Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем скоростна кутия или скоростен лост...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем скоростна кутия или скоростен лост...

    Здравейте,Както спрях днес на едно кръстовище и скоростния лост все едно се извади. Клати се на всички страни и мога да превключвам на скорост дори без да натискам съединителя при работещ двигател. Всъщност мога да включвам само на 3та Закарах я в една малка уличка и сега е там. Може ли някой да ми препоръча сервиз в района на Красна Поляна, Овча купел, люлин? След 2 седмици тръгваме са морето с жената и детето и ако не я оправя лошо ми се пише Колата е Темпра 1.6 i.e. комби. БлагодаряСветльо
    TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

    #2
    отвори капака и виж щангите,3 са бройот скоростите към рейката,от рейката към скоростния лост са 2провери 3-те,те са на "ябълки" и може да се е извадила някоя

    Коментар


      #3
      100% тва е проблема. всичките струват 100 лв горе долу, има вариант за ремонт, но не трябва да се свали и разпробие и после с болтче става перфектното инжинерско решение
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Аз съм пълно перде и нищо не й знам кое къде е...Затова питам ако някой знае сервиз в района.
        TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

        Коментар


          #5
          Здравейте,заведох я колата на майстор и той каза, че проблема бил в средната щанга. За да я смени трябва ли да се разглабя и рейката(кормилната)?
          TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

          Коментар


            #6
            няма такова нещосигурно му е криво,че ще ти иска малко пари и си търси и нещо друго да разглоби

            Коментар


              #7
              Напълно съм съгласен криво му е за парите .Иначе който клъвне. :D
              Fiat Punto SX 90
              Toyota Celica ZZT231 1.8 VVTLi T Sport

              Коментар


                #8
                Ами не знам. Каза че явно има неква фатка и не я знаел и се отказа.
                TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

                Коментар


                  #9
                  swetly написа:
                  Ами не знам. Каза че явно има неква фатка и не я знаел и се отказа.
                  няма никакви фатки,става лесно,а и както каза колегата може да се ремонтират,стига да не са изгнили

                  Коментар


                    #10
                    Средната щанга не беше ли с планката? Но както и да е "фатка" няма - с едно ключе 10 се държи контра на шарнирчето, а с ключе 13 се развива гайката - малко е пипкава работа.

                    Коментар


                      #11
                      Правилно казват колегите. Няма никаква "фатка", но ако колата не е на канал малко трудно се свалят щангите от към кормилната рейка. Трябва само да се внимава при монтажа да не им се разместят местата, защото иначе няма включване. При hit-ko ги има и мисля, че бяха по 25-30 лева.
                      TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                      ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                      НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                      Коментар

                      Working...
                      X