Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой Фиат вози най-меко?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    sugarboy написа:
    Никакъв в сравнение с кое?!
    Ами комфорта в почти всички останали модели на Фиат е никакъв. Казвам го реалистично, без злоба или намерение да обиждам колегите. В различни периоди от живота си съм карал 125, Ритмо, Уно, Типо, Темпра, Браво и сега Крома. Возил съм се в Брава, Панда и Пунто. До сега не съм видял по-добър Фиат от Кромата. В един пост малко по-надолу искам съвет от колегите дали да си стегна Кромата и да си я карам или да я продам и да си взема Мареа Уикенд. Прочети го - мненията са различни, но аз лично бих искал ако е Мареа да е с новия турбо дизел 1.9, два аербека, климатроник, АBS и пълен ел. пакет ! Сам ми кажи колко подобни Мареи си срещал на пазара ! Мареа е наследник на Темпра и е от нейната категория по комфорт ! А ако включа към изискванията си и автоматична скоростна кутия....май ще си карам Кромата още дълго време

    Коментар


      #32
      То естествено, че ще сравняваш коли, които ги имат тези екстри - как да сравняваш кола с екстри с такава без. Имам предвид да вземеш една Крома с всичките й екстри, които си изброил и съответната Мареа, например 2,0 20В и си преценяваш. Аз прочетох темата ти за съвета за Кромата и съм си дал там гласа, но не можеш да сравняваш кола от по-ново поколение с по-стара и да си избереш да поддържаш старата. Все пак решението си е твое, но и в други постове съм писал, без да се обиждат колегите с подобни коли, защото всеки си отстоява мнението, че не бих погледнал нито Типо, нито Темпра, нито Крома. За да видиш, че съм обективен, ще ти кажа, че преди 15 години много харесвах Темприте и Алфа 155 например като дизайн, но... Всичко с времето си.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #33
        Аз не се обиждам, за другите не знам !Мареа ми харесва и ако намеря това което искам ще го взема дори с цената на кредити.....но няма !!!Ако ти си ги виждал някъде - кажи ми !Но Кромата все пак е по-комфортна...няма значение от коя година е комфорта....човек може да се чувства много по-комфортно в един фотьойл от годините на Луи 14, отколкото в кресло от 21 век !

        Коментар


          #34
          Аз за комфорта не споря, просто предпочитам по-новото.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #35
            Fiat Croma се произвежда до 1996г. * Тонирани стъкла - "Хамелеон" * Електрически външни огледала с подгряване * Чистачка на задното стъкло * Подглавници на предните и задни седалки * Електрически стъкла * Централно заключване * Седалка на водача с регулировка и по височина * Серво на волана * Въздушна възглавница за водача * Автоматичен климат-контрол * Забавено изключване на вътрешното осветление * Противопожарна ситема - FPS * Вътрешни противоударни греди * Щори на задните стъкла * Имобилайзер Fiat Code * Контролен панел * Фарове за мъгла * Чистачки на фаровете * Кожен салон * ABSВсичко си има, а и 96г. не е чак толкова далеч във времето. Освен това наистина трябва да вози най-добре, все пак това би трябвало да е лимузината на Фиат. А Мареата е наследницата на Темпрата. Просто Кромата няма аналог, Аналога и е новата Крома
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #36
              sugarboy написа:
              ...Крома - може би, но това е кола от далечното минало.
              Е айде сега... първо никак не е от далечното минало, щото се произвежда старата Крома до 1996. И второ - новата Крома не я ли броим за Крома ?!?Тази анкета е с предизвестен край според мен. Ако разглеждаме сток автомобили, а така е редно, просто нито един друг ФИАТ не може да се сравни с Кромата по возия. Просто всички са с един или няколко класа по-долу. Доближава я наистина само Марея Комби, но не е същото. Предницата на Мареята е доста по-твърда.Много ми се искаше Темпрата да вози толкова меко, но... а и моите газови амортисьори...

