Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблема май е в съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблема май е в съединителя

    Днес се прибирах към къщи и ПРОБЛЕМ. Бях спрял зад една кола, тръгвам колата загасна ( можеби причината беше в мен ) запалвам отново, първа, газ и ........ нещо изчатка. При ЗАПАЛЕН двигател включвам скоростите БЕЗ да натискам съединителя. Моля някой ако знае или е имал подобен проблем да пише.
    BRAVA 1.4 12V газ

    #2
    Не мога да помогна но проблема с "изчаткването" го имам и аз. По принцип при по ниски обороти ако искам да мина на по висока предавка винаги го има това но него си го обяснявам че вероятно са ниски оборотите за предавката. Ама ми се случи и ппросто като запаля да ми припатка. Направо като го чуя този шум и имам чувството че се чупят зъби в ск. кутия
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    Коментар


      #3
      Re: Проблема май е в съединителя

      brava написа:
      Днес се прибирах към къщи и ПРОБЛЕМ. Бях спрял зад една кола, тръгвам колата загасна ( можеби причината беше в мен ) запалвам отново, първа, газ и ........ нещо изчатка. При ЗАПАЛЕН двигател включвам скоростите БЕЗ да натискам съединителя. Моля някой ако знае или е имал подобен проблем да пише.
      Аз изобщо не мога да тръгна.Включвам си на скоростите без съединител и не мога да потегля..........
      BRAVA 1.4 12V газ

      Коментар


        #4
        Re: Проблема май е в съединителя

        brava написа:
        brava написа:
        Днес се прибирах към къщи и ПРОБЛЕМ. Бях спрял зад една кола, тръгвам колата загасна ( можеби причината беше в мен ) запалвам отново, първа, газ и ........ нещо изчатка. При ЗАПАЛЕН двигател включвам скоростите БЕЗ да натискам съединителя. Моля някой ако знае или е имал подобен проблем да пише.
        Аз изобщо не мога да тръгна.Включвам си на скоростите без съединител и не мога да потегля..........
        В най-добрия случай ти се е смляло феродото.Имах аналогичен случай с друг автомобил.Но е възможно и самия диск да се е скъсал от втулката с шлиците.Може и да са още куп неща но това е най вероятния а другите не ти ги пожелавам.
        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


        http://vbox7.com/play:124bedab

        Коментар


          #5
          Re: Проблема май е в съединителя

          brava написа:
          brava написа:
          Днес се прибирах към къщи и ПРОБЛЕМ. Бях спрял зад една кола, тръгвам колата загасна ( можеби причината беше в мен ) запалвам отново, първа, газ и ........ нещо изчатка. При ЗАПАЛЕН двигател включвам скоростите БЕЗ да натискам съединителя. Моля някой ако знае или е имал подобен проблем да пише.
          Аз изобщо не мога да тръгна.Включвам си на скоростите без съединител и не мога да потегля..........
          Сега идвам от колата та значи : външно нищо не се вижда, запалвам мотора и без съединител включвам от 1 до 5. Скоростомера ми отчита някаква скорост а аз съм на място, друго което установих е, че като включвам на задна от скоростната кутия се чува шум ( все едно, че искаш да включиш на скорост без съединител ) натискам педала включвам но не тръгва. Дайте идеи.
          BRAVA 1.4 12V газ

          Коментар


            #6
            ха,абе пич,да не ти се е измъкнала полуоска или си чупил каре?ша трябва да се наведеш и да ги огледаш....
            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
            хюндай акцент 1.5 CNG
            киа каренс +метан

            Коментар


              #7
              Щом отчита скоростта, значи имаш въртящ момент до диференциала. Оттам до гумите са 2 карета и полуоска.

              Коментар


                #8
                Stilo написа:
                Щом отчита скоростта, значи имаш въртящ момент до диференциала. Оттам до гумите са 2 карета и полуоска.
                Най вероятно е каре на някои от полуоските.Случвало ми се е както си караш и изведнъж си дотам спира и си стои на място колата.По добре а е каре отколкото нещо в кутията.А и самия шум когато си на задна предавка още повече доказва че е каре.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  А защо включвам на скорост без съединител напълно спокойно все едно мотора е изгасен
                  BRAVA 1.4 12V газ

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Днес дойде един познат майстор монтьор погледна я не ми каза със сигурност, но май проблема е в съединителя или скоростната кутия.Трябва да я прегледа в сервиза. Когато има резултат ще пиша.
                      BRAVA 1.4 12V газ

                      Коментар


                        #12
                        Не стига, че ми се развали колата ами и компа ми скапа. Преинстал и сега нова регистрация. Та аз съм тоя който писа за проблема със съединителя. Днес я закарах на сервиз и......Както бяха писали колегите повредата май наистина е каре, но счупено е вътрешното каре и едно парче е останало в скоростната кутия. Трябвало да се цепе кутията ново каре т.н. Цената по отварянето на кутията излизала горе-долу колкото една кутия на старо. Та се чудя друга ли да взема или да оправям моята.
                        Brava 1.4 12V 96г. газ

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            deadairplane написа:
                            ivan74 написа:
                            Не стига, че ми се развали колата ами и компа ми скапа. Преинстал и сега нова регистрация.
                            Ми що не си помниш паролата бря Обади се на някой админ ако ти ресетне паролата на стария ъкаунт ще си го върнеш. (Ако си заслужава и ако се навият).
                            Свържи се на ЛС с някой администратор - напр. с wwweb.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Това в момента ми е най-малкия проблем. Мерси за съветите.
                              Brava 1.4 12V 96г. газ

                              Коментар

                              Working...
                              X