Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем-игра на оборотомера.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем-игра на оборотомера.

    Вчера,както паля и тръгвам,забелязах,че оборотомера/дигитално табло-Темпра/ започна да играе.Движех се на около 2000 оборота,двигателя работеше спокойно,колата вървеше съвсем плавно,а оборотомера играеше между 2000 и 3200 об.След малко се успокои и си заработи нормално.Дали тове не е зараждане на някакъв проблем?Лошото е,че съм в отпуска и съм в Родопите,по-точно в Смолян,а да ма изненада сега някоя мизерия-кофти работа(:.Та ако на някой с Типо/Темпра му се е случвал подобен проблем,да ме светне какво евентуално да очаквам.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    Според мен има лош контакт някъде по веригата от зацапана или понагоряла клема. Провери, зачисти и стегни.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      ами ако не беше казал, че колата си върви плавно и т.н. да кажа приплъзнал съединител, но предполагам би усетил ако е така. щом и колат ане е ускорила и да дарпа и т.н. значи всъщност не е имало вдигане на оборотите. аз залагам на проблем с масата или нещо по таблото. почивай си спокойно стига с тези темпри
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Абе,вчера даже изтървах една пъстърва от мислене за тези обороти,ама днес ще отида да си я хвана пак,само малко да спре дъжда
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          ДЕЛКО

          ВИЖ ДЕЛКОТО СМАЖИ КЕЧЕТО НО Е ЗА СМЯНА УСПЕХ

          Коментар


            #6
            Незнам дали има връзка обаче аз също бях в Смолен миналата седмица на почивка и в деня в който си тръгвах се получи същия проблеми то точно когато заредих от една смотана бензиностанция малко преди Пампорово
            COUPE 1.8 16V
            Volvo XC90 T6

            Коментар


              #7
              Според мен проблема може да е от некачествен бензин. Друго на старата ми кола ( опел вектра пълна инжекция, колегата ми е с астра и при него става така ) ми са беше замърсило степ моторчето. Незнам дали фиат имат такова нещо, но ако има сваля се и се почиства: пръска се със спрей за прмахване на налепи или се накисва в съд с бензин за около половин час след което се забърсва. Поставя се и мотора мърка.
              Brava 1.4 12V 96г. газ

              Коментар


                #8
                ivan74 написа:
                Според мен проблема може да е от некачествен бензин. Друго на старата ми кола ( опел вектра пълна инжекция, колегата ми е с астра и при него става така ) ми са беше замърсило степ моторчето. Незнам дали фиат имат такова нещо, но ако има сваля се и се почиства: пръска се със спрей за прмахване на налепи или се накисва в съд с бензин за около половин час след което се забърсва. Поставя се и мотора мърка.
                Колегата е обяснил много точно ,че обортомера му играе ,но двигателя не мени оборотите си т.е няма никаква връзка със бензин,стъпкови и нестъпкови моторчета и.т.н.Проблема му се изразява в електрониката на таблото най вероятно.Още веднъж за тези които не четат или не разбират правилно какво е написано.Обортомера играе от 2000 до 3200 оборота без да се усеща промяна в хода на двигателя.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  моя грешка
                  Brava 1.4 12V 96г. газ

                  Коментар


                    #10
                    Явно проблема е бил в таблото,както уточни Tornado.След това ми направи същия номер 2-3 пъти и засега всичко е нормално.Ако има развитие на проблема,ще пиша.@NPD-проблема е и на газ и на бензин,така,че изключвам качеството на горивото/не,че е много високо,де,даже обратното/.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      Провери му замасяването на таблото и управлението на този обортомер по схема.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        аз пък съм с типо 1.6 DOHC и от време на време ми засича оборотомера понякога остава да кажем на 4000 оборота и след време се връ6та

                        Коментар

                        Working...
                        X