Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

връткане на акумулатор...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    връткане на акумулатор...

    ще почна отдалече... имам парно вкъщи... купих си ю пи ес за него... а той има нужда от акумулатор... та си взех 1 нов 44 амперчаса, като моя на пунтото... взех го с идеята ако падне акумулатора на колата сега зимата и сутрин не запали - да го сменям... щото моя не го знам на колко годинки е и кога ще ме остави...та въпроса е следния - знам, че от стоене на 1 място без консуматор акумулатора пак се разрежда. затова вчера свалих акумулатора от колата и сложих другия - да го позаредя... запали без проблем / новия е купен някъде към 10.12.2006 / на колко време да си ги менкам акумулаторите???
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Хм...направо слагай новия, а стария го продавай някъде и няма да имаш такива дилеми занапред.Старите ги изкупуват по повечето пунктове за акумулатори.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      на стария нищо му няма... просто ми трябват 2 - 1 за колата и 1 за юпиеса на парното. само че този на юпиеса само седи и като спре тока - върти помпата на парното. и мисля да си ги връткам, щото нямам зарядно за акумулатор и колата да си ги зарежда.
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        ами този на юпиеса, нали се зарежда сам от тока

        Коментар


          #5
          Аз също имах 2 акумулатора преди време.Въртях ги през 5-6 месеца без проблем.
          Punto 55 SX

          Коментар


            #6
            Доколкото знам е добре на UPS-a да има поне 55 Ah акумулатор...
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              UPS-а би трябвало да си дозарежда акумулатора автоматично, когато има ток. При това качеството на зареждане е дори по-добро от на стандартните зарядни устройства. Това е, разбира се, само ако акумулатора е такъв, какъвто си трябва за UPS-а според заводските спецификации.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                да ама юпиеса не зареждааааа....фабрично! само гълта неговата м.....блу, я кажи - ти си в час - поморийските юпиеси / май Интел беше марката / зареждат ли акумулатора или не???
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Когато има ток, точно тези UPS-и зареждат акумулатора, за да харчат от него, когато няма ток. :D
                  Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                  www.fiat-bg.org/forum

                  Коментар


                    #10
                    пък аз да не знам че моя е такъв баси тъпанара дето съм... вчера в тоя вятър да сменям акумулатори само за да се намирам на работа...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                      www.fiat-bg.org/forum

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        пък аз да не знам че моя е такъв баси тъпанара дето съм... вчера в тоя вятър да сменям акумулатори само за да се намирам на работа...
                        Ама я си сложи новия акумулатор на колата, а стария на UPS-а.

                        Коментар

                        Working...
                        X