Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгревни свещи Дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгревни свещи Дизел

    Здравейте колеги!Карам Фиат мареа 1.9 тд, отскоро имам малък проблем със запалжането.Като паля сутрин на студено, леко започва да тресе по време на стартирането, след това запалва и нормализира обортотите.Мисля, че е от свещите, но не съм сигурен, преди пак съм палил в студа, но го нямаше този проблем.Ако има изгоряла свещ трябва ли да ми свети лампичката с реотанчето на таблото?защото моята не свети след подгряване и запалване...Една сутрин на -5 градуса запалих след 5-6 опита греене и жартене иначе съм палил и при -6, но само леко тресеше и запали...Моля за съвет, благодаря предварително!

    #2
    На баща ми Мареа-та е пак 1.9тд пали си от раз и на голямите студове,само 1 каза от 2рия път пали.И той тва се оплаква за 10секунди се затриса и после нормализира оборотите.Ако ти е изгоряла свещ си светва лампата с реотанчето и след като си запалил.Така че мисля че е нормално,да кажат др колеги тресе ли им при палене.Само не знам - 5 и да палиш след 5 опита....не е добре трябва да си пали от раз.Сега като я видях тая тема...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0 Се сетих провери си дали те включено подгряването на нафтата - може и заради това не ти пали Или накратко поразгледай раздела за дизели
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Земи, си ги смени всичките да ти е мирна главата, не на всички модели им мига лампата с реотанчето при избила свещ, може и да работи но да не грее колкото трябва. Една хубава свещ нагрява м/у 800-1000 градуса. ИСКРА- чешки , не отстъпват по качество на наи добрите фирми. Пък и не са скъпи м/у 6-8 лв. за брои , няма да съжеляваш
      Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
      ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

      Коментар


        #4
        nasty написа:
        На баща ми Мареа-та е пак 1.9тд пали си от раз и на голямите студове,само 1 каза от 2рия път пали.И той тва се оплаква за 10секунди се затриса и после нормализира оборотите.Ако ти е изгоряла свещ си светва лампата с реотанчето и след като си запалил.Така че мисля че е нормално,да кажат др колеги тресе ли им при палене.Само не знам - 5 и да палиш след 5 опита....не е добре трябва да си пали от раз.Сега като я видях тая тема...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0 Се сетих провери си дали те включено подгряването на нафтата - може и заради това не ти пали Или накратко поразгледай раздела за дизели
        Я кажи къде е това подгряване
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          nasty написа:
          На баща ми Мареа-та е пак 1.9тд пали си от раз и на голямите студове,само 1 каза от 2рия път пали.И той тва се оплаква за 10секунди се затриса и после нормализира оборотите.Ако ти е изгоряла свещ си светва лампата с реотанчето и след като си запалил.Така че мисля че е нормално,да кажат др колеги тресе ли им при палене.Само не знам - 5 и да палиш след 5 опита....не е добре трябва да си пали от раз.Сега като я видях тая тема...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0 Се сетих провери си дали те включено подгряването на нафтата - може и заради това не ти пали Или накратко поразгледай раздела за дизели
          Зарежи го това подгряване то се включва само при работещ двигател така ,че не е от него.Подгряването ти гарантира движение дори при -30 градуса а може и повече.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Зарежи го това подгряване то се включва само при работещ двигател така ,че не е от него.Подгряването ти гарантира движение дори при -30 градуса а може и повече.
            Напълно съм съгласен с горния отговор. Относно претреперването при палене - и моя мотор при по-студено време го прави. Подгревателните свещи са наред, но имам чувството, че самото подгряване е неравномерно, като че ли прекъсва и го отдавам на това Не съм я палил на по-ниста температура от -9 и затова съм в невидение като чуя -22 Иначе си пали наистина от раз, да не чуе Дявола....
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              Добрем не е от това ама защо да не му пали тогава под - 6....
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                nasty написа:
                Добрем не е от това ама защо да не му пали тогава под - 6....
                просто има някоя изгоряла свещ :D
                FIAT Marea 1.9TD/100

                Коментар


                  #9
                  Колега, наскоро и аз имах подобен проблем с колата от подписа. Палеше много трудно, но си имала крушка опашка. Оказа се, че две подгряващи свещи са пили вода. След смяна с изправни нямам никакъв проблем. Така че провери си свещите, колкото до това че под -5 не палиш имай предвид, че по-съвременните дизели ги правят така, че до около тази температура въобще не ползват подгряващите свещи. ПЕЖО и ВОЛВО имаха подобни разработки. Па знам ли, може и нашата фирма да е в крак с времето. Помисли си също за качеството на нафтата и свойството й да желира при ниски температури. PS: Ако си намериш свещи на словенската фирма ИСКРА вземай смело. Да не те плаши това че цената им е ниска (9-10 лв/бр). Много са добри. Моите ги взех от магазина на "Автокомерс Плюс" в кв. Хаджи Димитър, но имат магазин и на Симеон. Успех
                  TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                  ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                  НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                  Коментар


                    #10
                    Най-лошото е, че трябва да си магьосник за да ги провериш или пък да ги смениш тези свещи, особено на ТД100, за ТД75 е с няколко идеи по-лесно.Поздрави!

                    Коментар


                      #11
                      Подгревни свещи Дизел

                      Благодаря за саветите колеги!Смених ги,цял ден се мьчих... Сложих Бош 26лв.едната с 1 год.гаранция...Свещите бяха здрави,но много нагорели,сега паля нормално.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Подгревни свещи Дизел

                        nikalas32 написа:
                        Благодаря за саветите колеги!Смених ги,цял ден се мьчих... Сложих Бош 26лв.едната с 1 год.гаранция...Свещите бяха здрави,но много нагорели,сега паля нормално.
                        много пари бе аз мойте БОШ ги взех от фирменият им магазин в Русе по 18лв. пак с 1 год. гаранция

                        Коментар

                        Working...
                        X