Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

климатик темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    климатик темпра

    здравейте колеги имам едно въпросче към вас че вече ми писна от малоумни майстори някой знае ли колко грама фреон събира климатика на темпра 1,8 - 91г щот тея глупаци само пари искат а ме питат мен колко "хващал" климатика такаче някой ако е чел някъде и знае да споделя благодаря предварително
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    #2
    Re: климатик темпра

    stef написа:
    здравейте колеги имам едно въпросче към вас че вече ми писна от малоумни майстори някой знае ли колко грама фреон събира климатика на темпра 1,8 - 91г щот тея глупаци само пари искат а ме питат мен колко "хващал" климатика такаче някой ако е чел някъде и знае да споделя благодаря предварително
    Сменяй "майсторите"-!!На капака на двигателя отвътре трябва да има лепенка с тези данни...количество и вид на хладилния агент.Тези данни трябва да ги ги има и в "Автодата-2004"
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Re: климатик темпра

      vesko.t написа:
      stef написа:
      здравейте колеги имам едно въпросче към вас че вече ми писна от малоумни майстори някой знае ли колко грама фреон събира климатика на темпра 1,8 - 91г щот тея глупаци само пари искат а ме питат мен колко "хващал" климатика такаче някой ако е чел някъде и знае да споделя благодаря предварително
      Сменяй "майсторите"-!!На капака на двигателя отвътре трябва да има лепенка с тези данни...количество и вид на хладилния агент.Тези данни трябва да ги ги има и в "Автодата-2004"
      това с майсторите го знам ама щото уж ползвам гаранция и затова отидох пак при тях да си оправят бакиите за съжаление нямам такава лепенка на капака и пак за съжаление не съм много на "ти" с компютрите и не знам къде да я търся тая автодата 2004 та за това питах някой ако знае направо да ми каже :D
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        според ауту дата 850-950 гр.тип R 12, каквото и да означава [/img]
        tempra 2.0i.e.

        Коментар


          #5
          iceto написа:
          според ауту дата 850-950 гр.тип R 12, каквото и да означава [/img]
          благодаря браточки R12-означава това което си написал - тип фреон използва се обикновено при по старите системи а по новите използват R134 PS на мен ми сложиха 700-750гр сигурно затова не може да навакса в жегите
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            stef написа:
            iceto написа:
            според ауту дата 850-950 гр.тип R 12, каквото и да означава [/img]
            благодаря браточки R12-означава това което си написал - тип фреон използва се обикновено при по старите системи а по новите използват R134 PS на мен ми сложиха 700-750гр сигурно затова не може да навакса в жегите
            Колега,100 грама не влияят чак толкова на климатика при охлаждане.Моя беше паднал на 600 гр,.но пак духаше достатъчно студено.Виж да нямаш наякакъв друг проблем-сменял ли си филтъра скоро,например?
            Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

            Коментар


              #7
              dr_wolfy написа:
              stef написа:
              iceto написа:
              според ауту дата 850-950 гр.тип R 12, каквото и да означава [/img]
              благодаря браточки R12-означава това което си написал - тип фреон използва се обикновено при по старите системи а по новите използват R134 PS на мен ми сложиха 700-750гр сигурно затова не може да навакса в жегите
              Колега,100 грама не влияят чак толкова на климатика при охлаждане.Моя беше паднал на 600 гр,.но пак духаше достатъчно студено.Виж да нямаш наякакъв друг проблем-сменял ли си филтъра скоро,например?
              ако говориш за филтъра на купето мисля че от него зависи само силата на постъпващия въздух а градусите на този въздух /нормално мисля че трябва да са около7-8градуса/зависят от количеството фреон което не трябва да е нито повече нито по малко от указаното от производителя а според мен 100г по малко са си доста на мен също ми духа студено но не достатъчно и трябва да насочвам духалката срещу мен за да има ефект та за това съм пуснал темата колко точно събира системата :D
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Ами ,като гледам Аутодата-та и там дават вариране от 100 г.,така,че незнам кой ще ти каже точните грамове.Освен това,на моето Типо му дават(според Аутодата-та) ,че работи с R12,a всъщност е произведено към края на 93 и накрайниците(сменил съм 3-ма майстори и всичките казват R134)са за R134.В момента работи с R134 и няма проблеми.Та искам да кажа ,че е важно да уточниш и този факт.Аз имам оригинална книжка на Типо и никъде не пише с колко грама трябва да работи климатика.Според мен иди на свестен майстор,щото заедно с фреона се вкарва и масло в системата,което е според типа на фреона.
                Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                Коментар

                Working...
                X