Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли часовник фиат мареа? И вечният въпрос за облегалките.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли часовник фиат мареа? И вечният въпрос за облегалките.

    От няколко часа съм собственик на фиат мареа . Имам доста въпроси. - На първо четене се сещам за това, че никъде по таблото не видях часовник. Ни аналогов, ни цифров ?? Може би е на радиото (то си е оригинално фиатско, има някакъв проблем - не може да се изключва, само с гасене на колата става), но не мога да разбера в какъв режим се вижда часовника и как до го сверя.Ще се радвам, ако ме ориентирате.- Още един въпрос - вечния въпрос за облегалките за глава. Нямам нужда да ги махам, тапицерията е перфектна. Но са в най-горното възможно положение и ми пречат. Искам просто да ги смъкна надолу, а не мърдат. Как става това упражнение ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Re: Има ли часовник фиат мареа? И вечният въпрос за облегалк

    snake написа:
    От няколко часа съм собственик на фиат мареа . Имам доста въпроси. - На първо четене се сещам за това, че никъде по таблото не видях часовник. Ни аналогов, ни цифров ?? Може би е на радиото (то си е оригинално фиатско, има някакъв проблем - не може да се изключва, само с гасене на колата става), но не мога да разбера в какъв режим се вижда часовника и как до го сверя.Ще се радвам, ако ме ориентирате.- Още един въпрос - вечния въпрос за облегалките за глава. Нямам нужда да ги махам, тапицерията е перфектна. Но са в най-горното възможно положение и ми пречат. Искам просто да ги смъкна надолу, а не мърдат. Как става това упражнение ?
    А ЧЕСТИТО колега!:DПожелавам ти много безаварийни километри с новата Фиат-ка! Все пак реши да останеш в сем. на Фиат. :D Сега за касетофона, не знам защо часа не излиза. Но това че радиото се изгася/тръгва със гасенето/запалването на колата, поне при Брава-та се коригира от бутона "MUTE", със задържането му. Изписва съответно Ignition ON или Ignition OFF! Задръжг о и ще може да си слушаш музика и при изгасен двигател (в случая мился, че трябва да ти изпише Ignition OFF).ПП: Ще чакаме снимки, както и подробно инфо за автомобила!ППП: Ако не е тайна какво ще стане с хубавото Палио?
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      на по-новия модел IGN ON/OFF се намира в EXPERT MENU-то

      Коментар


        #4
        По нов по стар няма такива.Най добре колега напиши модела или поне го снимай за да можем да ти отговорим на въпроса за часовника.Облегалките на предните седалки против камшичен удар се смъкват с натискане нищо повече.Честито и много безавариини км.Ской двигател е Мареата и коя модификация?
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Аз още в началото на сагата с продажбата на Палиото препоръчах на колегата Мареа и се радвам, че се е насочил точно към този Фиат. Добре, че се отказа от разни съмнителни Ланчи и прочие импулсивни решения. Честито и много безаварийни километри! С любопитство чакаме снимките и по-подробна информация за двигателя.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Наистина снощи съм пропуснал да напиша повече за колата. Бях го направил в раздел "Купува" и не съобразих, че който чете "Консултации" не е длъжен преди това да е прочел "Купува" .Колата е Fiat Marea Weekend 1.8 16V 113 к.с., бордо металик, м.09 1997 г., на 150000 км, внос от Германия. Има си всякакви сервизни книжки и други подобни, водени редовно от 1997 г. до м.08 2007 г., от които съдя, че километрите са реални. Не вярвам някой да седне да фалшифицира една овехтяла сервизна книжка. Колата ми се вижда доста запазена, следи от удари или пребоядисване няма, има няколки неизбежни драскотини, салона е наистина като нов - няма протрито, няма дупка от цигара.С облегалките се оправих - разбрах какъв е пиниза, в книжката макар че е на немски си беше нарисувано как става.С радиото още не мога да се оправя, ще го снимам, но това е дребна работа. Значи доколкото разбирам друг часовник няма ?От както съм я купил непрекъснато я изследвам и до момента съм открил 2 неща за оправяне:- Казанчето за течността за чистачки е спукано и ако се налее над половината, почва леко да сълзи. Ще мисля нещо да го свалям да го лепя със силикон или нещо подобно.- Задната чистачка ту работи, ту не, а пък пръскалката й изобщо не пръска.И разбира се благодаря на всички, които ми честитиха в едната или другата тема за новата ми кола .
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              А някой дето си е махнал оригиналната музика да е измислил къде, как и какъв часовник да сложи?
              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
              Land Rover Discovery 2.5TD '94
              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
              EX: Fiat Regata 1.7D '84

