Пичове днеска взехме едно типо 1.6двувалката.Като купе и като окачване е супер.И двг-то работи като часовник,ама един пич който е карал 1.6двувалката го пробва и ми каза че трябва да върви много повече и аз се панирах.Аз досега не съм карал такова,и ми се струва нормално за 1.6 мотор,ама каточели бавно ускорява и въобще май не върви добре.Иначе отзад няма никакви пушеци,двг не е мит сигурно от 2-3години и не е омаслен въобще,хубаво работи,а иначе като го понапънахме повече за 7-8сек светна лампата на инжекцията.А другото странно нещо е,че човека казва че му харчи 10 и нагоре.Сигурно ше трябва да се види ламбда сондата.Кажете какво да правя че като знам,че колата ми не върви както трябва се побърквам
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Tipo 1.6DOHC Проблем с мощността
Collapse
X
-
Re: Tipo 1.6DOHC Проблем с мощността
Почти е сигурно, че проблема ти не е сериозен!!grishav написа:Пичове днеска взехме едно типо 1.6двувалката.Като купе и като окачване е супер.И двг-то работи като часовник,ама един пич който е карал 1.6двувалката го пробва и ми каза че трябва да върви много повече и аз се панирах.Аз досега не съм карал такова,и ми се струва нормално за 1.6 мотор,ама каточели бавно ускорява и въобще май не върви добре.Иначе отзад няма никакви пушеци,двг не е мит сигурно от 2-3години и не е омаслен въобще,хубаво работи,а иначе като го понапънахме повече за 7-8сек светна лампата на инжекцията.А другото странно нещо е,че човека казва че му харчи 10 и нагоре.Сигурно ше трябва да се види ламбда сондата.Кажете какво да правя че като знам,че колата ми не върви както трябва се побърквам
Най-вероятно масите (жички)!!
Shumi's trainer! /Tipo 1.6 i.e. DOHC 90hp/
/Dedra 1.8 i.e./
Коментар
-
Всичко това е вярно и много важно, макар да не се знае точно откъде да се започне!!Mitko написа:Поне аз пипнах доста неща. Като почнем кабелни връзки, налягане на бензина, запалителна система, система за допълнително количество въздух, премахване на катализатора и смяна на О2 сондата. Ще видя колата на момчето и ще се разбере дали и има нещо. "Двувалката" много куца и от неправилно зацепен ремък.grishav написа:Първо трябва да сменя въздушния и горивния филтър.А ти какво мислиш че е по кабеляците.Кое да прегледам?
Аз не съм направил всичко, което Митко и все пак съм горе-долу доволен от Типцето!
Почиствал съм главно големите кабеляци с маси и връзките на чипа под акумолатора (комутатор, чип за ’високото’ или незнам си там още к’во!). Истината е, че най-вероятно никой от предишните собственици не е правил точно това! Иначе с удоволствие бих впрегнал мойта двувалка за един ’ластик’ с Фиатката на Митко!!
Shumi's trainer! /Tipo 1.6 i.e. DOHC 90hp/
/Dedra 1.8 i.e./
Коментар
-
Днеска го направихме типото и наистина доста върви таз "двувалка".Сменени са му днес:Въздушен филтър,горивен филтър,ангренажният ремък е бил неправилно зацепен(1 прескочен зъб),цялостна центровка на инжекцията+смяна на преден лагер на главина.Сега типото е EEEEEEEEEXTRA.Само едни джантета да намериме от селичито.
ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT
Коментар
Реклама
Collapse


Коментар