Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 - шумна скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 - шумна скоростна кутия

    Тъста ми който преди 2 седмици влезе в правия път и взе Пунто 1.1 като смени стария си Голф 3-ка ми се оплаква, че скоростната кутия на пунтото му е по - шумна и то особено на дълъг път дори го дразнело. Аз при мен не помня да съм имал подобен проблем, или пък може би съм му бил свикнал - когато се качих от уно на пунто, направо ми бяха светлинни разлики, а на уното скоростите си му бяха шумнички.Аз го посъветвах като за начало да смени маслото на скоростите. Той си мисли и някакви добавки да сложи. Някой има ли идея?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Аз сложих реметализатор РиМет-това е продукт на руската военна промишленост.Това реметализира износените части и има дълготраена ефект.И ако сложи едно Лъки Моли към маслото на двигателя няма да съжелява.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD sportwagon

    Коментар


      #3
      и на мен ми шумеше... като я отвориха - 3 нови лагера на първичния вал / май така се казва / двата са специални и трудно се намират
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        donnna написа:
        и на мен ми шумеше... като я отвориха - 3 нови лагера на първичния вал / май така се казва / двата са специални и трудно се намират
        Колко ти струваше "авантюрата", че и моите са тръгнали... да се подготвя психически
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          трудно е да се каже колко струваше.... бях прегрял колата в следствие на избила тапа на блока - 50 мм под съеденителя. та за да стигна до нея минах през ск. кутия... за майсторлък ми взеха 150 лв. общо, ама лагерите ги набива на 1 приятел баща му и за това пари не ми взеха.. и лагерите ми бяха подарък
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар

          Working...
          X