Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задна чистачка на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задна чистачка на Брава

    Здравейте колеги ,незнам дали при вас се е случвало ,но май и при мен дефектира задната чистачка,доста рових из форума но проблем като моя не открих.Значи става дума че от време на време задната чистачка отказва да работи и съответно когато е във включено положение се чува едно като въртене ромолене скърцане ли незнам и аз точно как да го опиша от този отсек на багажника.Отварям багажника,само дъпрем лостчето и чистачката започва да работи ,дори без да съм докоснал 5-та врата.Проверих контактите между купето и вратата ,почистих и ги и пак няма резултат.Най-странното е че този проблем го имам най -вече във мокро време и като е студено.Дали е лоша връзка или двигателчето си отива ,много се колебая именно зарди този шум ,незнам също така и самото релел къде се намира,иначе реотанът на прозореца си работи безотказно.Благодаря предварително!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Това е един често срещан дефект. Нещо, като проблема с нагорелите дръжки! В оста на рамото и по-точно в долната и част към редуктора влиза вода. Оста ръждясва и се движи много трудно в пластмасовия кожух над редуктора! Проблема се оправя с разглабяне, почистване и смазване. Моята я ремонтирах по този начин преди година и половина и си работи до ден днешен без проблем. Ако не ти се занимава да разглобяваш може да опиташ временно решение-сложи няколко капки масло по остта под рамото! Ако "O" пръстенът е достатъчно скапан да пропусне и маслото покрай водата... ще имаш временно отстранен проблем!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар

    Working...
    X