Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запотяване на стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запотяване на стъклата

    Здравейте. Имам едно питане. Карам Пунто, 96 г. И ужасно много ми се запотяват стъклата. Знам ли как да обясня, дори когато съм сама, това е ужасен проблем. Такова чудо не съм виждала при други като съм се возила. Не мога да контролирам запотяването със парното в колата, просто се получава ужасен конденз. Нормално остава само задното стъкло, което нали си има самостоятелна духалка. Но предното, и страничните са някакъв ад.Подхвърлиха ми, че може да ми липсва капак на някакъв филтър, който се намира под чистачките, от дясната страна. (Майко, колко ли ми се смеете, като го четете. )Та обяснението, което ми дадоха е, че от някъде влиза влага и вероятно този филтър може да е за смяна. Исках да питам - в това ли да търся проблема, и какво друго вероятно може да бъде. Благодаря предварително за вниманието и отговорите ви.

    #2
    Ели,имам същия проблем. докато колегите ти помогнат може да използваш спрей против изпотяване на стъклата.на сухо стъкло пръскаш и забърсваш до сухо. после поне седмица нямаш проблеми никакви.при мен предполагам трябва да се почисти системата за вентилация или както там се нарича. кога ли...
    Fiat Tempra, 1.6, 1991

    Коментар


      #3
      Изписана е една кофа мастило по тази тема! Използвай "Търсене" за откриеш това, което те интересува. Ето една тема по твоят проблем: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3774
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Изписана е една кофа мастило по тази тема! Използвай "Търсене" за откриеш това, което те интересува. Ето една тема по твоят проблем: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3774
        Благодаря за подсещането, никак не е излишно. Ще се върна назад. П.П. Леле, сега като чета, направо се излагам с тая тема. Ама де да знам, че е поленов филтър. Ама ясно съм го обяснила, де.Тенкю много на Владим, че ме прати в тая тема. :D

        Коментар


          #5
          Elito написа:
          ...Тенкю много на Владим, че ме прати в тая тема. :D
          E... моля, моля. Видях, че си новобранка и ти трябва малко помощ!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Не е само от филтъра. И аз така си мислех на моята брава, но се оказа че копчето в купето , което отваря и затваря клапана, който регулира от каде да влиза въздуха в купето не работи.Не че копчето не работи ,а самоя механизъм е счупен.Този клапан се намира точно под филтъра, просто го закрепи така че да стои постоянно отворен. Само така ще си решиш проблема, не си мисли че като смениш филтъра и ще се оправи.
            1.6 16V

            Коментар


              #7
              Благодаря, прочетох из старите теми. С тая материя смея да кажа се запознах. Много сте изписали, евала за помощта. :D

              Коментар

              Working...
              X