Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маслото има лек мирис на бензин!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маслото има лек мирис на бензин!

    Здравейте колеги искам да споделя с вас и да си кажете мнението! Преди време си бях одавил колата и имах доста ядове доката я запалим отново.СО2 сондата беше сдала багажа и сега чакам новата.Дюзите ми са за чистене тъй като след изгасяне на мотора претръпва което означава ,че пускат бензин и са за вадене!Сега пали без проблем и карам с откачена сонда която си е заминала и е една от причините колата да се дави(дава грешна информация на компа).Та въпроса ми е следния двигателното масло мирише на бензин,нивото не се качва но си мирише на бензин.На студен мотор като извадя щеката след повече от 20 секунди се образува капка което означава ,че е добре!Компресията на двигателя е 12.5 атм. на 1,2,4 цилиндър а на 3 е 13 атм. като изключвам варианта да ми испускат сегментите бензина в картера! На какво се дължи тази лека миризма? Дали дюзите са причината маслото да има мирис на бензин поради причината че пикаят? Чакам мненията ви! Благодаря предварително
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Колега, ти си си го казал. Дюзите пикаят и бензина отива в маслото. На теб оставям това какво ще включваш и какво ще изключваш, ама откъде мислиш ще мине тоя бензин да иде в картера?Имал съм съвсем същия проблем на типото (моноинжекция). Смяна на дюзата и стана като ново. Щом не вдига нивото на масло , значи вероятно не е голям проблем да я караш така. Моята вдигаше нивото та й сменях маслото всяка седмица, докато се намери подходящия майстор да я оправи.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Благодаря колега просто исках да се убедя,че те са причината!Лека и безаварийна :D
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Чести студени стартове и каране по 5-10км ?
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          dimmX написа:
          Благодаря колега просто исках да се убедя,че те са причината!Лека и безаварийна :D
          Кои те? Дюзи - вероятно да. Сегменти - че през тях тече - това е повече от ясно, но и също така изобщо не означава какъвто и да било проблем. А и колегата trace добре подсети - чести студени стартове и каране на къси разстояния без да загрее напълно колата могат да доведат до подобен мирис на бензин. Ако ти се случи да покараш поне 30 минути на загрял двигател това ще е достатъчно да изпари бензина от маслото, но после провери нивото на маслото задължително. Има вероятност да е понамаляло...Ако ти си знаеш, че така или иначе дюзите са за чистене - почисти ги
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Много си прав trace така е наистина карам я често судена и не стига оптимална температура и то както ти казваш по 5-10 км все едно ти я караш :D Сега обаче я карам докато загрее дори и при наи малкото (най-малкото) ходене до някаде (някъде)мерси все пак ама си адски прав Извини ме:mme
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Колега щом не ти се покачва маслото, значи няма проблем бре. А и като е бензинова колата, на какво да мирише маслото-на нафта ли . Мисля че няма да можеш чрез мирис да определиш дали имаш бензин в маслото, ами чрез пипане Ако си мазнее маслото като потъркаш с пръсти, значи всичко си е наред. Ако "скръцне" тогава вече можеш да се съмняваш...

              Коментар


                #8
                Ей тука не съм съгласен. Стигне ли маслото да скърца между пръстите двигателя отдавна ще е "изскърцал". Макар вероятно да няма проблем щом нивото не се вдига, мирисът на масло е сигнална лампичка да си има едно наум. Днес мирише, утре може и да вземе да вдига нивото на маслото. Просто по-внимателно наблюдение. То и кравето масло не скърца между пръстите ама...
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Ами от както имах проблеми с паленето, при което колата проработи на три цилиндъра тай като я бях одавил от тогава забелязах миризмата на бензин в маслото!Следя го редовно, стои си така както си е било!Колaта наистина я карам така,че не може да загрее оптимално и малките километри, които спомена trace.Сега вече и при най-малкото изкарване от гаража си я карам до оптимална температура!А какво означава да скърца маслото,питам за да знам!?
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    http://trace.data.bg/AutoBild/2002%2...%20masloto.JPG
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Супер статия колега :D Как да ги преодолявам тия фактори, като карам само градско а града ни е малък много рядко карам извън градско Но това че нрах колата не на оптимална температура е вярно!Остава да я юркам повече в градски условия докато загрее както правя сега.Мерси колега ама кога ще ги мина тия км да се изпари бензина идея нямам :D Газ до включване на перка за охлаждане лека и безаварийна
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар

                      Working...
                      X