Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Фиат Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Фиат Мареа

    Здравейте!Съпругата ми има Фиат Мареа и както всяка кола, закупена "втора ръка" си има своите кусури, за някои от които изобщо не е наложително да се ходи в сервиз. Освен това си има и своите особености както всеки друг автомобили е хубаво собственика да си ги знае. Бих искал да ви попитам дали имате представа откъде бих могъл да си сваля или закупя менюъл за поддръжката й? Може и да не е на български, ами на английски или в краен случай на немски. Аз лично доста търсих, но не можах да открия в нета, дори в Амазон и И-бей. Другият ми въпрос е знаете ли как се сваля облегалката на задната седалка, защото тапицерията е захабена и бих искал да й сложа калъфи на седалките. Моделът е Мареа 1.6-нещо-си, седан, 1997 г. Обикновено при другите коли има палчета или бутони за освобождаването й, но тук не открих нищо подобно. Дори почнах да си мисля, че не се сваля, но това ми се струва нереално.Благодаря предварително
    APRILIA Mille R '01

    #2
    Точно зад подглавниците на задната лява и задната дясна седалка има едни ремъчета, които като се дръпнат, освобождават облегалката на седалките.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      Благодаря! Довечера ще пробвам .
      APRILIA Mille R '01

      Коментар


        #4
        Re: Няколко въпроса за Фиат Мареа

        мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

        Коментар


          #5
          Хаха, веселба....Реших най-накрая да сложа калъфите и се оказа, че на облегалката на задната седалка ги няма тези ремъци/лостове и т.н., както и че няма панти, което ме наведе на мисълта, че в тази кола облегалката просто не може да "падне".Накрая повдигнах самата задна седалка, отвих болта който държи облегалката и така я свалих. Купон. Важното е на клиента да му е лесно :D Веселбата стана пълна, когато се оказа че подглавниците на предните седалки нямат някакъв бутон за по-лесно измъкване и трябва да приложиш груба сила, в стил "изтръгване", за да ги свалиш...Искам да попитам - при другите сходни модели на Фиат - Браво/Брава/Мареа така ли стоят нещата? Казвали са ми , че колата на жена ми е базов модел на Мареа, мисля че беше SX, с ел. стъкла и климатик, с което се изчерпват екстрите.
          APRILIA Mille R '01

          Коментар


            #6
            Милен написа:
            Хаха, веселба....Реших най-накрая да сложа калъфите и се оказа, че на облегалката на задната седалка ги няма тези ремъци/лостове и т.н., както и че няма панти, което ме наведе на мисълта, че в тази кола облегалката просто не може да "падне".Накрая повдигнах самата задна седалка, отвих болта който държи облегалката и така я свалих. Купон. Важното е на клиента да му е лесно :D Веселбата стана пълна, когато се оказа че подглавниците на предните седалки нямат някакъв бутон за по-лесно измъкване и трябва да приложиш груба сила, в стил "изтръгване", за да ги свалиш...Искам да попитам - при другите сходни модели на Фиат - Браво/Брава/Мареа така ли стоят нещата? Казвали са ми , че колата на жена ми е базов модел на Мареа, мисля че беше SX, с ел. стъкла и климатик, с което се изчерпват екстрите.
            моята е същата само, че weekend SX екстрите са същите като при теб , но при мен облегалката на задната седалка пада много лесно, но това все пак е задължитено при комбитата!
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              Милен написа:
              Хаха, веселба....Реших най-накрая да сложа калъфите и се оказа, че на облегалката на задната седалка ги няма тези ремъци/лостове и т.н., както и че няма панти, което ме наведе на мисълта, че в тази кола облегалката просто не може да "падне".Накрая повдигнах самата задна седалка, отвих болта който държи облегалката и така я свалих. Купон. Важното е на клиента да му е лесно :D Веселбата стана пълна, когато се оказа че подглавниците на предните седалки нямат някакъв бутон за по-лесно измъкване и трябва да приложиш груба сила, в стил "изтръгване", за да ги свалиш...Искам да попитам - при другите сходни модели на Фиат - Браво/Брава/Мареа така ли стоят нещата? Казвали са ми , че колата на жена ми е базов модел на Мареа, мисля че беше SX, с ел. стъкла и климатик, с което се изчерпват екстрите.
              по отношение на облегалките за главата на предните седалки, няма бутон но си има начин-- хващаш облегалката в долния и край, и го изтегляш малко напред (към волана) в това положение свободно се движи нагоре надолу (отвреме на време щрака като мине през зъбче за застопоряване, като си нагласиш височина пускаш я. надявам се че съм го обяснил , за задната облегалка си имам бутончета в двата и края и при мен си пада надолу (напред) пода става равен и е добре измислено и направено, при теб в Мареа може да е различно незнам. Успех.
              FIAT Stilo 1.4 16V
              FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

              Коментар


                #8
                тези облегалки са направени нарочно така, защото освен за удобство служат и предпазват пъниците от счупване на врат при удър отзад! Ако облегалките падаха лесно то при такъв сблъсък главата натежава в горната част на облегалката и тя пада надолу и вратът сътветно се чупи!! Затова облегалките са направени да е свалят при натиск към волана, а не пъм задната седалка. За напред да знаете
                Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                Lancia Dedra 1.6 91г.

                Коментар

                Working...
                X