Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Километраж Мареа - температура вместо изминати километри

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Километраж Мареа - температура вместо изминати километри

    Здравейте, колеги,Качвам се вчера в колата, давам контакт и ми излиза веднага 12 градуса температура на дисплея за изминатите километри. Викам си - като мине теста и изгаснат червените лампи по таблото, сигурно ще ми покаже километрите. Ама не стана така. Включвам фаровете, градусите изчезнаха и се замениха от километрите. Но като спра фаровете, отново светва външната температура. Когато съм на фарове (т.е. ми показва километрите) и натисна копчето за показване на температурата, ми я показва за няколко секунди и отново се връщат километрите. Обаче на изгасени фарове и да натискам копчето за температурата, все тая - не ми показва километрите.Откачих акумулатора за 2-3 часа, но продължи да се държи по същия странен начин.Някой изпадал ли е в подобна ситуация?
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    #2
    След близо 1 година разгадах мистерията с показателя на външната температура.Свалих конзолката с бутона за температурата и огледах хубаво платката - на едно място забелязах, че има прекъснати 2 пътечки. Замерих ги - наистина имаше прекъсване. Предполагам, че дори едната пътечка е контактувала с другата и затова при включени фарове си ми показваше нормалните километри, а при изключени - околната температура. Пробвах първо с поялник да наставя пътечката, ама дали защото аз не бях достатъчно умел, дали защото припоят ми не беше много качествен или поради комбинация от предишните ми две хипотези, но не можах да я наставя. Потърсих сребърен лак по няколко магазини за електроника и в магазина на Конрад до Петте кьошета намерих. Отгоре залях новата пътечка с горещ силикон, за да не стане отново някоя утечка и засега бутончето за температурата ми проработи отново.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      Евала, че пишеш как си решил проблема си.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар

      Working...
      X