              Коментар


                #8
                snake написа:
                - Задната чистачка ту работи, ту не, а пък пръскалката й изобщо не пръска.
                Нагоряла букса или лош контакт на пластините на задната врата и купето /като се навлажнят и ... не работи/, а за пръскалката - клапанче може би - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=0?
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  Scorpion_BV написа:
                  А някой дето си е махнал оригиналната музика да е измислил къде, как и какъв часовник да сложи?
                  Това е един хубав въпрос. Аз съм си мислил за широкоъгълно огледало с ел. часовник, но не съм срещал до сега, то не че съм и търсил де. Но пък сега се сещам, че мястото май няма да е достатъчно за по-дълго от фабричното огледало - ще пречи на сенниците или те на него.
                  Lancia Y, 1.2, 60

                  Коментар


                    #10
                    3p написа:
                    Scorpion_BV написа:
                    А някой дето си е махнал оригиналната музика да е измислил къде, как и какъв часовник да сложи?
                    Това е един хубав въпрос. Аз съм си мислил за широкоъгълно огледало с ел. часовник, но не съм срещал до сега, то не че съм и търсил де. Но пък сега се сещам, че мястото май няма да е достатъчно за по-дълго от фабричното огледало - ще пречи на сенниците или те на него.
                    А неоригиналната музика която сте поставили часовник няма ли?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      За жалост не. А така без часовник си е малко луда работа, и ръчен нямам и треа все да си гледам GSM-а. И жената ми мрънка постоянно за тоя часовник. Та помагайте!
                      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                      Land Rover Discovery 2.5TD '94
                      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                      EX: Fiat Regata 1.7D '84

                      Коментар


                        #12
                        Колега Snake, относно часовника на радиото: - Ако, радиото е АD 185H, то индикатора може да показва или честотата на станцията или часа.При положение, че радиото е същото, то смяната става по следния начин:Натиска се бутон RADIO за около 5 секунди и на индикатора в ляво ще видиш М1 или М2 /при теб би трябвало да е М2/С бутон 5 става М1 / часовник/, а с бутон 6 става М2 / честота/. След това се натиска отново бутон RADIO.Дано съм ти бил полезен.
                        МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
                        БРАВА 1.8 16V ELX 96

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          3p написа:
                          Scorpion_BV написа:
                          А някой дето си е махнал оригиналната музика да е измислил къде, как и какъв часовник да сложи?
                          Това е един хубав въпрос. Аз съм си мислил за широкоъгълно огледало с ел. часовник, но не съм срещал до сега, то не че съм и търсил де. Но пък сега се сещам, че мястото май няма да е достатъчно за по-дълго от фабричното огледало - ще пречи на сенниците или те на него.
                          А неоригиналната музика която сте поставили часовник няма ли?
                          Че има, има, но е по-удобно музиката да ти показва какво плейва вместо да ти стои на часовник.Ще проверя за огледала аз тия дни и ще ъпдейтна ако открия подходящо.
                          Lancia Y, 1.2, 60

                          Коментар


                            #14
                            Scorpion_BV написа:
                            За жалост не. А така без часовник си е малко луда работа, и ръчен нямам и треа все да си гледам GSM-а. И жената ми мрънка постоянно за тоя часовник. Та помагайте!
                            Имам една идея, но не е много оригинална.Вземате си един ел. термометър за външна и вътрешна температура. Той показва естествено и час. Термометъра не е много точен, но часовника е перфектен. Продават ги на всякъде от всеки магазин за аксесоари, до Кауфланд и т.н. Струва 5-6 лв.Ето моята тема от преди по този въпрос: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EC%E5%F2%FA%F0ПП: Колега Snake, извинявам се за спама. Тази тема за поставянето на термометър не е за тук!
                            Прикачени файлове
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар


                              #15
                              Да попитам и аз за часовник, но на темпра: как се сверява тая джаджавка (електронен, от дясно на лампичките за датчиците, имам оборотомер, аналогово табло), и как и се сменя батерията? сега виждам че я има, но светлина там няма, а не видях като отварях таблото и никъде да се слага батерия. Има ли шанс да се оправи?
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X