Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Претрисане на ниски обороти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    deqnak__ написа:
    phoenix написа:
    залагам бира че не е тампон, а нещо по електрониката, я датчик, я свещ, или моторче празен ход
    Това е симптом и за бавно превключваща ламбда сонда (т.нар. мързелива сонда).
    при мен го прави и на газ :D значи не е сондатаи го прави когато и скимнеедва се усещано при мен май е моторчето, защото като пусна ел. консуматор се засилва трептенетоно понякога пък си работи идеално
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      И аз го имам този проблем. Днес като карах в града и бях спрял на светофара, колата лекичко си претрисаше. Slavi_Lancia сподели как си решил проблема след като го отстраниш.
      Fiat Bravo SX 1.6 16V

      Коментар


        #18
        Ооооо, не само ще споделя ами и ще почерпя само да я набарам от каде е тая гадория в събота ще се заема с нея, пак на компа и на канала за тампони, да ги огледам а моторчето го чистих скоро макар че мисията е почти невъзможна, щото моито не се сваля (пласмасови колектори) сваля се цялата плочка барабар с дроселовата клапа и се вижда само челцето на моторчето та с едни парцалчеета на лентички промушвах та търках та едвам го почистих, не ми се мисли ако някои ден тва чудо трябва да се смени, заради едно моторче цяла плоча та и ТПСа е там, сигурно ще струва 500 лева най-малко, ама знаиш кво бързо ша го направя да се сваля тва моторче е*****х го да не се е родило там аи че много се отнесох
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #19
          колеги,имам подобен проблем.сутрин като запаля качва до 1100 об. и почва да тресе доста силно!като загрее проблема изчезва .пробвал съм на газ-всичко е ок.
          Renault Laguna 1,9 dci 2002

          Коментар


            #20
            И при мен е така, но само на бензин.Като запаля и я оставя на място на бензин - тресе мотора и аха-аха да изгасне, пак се понаеме и т.н.!Мина ли на газ - всичко е ОК!Независимо дали е студена или топла!Сменени са ламбда сонда, кабели, свещи - не е от тях. Почти бях сигурен, че е от запушени дюзи, които така и не остава време и финикийски знаци да почистя вече 6 месеца , но дали е възможно да е от тампон на ДВГ-то?
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #21
              и при мен е само на бензин!ако е тампон не трябва ли да тресе и на газ?
              Renault Laguna 1,9 dci 2002

              Коментар


                #22
                при мен ставаше по съищят начин - на бензин като запаля всичко е ок, но след малко падат оборотите и почва да гасне, като загрее вече всико се нормализираше. Сега май не го прави - мисля че се отпушиха жигльорите ми (с карбуратор съм), понеже изведнъж аха да изгасне, разтресе се силно и вече спря да го прави. та според мен е от запушване.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #23
                  моита е инжекцион и не вярвам да е запушено нещто.скоро я продухах на магистралата
                  Renault Laguna 1,9 dci 2002

                  Коментар


                    #24
                    vaskobravo написа:
                    моита е инжекцион и не вярвам да е запушено нещто.
                    Е повярвай, че е напълно възможно да се позапушат дюзите:http://www.accurateis.com/before_after_01.phpТемата е многократно дискутирана във форума: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...er=asc&start=0
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #25
                      не казвам че не е възможно .ако е запушено нещо ще прекъсва постоянно,а при мен е сутрин 2-3 минути на празен ход и само на газ!
                      Renault Laguna 1,9 dci 2002

                      Коментар


                        #26
                        грешка-само на бензин
                        Renault Laguna 1,9 dci 2002

                        Коментар

                        Working...
                        X