Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обозначения на гумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обозначения на гумите

    Мисля, че ще е интересно да има написано някъде какво означават съответните обозначения върху гумите. Затова и пускам тази тема.Обозначения1. Номинална широчина в мм2. Съотношение височина - широчина в %3. Скелет на гумата с радиална структура4. Номинален диаметър в цолове5. Индекс на товароносимост 82 = 475 кг6. Скоростен символ V 0 до 240 км/ч7. MXV 3A - тип на гумата8. Данни за производителя9. Безкамерна гумаDOT-номерът показва седмицата и годината на производство;Пример: 4200 = 42 календарна седмица 2000 г. (ссгг);Гуми преди 2000 г.: трицифрен DOT-номер (ссг);Пример 039 = 3 календарна седмица 1999 г.

    #2
    Гуми преди 1990 г.-преди трицифрения DOT-номер имат триъгълник към цифрите.Пример > 159 -15 седмица 1989
    tempra 1,6

    Коментар


      #3
      Несъмнено е добре да ги има на български, но не мога да се сдържа да не спомена (за сетен път) превъзходната The Wheel and Tyre Bible! :D
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        fiiat написа:
        Гуми преди 1990 г.-преди трицифрения DOT-номер имат триъгълник към цифрите.Пример > 159 -15 седмица 1989
        Опа грешка, триъгълника към трите цифрите значи че гумите са производство след 1990г. а когато са три цифри и без триъгълник преди 1990г.
        tempra 1,6

        Коментар


          #5
          Pecho написа:
          Несъмнено е добре да ги има на български, но не мога да се сдържа да не спомена (за сетен път) превъзходната The Wheel and Tyre Bible! :D
          Наистина е чудесна! :D А иначе обозначенията /и други полезни неща / на БГ ги има и тук:http://www.avtogumi.com/ Полезно - Обозначения
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Мда, и другаде го бях чел, и този сайт го потвърди. Обозначението DOT няма нищо общо с датата на производство. Да, 4700 означава 47-ма седмица 2000 г., но DOT е
            символ за съответствие със Северноамериканския стандарт
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              Пичове,предлагам да почистя коментарите и я бодна като "важна тема", какво ще кажете?
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                Пичове,предлагам да почистя коментарите и я бодна като "важна тема", какво ще кажете?
                Според мен е по-добре да е в "Често задавани въпроси ..."

                Коментар


                  #9
                  wwweb написа:
                  Nino написа:
                  Пичове,предлагам да почистя коментарите и я бодна като "важна тема", какво ще кажете?
                  Според мен е по-добре да е в "Често задавани въпроси ..."
                  И според мен там и е мястото.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар

                  Working...
                  X