нищо общо, те помагат на колата да загрее по-бързо.
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    Коментар


      #3
      да, колегата е прав - трябва да е на горната чертичка, на средата. Термостатът е виновен САМО АКО СПАДА от това положение, при нормално каране. Ако се закове там и не мърда, значи нещата са наред, възможно е температурния датчик да подава малко по-друг сигнал. затова да показва по хладно. а е възможно и самия термостат да отваря лекичко по-рано, но иначе да си работи правилно.

      Коментар


        #4
        по принцип кове и не мърда от позицията която е на снимката
        Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Карай го така, нямаш проблеми. Ако обаче почне да стои под дебелата чертичка тогава имаш проблем.
          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

          Коментар


            #6
            При мен работата е подобна - стрелката ми седи 4-5 мм под нормалната работна температура.
            Fiat Brava 1.6
            Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
            Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

            Коментар


              #7
              Не се вторачвайте толкова в тая стрелка за температурата- това е възможно най- неточно мерещия уред в колата- щом не е стигнала до Н да прегрее- карайте си и си свиркайте- това е горе- долу уред- показва +-30 градуса! :D Стрелката където и да стои- ако не мърда при различни условия на каране и ако не е в някоя от двете крайности- не и обръщайте внимание- този уред повече се вози без пари на колата.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                A ето при мен как е.А като попадна в задръстване се покачва до червената черта.Така ли трябва да е?
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  Re: нормална ли е тази температура?

                  georgidinkov написа:
                  да попитам някой който е наясно каква температура трябва да достига двигател 1.9 jtd интересува ме дали моята е нормална качвам снимка за да кажете дали е нормалнои ако не е (аз така мисля)какъв е проблема в термостата или подгревните свещи на антифризаблагодаря на всички колегите предварително
                  Според мен е напълно нормалана
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    възможно ли е ако не работи термостата колата да гори повече мойта стрелка минава само началото спира когато спра и колата работи отива до полвината но когато е във движение пада малко след началото и не мърда

                    Коментар


                      #11
                      градуси

                      и при мен е така мерил съм го няколко пати антифриза е нормално в градусите си включва и изключва перката като е по нагоре -в задръстване сменял съм Термостат и пак същото от това неможе да ти падне чак толкова разхода минимално е може уреда да е нещо неточен до средата дебелата линия е 93 градуса поне при мен е така
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Нормално работи колата, не се притеснявай. И не се опитвай да постигнеш "заковаване на стрелката" - ако при някого се е получило, то това е по-скоро изключение отколкото масово явление.
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък ще го нарека така - тези при които датчика е забоден на термостата и при тях не се е получило, значи имат някакъв друг проблем hit-ko веднъж го написа кратко ясно и точно - понеже датчика е на термостата, затова и стрелката се кове на едно място и не мърда, както е и при мен, така е и например при колегата noriaga - той смени термостата, и каза че стрелката му е заковала средата и не е мръднала от там.

                          Коментар


                            #14
                            Хората са го написали вече-на тия уреди не разчитай,особено електронните им варианти.Супер много се шашкат от влагата и студеното време,плюс това...наистина мерят +-10-20 градуса още като нови.Стават да се контролират по тях граничните състояния-крайно долно и крайно горно.Там е лошо.Щом стои заковано нейде по средата,нямаш проблем.

                            Коментар


                              #15
                              И при мен стрелката стоеше закована малко под средата както е на снимките.Но като стана по-студено и карах извън града се усещаше че купето не се стопля особенно добре. Смених термостата и сега стои закован в средата.Стария термостат явно си работи но отваря и затваря на по-ниска температура.
                              Brava EL 1,6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X