Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

висока температура на брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    висока температура на брава

    Здравейте колеги от 2 дни съм собственик на Фиат брава 1999г 1.2 мотор забелязах , че стрелката на температурата играе много седи на една дори две чертички над 90 градуса след това се връща на 90 отварях капачката на охладителната течност там всичко си е нормално нищо не ври отваря се и външния кръг перката работи. Това нормално ли е или да търся помощ някъде ?
    FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

    #2
    Re: висока температура на брава

    xarixito написа:
    Здравейте колеги от 2 дни съм собственик на Фиат брава 1999г 1.2 мотор забелязах , че стрелката на температурата играе много седи на една дори две чертички над 90 градуса след това се връща на 90 отварях капачката на охладителната течност там всичко си е нормално нищо не ври отваря се и външния кръг перката работи. Това нормално ли е или да търся помощ някъде ?
    Първо - честита придобивка!!!Термостата може да е на края на живота си.Аз моя го сменях, но до момента, в който умря, всичко си беше нормално. Е загряваше малко над нормалното, т.е. на дълъг път с 90-100 стрелката на температурата беше 23- деления над средното. След смяната се върти около средното.Смяната на термостата не е чак толкова сложна. Аз се оправих сам за няколко часа.П.П. Моето Браво е 1.6.

    Коментар


      #3
      имаш ли климатик?и двете степени на перката ли работят?ако имаш най-вероятно не ти работи първата степена ако работят и двете степени сигурно датчика е заминал и включва при по-висока темератураако си с една степен - пак може да е от датчика...по принцип не е нормално, но ако стрелката не минава 3/4 от скалата няма проблемно все пак намери причината и отстрани проблема
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        висока температура на брава

        Благодаря за отговорите. Да имам климатик ще проверя дали работи и втората степен. Сега се появи друг проблем при рязко подаване на газ колата изгасва това пък от какво може да бъде ?
        FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

        Коментар


          #5
          Re: висока температура на брава

          xarixito написа:
          Благодаря за отговорите. Да имам климатик ще проверя дали работи и втората степен. Сега се появи друг проблем при рязко подаване на газ колата изгасва това пък от какво може да бъде ?
          погледни си резистора за първата степен на вентилатора на охлаждането.при мен беше се разтопило едното краче заради лош контакт - или го сменяш или го ремонтираш - аз лично му замених разтопената букса със дебело многожилно кабелче с букса със същия размер на края му.ВЕДНАГА се усети разликата по термометъра. само се чудя след като предишния собственник го е карал така около година , дали не е скапало нещо двигателя относно изгасването - погледни си МАФ-а - приемам че нямаш газова и караш само на бензин.има доста теми за почистването на МАФ = MAF , и за резисторчето също са доста.

          Коментар


            #6
            Ако температурата ти е така, както на снимката, си карай и не севпрягай. Карам така вече 2 години и нещо, няма никакъв проблем.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              висока температура на брава

              Да точно така е. Понякога си става и нормална с включен климатик пада и седи около 90. Проверих има я втората степен на перката.
              FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

              Коментар


                #8
                Re: висока температура на брава

                xarixito написа:
                Да точно така е. Понякога си става и нормална с включен климатик пада и седи около 90. Проверих има я втората степен на перката.
                а първата има ли я?това е въпросаявно я има, иначе нямаше да кажеш че я има вторатано да питам все пак
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  висока температура на брава

                  Има я и първата скорост на перката. След тестване около 40км. Направи следното държи си около 90 след това стрелката взе да подскача като луда от 90 нагоре и така си остана след 10на километра пак се върна на 90. Климатика не влияе въобще. Та си мисля дали датчика от който взима информация не се е скапал или лоша връзка. На типото ми го правеше редовно от лоша маса към двигателя. Дали пък не е от това ?http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?U...AlbumId=100103 първата снимка е когато откачи стрелката, А втората когато си е нормално.
                  FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

                  Коментар


                    #10
                    Уреда на таблото върти номера. Поне при мен беше така.По паветата край Ал.Невски се побъркваше.Гадно нещо.
                    Brava 1.6 16V, Бензин

                    Коментар


                      #11
                      висока температура на брава

                      Оказа се, че точно в уреда е проблема като ударя по таблото и се оправя.
                      FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

                      Коментар


                        #12
                        от друсане по дупки и павета се прецаква и може да те побърка.Най-мразя да удрям нещо, за да работи. Все едно телевизор от едно време. Пфу.
                        Brava 1.6 16V, Бензин

                        Коментар


                          #13
                          trace написа:
                          Ако температурата ти е така, както на снимката, си карай и не севпрягай. Карам така вече 2 години и нещо, няма никакъв проблем.
                          Не съм много съгласен.Сега ако кажеш, че колата си я снимал на място и оборотите са ти нормални ще се побъркам :P
                          Bravo 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            trace написа:
                            Ако температурата ти е така, както на снимката, си карай и не севпрягай. Карам така вече 2 години и нещо, няма никакъв проблем.
                            мойта изглежда по същия начин като съм в задръстване с климатик или като катеря дълго време баири ( с или без климатик).Браво 1.8 ГТ

                            Коментар


                              #15
                              Така ми е градско, в задръстванията (без значение с клима или без)Не е снимана на място, май беше на 5-та. Иначе оборотите са ми нормални,когато е на празен ход.На извънградско стои около 2 чертички под средата.Ако имаше някакъв проблем, все за толкова времещеше да си покаже, а аз откакто съм купил колата не съм пипнал абсолютно нищо (изключвам скоростнатакутия, ама тя си беше с проблем още като купих колата)А за да изкажа това мнение, още тогава бях преровил форумаиз основи за този проблем и общото мнение (от компетентните според мен хора)беше, че не е проблем да се кара така. Освен това никъде не се споменаваше дори от какво може да е.Имаше само хипотези, например термостат. Но за да сменям нещо струващо 100лв. ми е необходим категоричен отговор. Защото имаше много постове - "абе смених го термостата, ама пак си стои така" или "сега пък не ми загрява" и т.н.
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар

                              Working...
                              X