Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се регулират фаровете на Типо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се регулират фаровете на Типо?

    Значи отгоре на самия фар има 2 врътки за кръстата отверка. Има и едни пластмасови бели джаджи, които нямам идея за какво са.Благодаря!

    #2
    Търсене, търсене! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=12611
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Белите джуджавки, които приличат на лостчета са за вдигане и смъкване на фаровете, тъй като няма регулиране от купето. В нормално положение т.е. ненатоварена кола фаровете трябва да са вдиганати и така се регулират. Когато се натовари с 4 човека да речем или повечко багаж и задницата клекне тогава с лостчетата се завъртат и фаровете се смъкват надолу за светят на пътя, а не на идващите насреща в очите. Иначе за регулиране иди в някой сервиз на стенд. Струва 3-4лв.
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        Абе аз мога и сам да си ги регулирам вероятно принципно, но като въртя нищо не става

        Коментар


          #5
          И моите фарове имат нужда от регулиране по височина.Не мога да схвана как става с тези лостчета. Иначе, едните от болчетата за кръстата отвертка са за наляво-надясно и те си действат,ама другите са ми изядени и не мога да ги мръдна на никъде. Ръчкам лостчетата, ама не помръдват, пък ме е страх да не строша нещо.
          Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
          Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
          Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
          BMW X3 3.0D Aut

          Коментар


            #6
            maiden написа:
            Абе аз мога и сам да си ги регулирам вероятно принципно, но като въртя нищо не става
            Трябва да свалиш двата /или четирите/ регулатора.След това напръскваш с ВД-40 за да се раздвижат регулиращите винтове и монтираш отново.Става лесно-за 10 мин. работа.Дано само да не са превъртели в пластмасовите плъзгачи,които движат фара.
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              Стана номера Малко е странна работата понеже профила на лъча на къси е _/ (с такава форма), а най-странното е, че лявата част _ се регулира от десния фар колко напред да излиза.Извода, който направих е, че за да не се заслепяват насрещните явно фара откъм водача (условно го наричам ляв) свети надясно и образува / тази част от профила, а левия тази _. Явно се кръстосват нещо някаква малка част от сноповете им.

              Коментар


                #8
                Здравейте,във връзка с регулирането на фаровете искам да попитам нещо.Карам типо 1,9ТД и всичко което пишете за регулирането ми е ясно, обаче в моите фарове влизат едни пластмасови тръбички , които идват от едно устройство за което предполагам че е вакум помпа за допълнително регулиране на фаровете.Вътре в купето нямам бутон или копче , с което да управлявам тази помпа.Може ли някой да ми каже дали наистина е вакум помпа и ако е такава и нямам бутон за управление в купето,дали пък не регулира фаровете автоматично според това колко е натоварена колата?
                не говори за това което си прочел , а за онова което си разбрал.

                Коментар


                  #9
                  Да на темпра има такава система и сигурно е точно това. Би трябвало да е някъде на задния мост при стабилизиращата щанга да имаш някакъв датчик освен кантара на спирачките.
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Значи правилно съм предположил ,че е вакум помпа и че е автоматична.Благодаря за информацията.Следващите почивни дни ще разгледам колата отдолу и ще потърся такъв датчик.
                    не говори за това което си прочел , а за онова което си разбрал.

                    Коментар

                    Working...
                    X