              Коментар


                #37
                sugarboy написа:
                Комфорт на равнище от 90-те години... Демоде отвсякъде.
                Аз предния път не дочетох докрай мненията...Комфортър си е комфорт. Какво значи комфорт на равнище 90-години? С какво комфортът от 21 век е по-различен? И какво точно разбираш под комфорт?За мен комфорт е:1.Широка кола2.Удобна анатомична седалка3.Климатик4.Качествена музикална уредба5.Малко глезотийки - ел.пенджери, централно с дистанционно6.Люк (евентуално)Верно, както казват "новото си е ново", ама като гледам качеството на новите коли (вкл. и FIAT), честно да ви кажа - предпочитам кола от 90-те. Видях и на Гранде Пунтото сглобките (да не се разсърдиш сега, Веско (vesko.t)!!!), видях и на новия VW Golf V (на 3 месеца му сменяха гаранционно таблото)...

                Коментар


                  #38
                  Както казах и по-нагоре, за комфорта не споря, но нали нещо, за да го харесаш, в случая кола, трябва първо на външен вид да те грабне. Тези три модела, които съм изброил, първо на външен вид не ми харесват, значи изобщо не ме интересуват как изглеждат отвътре, че да ходя да гледам. Поглеждам отдалеч - не ми харесва, и толкова. Естествено е, че всеки си харесва своето, във всяка кола има и доза носталгия, чувства и т. н. Затова някои трудно се разделят с колите си. Както вие не може да ме убедите, че Кромата е хубава /тя сама по себе си може да е отличен автомобил/, така и аз не мога да ви убедя, че Мареата е хубава. И освен това, ми се струва, този спор е малко излишен. Ясно е, че ако имахме по-висок стандарт, щяхме да караме по-големи, удобни и нови коли, но засега разполагаме с тези.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #39
                    да ама темата е "кой фиат вози най-конфортно", а не кой е най-красив. аз не съм се возил в мареа честно казано, ама имам темпра и крома и въпреки изпусналите си амортисьори кромата вози значително по-добре
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #40
                      да ама темата е "кой фиат вози най-конфортно", а не кой е най-красив. аз не съм се возил в мареа честно казано, ама имам темпра и крома и въпреки изпусналите си амортисьори кромата вози значително по-добре
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #41
                        pakumba написа:
                        да ама темата е "кой фиат вози най-конфортно", а не кой е най-красив. аз не съм се возил в мареа честно казано, ама имам темпра и крома и въпреки изпусналите си амортисьори кромата вози значително по-добре
                        Търсех и твоето мнение щото знам че имаш крома. Сега остава някой колега да ни повози с Мареата в неделя да видим как вози. Пък ти ако искаш ела с Кромата.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #42
                          Ако оставим комфорта настрани (мисля,че на всички е ясно,че по-комфотен Фиат от Крома НЯМА),чисто визуално си е красива.Да ме прощава колегата с Мареата,ама няма място за сравнение между двете.Всичко останало си е въпрос на личен вкус и е строго субективно. Поздрави на всички!!!

                          Коментар


                            #43
                            То и за мен няма място за сравнение чисто визуално, да ме прощават колегите с Кромите.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #44
                              Да не спорим колеги и да си опъваме нервите излишно....то цифрите горе в анкетата са достатъчно красноречиви

                              Коментар


                                #45
                                edgecrusher написа:
                                Ако оставим комфорта настрани (мисля,че на всички е ясно,че по-комфотен Фиат от Крома НЯМА),чисто визуално си е красива.Да ме прощава колегата с Мареата,ама няма място за сравнение между двете.Всичко останало си е въпрос на личен вкус и е строго субективно.
                                За ’80те години, Кромата може и да е била красива, но в сравнение със хищната муцуна на Мареата със присвита "очи", зейнала паст и заоблени форми, изглежда меко казано - дърта и ръбата. Един глас за Мареа. Новата Крома, вече е друго нещо
                                1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                                Коментар

                                Working...
                                X