Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове-някоя от вашите коли има ли такова нещо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове-някоя от вашите коли има ли такова нещо?

    Става въпрос ,че колата (брава 99’) ми има датчик за светлина и при влизане в гараж тунел или каквото и да било затъмнено място сами ми светват габаритите и осветелнието на таблото.Бих искал и да ви попитам нещо,какво ви е мнението за качеството на осветлението на фаровете на Брава ,защото аз не съм особено очарован в сравнение с предишната ми кола (Renault 19 phase II),която слага фиата в малкия джоб специално по този показател.Някой ако може да даде съвет защото късите светят много наблизо а дългите светят нормално,колата е без халогени ,но фаровете могат да се регулират (електрически са) .Благодаря предварително!!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Колега... има изписани поне 20 теми за фаровете! Използвай "Търсене" да откриеш това, което те интересува!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Темата за фаровете е обсъждана надълго и широко в този форум, но като че ли единственото по-сериозно нещо, което може да се направи по въпроса е да се вземат крушки с увеличена яркост - Philips и Osram предлагат такива, като тези на Philips са по-скъпи, но и по-ефективни. Магазинът за крушки Филипс се намира на ул. Милко Бичев 5. Осрам има в бензиностанциите и Практикер.Ето, прегледай и тези теми:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...pic.php?t=3306
      Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
      Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

      Коментар


        #4
        Поиграй си малко с настройките. За съжаление, на доста хора им се струва, че не им е достатъчно силна светлината и слагат разни измислени(не оригинални) ксенони или си правят така фаровете, че на тях да им е ден, а това, че вадят очите на тези с/у или пред тях, въобще не ги и притеснява. Гадове.
        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

        Коментар


          #5
          nadq написа:
          Поиграй си малко с настройките. За съжаление, на доста хора им се струва, че не им е достатъчно силна светлината и слагат разни измислени(не оригинални) ксенони или си правят така фаровете, че на тях да им е ден, а това, че вадят очите на тези с/у или пред тях, въобще не ги и притеснява. Гадове.
          Само да поясня! Фаровете наистина светят по-слабо от тези на други коли! Просто поради специфичната форма рефлекторите са сравнително малко и нямат достатъчно голяма отражателна площ, а отгоре на всичко много от фаровете ни са затъмнени (тонирани). Що се отнася до погрешното настройване... те така, или иначе светят кофти... ако се измести светлинният лъч нагоре наистина каращите на среща ще псуват, но и този, който така си ги е саморегулирал няма да вижда нищо. А срещу ксеноните... не мога нищо лошо да кажа. Като им паднат цените със 100, 200лв. и аз ще си купя!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Снощи се прибирам към вкъщи и една Шкода Октавия със ксенонови фарове беше зад мен и осветяваше пред мен по-добре от моите фарове. Направо така ме подразни, че ако имах свободни 400 лв. щях да отида веднага да си сложа.

            Коментар


              #7
              Всички ядове идат от гадове!
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X