Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтиране на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтиране на климатик

    Това лято се убедих, че ми трябва климатик в колата. След няколко прехода от 4-5 часа, след които слизах физически смазан и с 2 кг. по-лек, вече съм сигурен в необходимостта от климатик .Наясно ли сте възможно ли е на кола, на която фабрично няма монтиран климатик, допълнително да бъде поставен такъв ? Цени на климатици, на монтаж ? По принцип на моя модел палио има и модификация със същия двигател, но с монтиран климатик, така че предполагам, че място под капака има.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    На последната среща стана въпрос, в Бургас монтирали уж на всякакви коли за около 3000лв. израелски климатици... Ако не е от морга по-добре се откажи.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      убеден съм, че като пуснеш търсачката ще намериш много инфо. все пак- не си заслужава, излиза прекалено скъпо, разглобява се табло и се сменят някои детайли, после ще ти тропа, преправят се някой работи и отгоре на всичко на този мотор 1,2 ако му сложиш клима ще можеш само на място като си да си го пускаш, ако искаш да потеглиш го спираш
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        убеден съм, че като пуснеш търсачката ще намериш много инфо. все пак- не си заслужава, излиза прекалено скъпо, разглобява се табло и се сменят някои детайли, после ще ти тропа, преправят се някой работи и отгоре на всичко на този мотор 1,2 ако му сложиш клима ще можеш само на място като си да си го пускаш, ако искаш да потеглиш го спираш
        Това пък изобщо не е вярно. Моторът е 1.2 пълен инжекцион 75 к.с. и си е достатъчно мощен за климатик. Още повече, както писах по-горе, има модел палио със същия двигател с фабрично монтиран климатик. Едва ли като са го проектирали са имали предвид да работи само на място .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          spark написа:
          На последната среща стана въпрос, в Бургас монтирали уж на всякакви коли за около 3000лв. израелски климатици... Ако не е от морга по-добре се откажи.
          Е за такава цена бих казал, че ще се въздържа Аз ако имам сега 3 000 лв. свободни, ама ей така наистина свободни, дето се чудя какво да ги правя, продавам палиото за 4 000 (имам купувач за тази цена, но ми се вижда малка) и за 7 000 ще си купя нещо наистина много, много добро и с климатик естествено. Сериозно, ако до 1000 лв. бих могъл да поставя климатик 2-ра употреба, ще го направя с удоволствие.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            разбрах пич, че има такова палио, прочетох го в първия ти пост, но то има и деу матиз с климатик/1000 кубика/, но ако искаш разпитай и ще видиш, че не може да се кара с климатика, а като го пуснеш не само че едвам качваш байрите ами почва да харчи 10. няма невъзможно да си сложиш, въпроса е заслужава ли си? дали колата е толкова перфектна и ще я караш ли още 5-6 години поне, за да има смисъл от климата? дали ен е по-добре да си вземеш друга с климатик? само за инфо- кромата 115 коня доскоро не беше пълнен климатроника от 1 година и като го включиш изобщо ама хич не се усеща кога натискаш копчето. никаква разлиак в динамиката. напълнихме го и не знам защо за сефте откакто я имаме тази кола като го пусна и се усеща на динамиката й веднага. не много, но окуцява все пак. представям си какво ще е на 1,2, което и без това е слабо за такова купе/според моите разбирания/. това казвам, не че е невъзможно. то малко като въпроса може ли да се сложи турбо на еди-кое си? да , но не си заслужава
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              разбрах пич, че има такова палио, прочетох го в първия ти пост, но то има и деу матиз с климатик/1000 кубика/, но ако искаш разпитай и ще видиш, че не може да се кара с климатика, а като го пуснеш не само че едвам качваш байрите ами почва да харчи 10. няма невъзможно да си сложиш, въпроса е заслужава ли си? дали колата е толкова перфектна и ще я караш ли още 5-6 години поне, за да има смисъл от климата? дали ен е по-добре да си вземеш друга с климатик? само за инфо- кромата 115 коня доскоро не беше пълнен климатроника от 1 година и като го включиш изобщо ама хич не се усеща кога натискаш копчето. никаква разлиак в динамиката. напълнихме го и не знам защо за сефте откакто я имаме тази кола като го пусна и се усеща на динамиката й веднага. не много, но окуцява все пак. представям си какво ще е на 1,2, което и без това е слабо за такова купе/според моите разбирания/. това казвам, не че е невъзможно. то малко като въпроса може ли да се сложи турбо на еди-кое си? да , но не си заслужава
              Ами както виждаш, й търся бартер. Но ако мога на поносима цена да сложа климатик, бих го направил. Ако пък не стане бартера, ще си я карам още доста време, колата наистина е отлична, живот и здраве да е само . И без това мечтата ми е за чисто нова кола. Но в момента ме е обсебила идеята за бартер, работата се пече, ще видим какво ще стане, надявам се най-късно през септември да съм с друга кола.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                ами честно да ти кажа ако набараш далавера може да се сместиш в 1000 лв, дори и по малко. гледам за типо за 200 лв го дават, което си е тънкана, ако го вземеш за 350 и още 500 за мотаж, после пълнене проверки надувки смучки и т.н. 1000 леа
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  На 75 к.с. мотор, сложиш ли му климатик товара е такъв че все едно теглиш 500 кила ремарке отзад. Изпреварванията стават не само трудни но и опасни. Разхода на петрол ще скочи поне 2 кила на 100 км.Климатика е скъп, монтажа не е никак лесен, не се знае какви проблеми ще имаш после.... що не смениш колата?

