Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време е за 1ва смяна на консувамтиви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Време е за 1ва смяна на консувамтиви

    Мисля, че дойде времето да си сменя консумативите на колата, защото от както съм я взел, нищо не съм сменял. Това може да се каже, че е 1та ми кола, така че не знам точно кога, кое трябва да се сменя.Минал съм около 3000 км, преди последната смяна на консумативи, предишния собственик е минал още 3000. За около 6000-7000 км какво трябва да сменя? Колата е на 165000 км.Аз се сещам за:1. Ремък2. Масло на двигателя3. Въздушен и горивен филтър4. Свещи5. Масло на скоростната кутия (никога не е било сменяно)6. Серво и спирачна течност си има на макс.Нещо да съм пропуснал?И кое от тези трябва да сменя, като съм изминал 6-7000 км и въобще кое, колко "срок на годност" има Също ако може да ми кажете точно марки на консумативите (напр. Селения) и ориентировъчни цени.
    Coupe 1.8 16V

    #2
    по принцип антифриза и спирачната течност се сменят на 2 години, но почти никой не го правимаслото Selenia 20K е 32 лева за 2 литра
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      друг някой няма ли?
      Coupe 1.8 16V

      Коментар


        #4
        сменял ли си ролките на ремъците?маслото за хидравликата погледни ако е черно не е лошо да се смени. иначе от изброените горе никое не за смяна през такъв малък период от време. Карай и си пеи :P

        Коментар


          #5
          Няма да е зле да смениш и свещите, освен ако това не е правено през последните 10-20000км.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Rokambol написа:
            Няма да е зле да смениш и свещите, освен ако това не е правено през последните 10-20000км.
            Защо трябва да го прави, ако двигателчето си пее и няма нужда от тази операция?
            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

            Коментар

            Working...
            X