Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерих много добра цена за автомобилни лампи OSRAM

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ogi28b написа:
    Но нали знаеш - има доста по-важни неща от самата лампа, за да ти свети добре фара.
    Ами те сегашните смело мога да кажа че с обикн. крушки са перфектни, просто става ден, на дълги лелелле....но аз търся ако може без да се оръсвам за ксенон да подобря светлината и цвета леко. Мерси за отговорите!
    FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

    Коментар


      #47
      ами най-силна светлина ще имаш или със силвърстар на осрам, или с вижън+ на филипс. От хиляди мнения дето съм изчел за светлини, може би филипса свети по-силно от осрама, това е преобладаващото мнение. Ако намериш найт брейкър - взимай ги. Ако си с H7 - филипс Xtreme Power е за теб. За да се доближиш до цвета, обаче, с малко по-слаба сила на светлината - взимай BLUE - Cool blue на осрам, или blue vision на филипс

      Коментар


        #48
        H7 e, значи power extreme стават? на Philips
        FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

        Коментар


          #49
          да те съществуват във вариант H7, но не и в H1, ако нещо тотално не греша. Те се водят +80 % ама колко е истина....и едната ти струва 35 лева!!! поне в тоя дени лайтинг дето е на предишната страница. дали си заслужава?Вижън + е 22 лева, за H7NGDL - 32 леваБлу вижън също е 32 лева..... абе тия H7 са е*аси лампите.....

          Коментар


            #50
            ogi28b написа:
            да те съществуват във вариант H7, но не и в H1, ако нещо тотално не греша. Те се водят +80 % ама колко е истина....и едната ти струва 35 лева!!! поне в тоя дени лайтинг дето е на предишната страница. дали си заслужава?Вижън + е 22 лева, за H7NGDL - 32 леваБлу вижън също е 32 лева..... абе тия H7 са е*аси лампите.....
            Определено не си заслужава, ще видиме и след време направо Ксенонче, ако се съберат финикийчета!
            FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

            Коментар


              #51
              ъп, поради добавяне на информация във водещия пост.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=196140#196140

              Коментар


                #52
                ogi28b написа:
                Те се водят +80 % ама колко е истина....и едната ти струва 35 лева!!! поне в тоя дени лайтинг дето е на предишната страница. дали си заслужава?
                Ми определено не си струват предвид цената.Аз купувах преди време такива, резултата беше повече от впечатляващ но дълбоко подозирам, че щеше да бъде близък и със значително по-евтините еквиваленти на +50% от конкуренцията.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #53
                  Здрасти Оги,Във връзка с тази тема - имаш ли впечатления вече от найт брейкъра?Трябва да взимам по един к-т Н4 и Н7 за фиата и съответно за мерцедеса.На мечока на дългите карам с Филипс екстрим обаче са екстремно скъпи и не ми се дават още веднъж толкоз пари.Пък и ми се иска да видя дали са съпоставими щото разликата в цените е повече от 2 пъти...Поздрави,
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #54
                    Вече?? Аз вече отдавна минах в другата секта Кратките ми впечатления от няколко-месечното каране с найтбрейкър са:- изключително силна лампа, с перфектен бял цвят, и много интензивна светлина, при ИЗПРАВНА инсталация, с минимални загуби на напрежение. Свети по-добре от която и да е друга лампа която съм слагал, включително и силвърстара.- За сметка на това - изключително кратък живот - като слагах ксенона, още при ваденето на едната от късите , жичката и се скъса, и ми стопи бушонче, а по самото стъкло още нямаше чернилка от стареенето дето се получава при изпарение на волфрама. Беше на по-малко от 50 часа. Другата оцеля при местенето от къс на дълъг, но няколко дни по-късно като исках да си сложа стандартна на дългия, а найт-брейкъра да я запазя за черни дни - въпреки неимоверните усилия и внимание да не я удрям и блъскам - загина и тя! Това ще рече че още няколко часа и е щяла да замине при поредната софийска дупка.Извод: веднъж сложени - никакво пипане и вадене, и много, много внимателно по дупките! Иначе си заслужава, на цената на която ги взимах. Но над 15 лева смятам за нерентабилна цена. Ако пътищата са здрави - определено това е лампата. Но в тея дупки - ако през 3 месеца трябва да взимаш нови, щото изгарят в дупките.... нЕма сми

                    Коментар


                      #55
                      Хъм...Благодарско.Явно ще си помисля.X-tremе на филипс го търкалям от почти година без забележки.Вярно че на дълги, но е на доста повече от 40 часа.Колкото до ксенона... Аз в момета съм само с една HID крушка на късите.Другата се счупи механично. Една обикновена крушка и един ксенон... Грозна работа.Та това е другата алтернатива - 2 HID крушки ама пък не ми се купуват ментата.Май си на път да ме провокираш с още един к-н X-treme Power
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #56
                        Аз миналата седмица си взех Найтбрейкър Н1 от Шел по 10,99 за брой. Като светене не откривам разлика с другите, но явно трябва да си направя профилактика на инсталацията. А крушките, които махнах, ги оставих за резерва.
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #57
                          Той и колегата Байкър_81 не откри разлика, с 12.8 волта на лампата, при минимално изиискуемо 13.2, а там всеки миливот е жизнено важен и то на 3.7-ма степен Аз обаче открих РАЗЛИКААко наистина ги има на тая цена в шел, това е перфектна цена. Като ги пуснаха бяха на 12.50. В дианабад. А във всяко друго магазинче - не по-малко от 18 лева.

                          Коментар


                            #58
                            Колега, ами я ми препоръчай, след като им е такъв кратък животът, за какви да се подготвя, когато тези изгорят - хем да светят добре, хем и по-надеждни да са - предполагам, че дотогава ще съм си прогонил инсталацията.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #59
                              Да, цена от 11 лв за брой е много добра.Сега завъннах на вносителите, ето какво ми дадоха те за NightBreaker:H1 25.00H4 26.00H7 37.00Ето и еквивалента на Филипс - X-treme Power:H1 няма такова животноH4 52.90 H7 74.00Всичките цени за за 2 броя.
                              sugarboy написа:
                              Колега, ами я ми препоръчай, след като им е такъв кратък животът, за какви да се подготвя, когато тези изгорят - хем да светят добре, хем и по-надеждни да са - предполагам, че дотогава ще съм си прогонил инсталацията.
                              Колега, виж началото на поста.Гледам не си споменал цената като фактор, така че се обади на ЕТ Софтрейд - Philips Automotive lighting:София, ул."Проф М. Бичев 5" тел.02 9461570Аз мисля точно това да направя.По добре да дам 2 пъти по-висока цена и да взема нещо, от което съм доволен до момента.Май няма да експериментирам изобщо.
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                #60
                                Не знам.... всичко е много относително... напомням че все пак жичките се скъсаха защото бяха насилствено блъскани, в смисъл при вадене и поставяне 1 лампа е подложена на доста сътресения.... Може и ако не се пипат - да поживеят едно 200-300 часа.. кой знае.Все пак вътре всичко е еднакво - волфрам, халогенен газ, стъклото е съставено от 2-3 филтъра, и като цяло волфрама гори, изпарява се, изтънява..... това дали лампата е филипс, осрам, хела, ГЕ, панасоник, хитачи, адидас.... де да ззнам, както решиш! и аз така мислих, чудих се, пробвах, накрая си намерих ксенон на 4300

                                Коментар

                                Working...
                                X