                  Коментар


                    #10
                    Marea_HLX написа:
                    На 75 к.с. мотор, сложиш ли му климатик товара е такъв че все едно теглиш 500 кила ремарке отзад. Изпреварванията стават не само трудни но и опасни. Разхода на петрол ще скочи поне 2 кила на 100 км.Климатика е скъп, монтажа не е никак лесен, не се знае какви проблеми ще имаш после.... що не смениш колата?
                    Днес на няколко пъти вече казвам, че й търся бартер, даже и в подписа си го сложих. Но ще минат месец-два, ще захладнее и вече няма да ми трябва климатик . И ако до тогава не съм успял да продам/разменя палиото, ще си го карам поне до следващото лято. Всъщност избрах варианта бартер, защото не мога без кола дори за няколко дни, а нямам свободни пари да купя нещо, а после да продавам палиото.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      кредит майка.... :D само така ще си купиш каквото искаш

                      Коментар


                        #12
                        клима

                        вярно че е разправия за слагането на климатик и дори повече взимат за монтаж от колкото е едн втора употреба но скоро видях да слагат на почти нов бус климатик за пътниците как го бяха разглобили не е за гледане не може да се познае какъв модел е зависи от колата но вярно ако е продадеш и смениш за такава с клима май е същото
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Мдаа, питах където трябва в Пазарджик и ми отговориха, че могат да ми монтират нов климатик с гаранция за климатика и монтажа общо за 2 500 лв. Това естествено не ме устройва, но все едно, от питане глава не боли.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            и аз от днес съм с климатик- работещ

                            ходих при един майстор и ми го направи за 1 ден е с моя помощ залепване на скъсана трабичка за нниското налягяне развиване на гайка на високото налягане /- извършено от мен-/отне ми 1 час проверка на системата зарежтане общо около 140 лв на много места кадето съм ходил повечето не се наемаха да го оправят ако на някой му трябва майстор добър телефона му е 0888960512 зад Микроруда до ул Позитано№ 162
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Това според мен си струва само ако имаш на части или упо-добре ударена точно същата кола. И почваш част по част да монтираш на твоята, направо се плаша Друг е въпросът откъде ще я намериш тая кола, дето хем да е за части, хем да не са и строшени половината елементи точно от климатика Най-добре изчакай още 2 месеца, знам че звучи гадно, но е така. Това е и преобладаващото мнение на колегите тук А това, че трябва да имаш аз го знам, (и) затова смених последния път колата. България вече е в субтропичния климатичен пояс :D Само да питам, що презентираш Астра-та като по-голяма от твоята кола Маани тия консерви, как се събират вътре на 170см ръст не знам
                              Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
                              Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X