Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите не влизат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростите не влизат

    Колеги, ядове с фиатката. Каня се да тръгвам в събота за провинцията. На едно кръстовище докато си джитка приятеля ми в София - опа, няма хидравлика. Оказва се, че обтяжната ролка на пистовия ремък се е счупила.Когато сменях пистовия ремък майстора каза, че ролката била здрава, не била за смяна.Как ме е яд, че тогава не си я смених! Обиколихме София, купихме ролка, сменихме я. Като качихме колата да ч гледат отдолу - теч на някаква течност. Все пак хукнахме към Златица. Стигнахме благополучно. Вчера тръгваме на разходка към Пирдоп ( 5 км.от Златица) и излизам от едно кръстовище, вкарвам първа, опитвам се да вкарвам 2-ра- не ще! Спрях, изключих двг-то, скоростите влизат. Запаля двг-то, скоростите не влизат. Оттам на 3-та до съседа, който е монтьор. Лошото е, че никога не е виждал такъв Фиат. Там в района само Голфове и Опели карат... Качи я той на канала, слиза отдолу - тече. В казанчето на спирачната течност няма никой, или почти никой - събра към 300-400 грама. При помпане на съединителя изтича течност. Присъдата беше - Clutch Release Hidraulic Control. И естествено 1 тон псувни към италианците, които така са нагъчкали двг-то, че няма място да бръкнеш. Пиша тази тема първо за да се оплача, и после да дадете акъл - дали само тази помпичка прави проблем, или и съединителя е заминал? Иначе си я бях подготвила - лети джанти, хубави гуми, боядисахме страничните лайсни, сменихме дръжките, купих й крило, а тя така да ме предаде... Е, добре, че го направи в града, а не по път. Добра кола е, пази ме и ми е много криво да е в бокса.
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    Re: Скоростите не влизат

    Blue написа:
    ...да дадете акъл - дали само тази помпичка прави проблем, или и съединителя е заминал? ...
    Първо долей течност ако и тогава не става и влизат трудно скоростите и ти е твърд педала на съединителя ... за нов си! Виж тая тема аз го играх миналата година тоя номер!http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ED%E8%F2%E5%EB
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Доливахме, и веднага изчезва течността - тече яко отдолу от тая помпичка. Не тази, която е към педала, а която е до дисковете.
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #4
        еми не знам дали има съмнение, че трябва да се види и оправи проблема с течността, след това мисли за другите проблеми. верятно няма да има други, но не можеш да знаеш преди да оправиш помпата. и друг път не тръгвай на път като тече нещо
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Blue написа:
          тече яко отдолу от тая помпичка. Не тази, която е към педала, а която е до дисковете.
          Това е "хидравличен цилиндър", а не "помпа". Явно са скъсани уплътнителите на буталото. Би трябвало да има ремонтни комплекти, а и нов едва ли е много скъп.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Добре де, колега, цилиндъра. Нов е 75 лв. Дано да е само това.
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              Blue написа:
              Добре де, колега, цилиндъра. Нов е 75 лв. Дано да е само това.
              Ами огледай откъде точно тече. Ако е от маншона, сигурно е от цилиндъра. Но да не се окаже, че имаш спукан маркуч? Имай предвид, че струята може да подлива по цилиндъра и да изглежда, че тече от друго място. По принцип хидравличните цилиндри са много надеждни и обикновенно, дори когато течат, теча е малък. Ти както казваш, направо тече яко.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                Дано само с това да се разминеш, има голяма вероятност да е само там проблема.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Майстора каза, че оттам тече. Той гледаше отдолу, докато отгоре помпахме съединителя и уж е видял, че тече от там. Довечера пращам цилиндърчето към Златица.
                  Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                  www.fiat-bg.org/forum

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      Най-вероятно е само от помпата, спокойно.
                      Lancia Dedra, 1.6 LS, 90 hp, 159B9000, GM MPi, '95
                      Lancia Kappa, 2.0, 20V, 145 hp, 838A1000, Bosch Motronic 2.10.3, '95

                      Коментар

                      Working...
                      X