Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв разход на бензин ви дават през зимния сезон фиатите ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв разход на бензин ви дават през зимния сезон фиатите ?

    Предстои ми да направя експеримент, резултатите от който предварително ме плашат и затова искам да съм подготвен :D .Ще засека разхода на мареата по сравнително достоверния изпитан метод: зареждане на бензин до капачката на резервоара, изминаване поне на 200 км. градско и пак зареждане до горе. След това същия експеримент и с извънградско. Моята кола я карам в момента почти само на градско и то най-често на къси разстояния 2-3 км, което е доста неблагоприятно за разхода и подозирам, че в момента е много висок.Каталожните данни за разхода ги знам. Интересуват ме най-вече реалните наблюдения на колеги с двигател 1.8 16V 113 к.с. за разхода през този сезон.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Хейде де, колеги. Номера на колата си криете, разхода си криете, няма да ви източат бензина като си кажете разхода .Сериозно, ще помоля колегите с бензинови двигатели да споделят впечатления от разхода в момента. Дори двигателите и автомобилите да не са като моя.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      В градски условия с парно и т.н. ми дава 10-11, а извънградско 9-10. Тва е положението. Става въпрос за BRAVA 1.6, 16v. Предполагам, че и начина на каране има значение, а и степента на задръстването в което карам. Живея зад "Св.Седмочисленици" и често се налага да правя по няколко кръгчета около "попа" в час пик, търсейки място за паркиране. По време на това обикаляне почти забравям, че колата има повече от две предавки...

      Коментар


        #4
        При мен 6км в едната посока до работа т.е. на сравнително къси разстояния карам в София ми даваше 12/100 с прецакан термостат. След смяната му разхода падна на 10/100. Двигателя е 1,4
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Под 12-14/100 не пада в София при нормално каране - ако тръгна да ръчкам става страшно!
          Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Тази Мареа не трябва ли да е повечко коне?
            Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Мойта Брава харчи около 10/100 градско и около 6/100 извънградско
              FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
              FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
              FIAT Stilo 1.2 16V LPG

              Коментар


                #8
                gorole написа:
                Тази Мареа не трябва ли да е повечко коне?
                толкова си е
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Пълна ръчка - около 10 градско (повече не съм успявал да постигна :D) нормално - до сега през зимата не съм го карал нормално, но спокойно мога да намаля разхода на 9-8, даже 7 ... че може и още, ама нямам толкова нерви :D Извънградско не съм го пробвал зимата ...

                  Коментар


                    #10
                    Stoyo написа:
                    Мойта Брава харчи около 10/100 градско и около 6/100 извънградско
                    И палиото харчеше толкова, даже по-малко. Но тази червена ламя гълта повече, особено на градско по несигурния метод "до светване на лампата за бензина" определям разхода на около 12-13л /100 км. Вече съм сменил термостат и ламбда сонда, на диагностиката уж всичко е Ок ... Но да не бързам с изводите, като го засека съвсем точно по другия далеч по-точен метод, ще реша дали пак да посетя сервиза.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Само няма да се плашите: През седмицата сутрин и вечер по около 1.5 км + 5-10мин. подгряване преди да тръгна да се стопли за детето. Събота и Неделя малко повече. При този градски режим разхода лятото е 12-14, а зимата 16-18 на сто. Почти всяка седмица пътувам извънградско и разхода е около7-7.5 на сто.
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #12
                        18100 газ градско и 10-12100 извънградско сега.Лятото 2-3 литра по-малко.А по принцип колкото и да и сипя,всичко харчи да и се не види.Нищо не връща за съжаление.

                        Коментар


                          #13
                          1.2 16V на бензградско 9-10, стигал съм и до 12, с мнооого мъки лятото съм падал на 8вчера на извънгградско за 500 км. разхода беше 6.7. От тези 500км, 100 км карах със 160км/ч (по магистралата). 40км изкачване по път със много сняг и коловози (на 2-ра). Останалите километри скорост м/у 80 и 140 км/ч с постоянни изпреварвания. Общо взето на извънградско (до 120 км/ч) е много икономична, ама в града яко бърка в джоба.
                          Fiat Bravo 80 16V

                          Коментар


                            #14
                            Аз не си давам зор да правя такива тънки сметки.Колко гори Бравчо ли ?Едва ли има някакво значение щом разхода не е чудовищен.На белите ми километражи не отива пенсионерски стил на каране само за да изгори 1 литър по малко.Евтино няма никъде и както се казва " Кефа мама цена няма".

                            Коментар


                              #15
                              gorole написа:
                              Под 12-14/100 не пада в София при нормално каране - ако тръгна да ръчкам става страшно!
                              По трипа ли го засичаш или иначе? Ако е по трипа-вярваш ли му?
                              Fiat Stilo 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X