Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реални ли са километрите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реални ли са километрите?

    Чудех се къде да пусна темата...Имате ли такива книжлета и до каква степен може да им се вярва? Ако вярвам на моята то излиза, че километрите на колата ми са реални .Купих я на 18.01.2006 на 148 000км.
    Прикачени файлове
    Punto 55 SX

    #2
    Колега, незнам да ти кажа, според мен тия книжки не са основание за радост! При мен нямаше такава книжка заедно с колата, а продавача твърдеше, че е на 61 000 км. (което разбира се е в сферата на фантастиката), но това, което ми направи впечатление е, че аз му казах, че е абсурд колата да е на 61 000, а той отговори: "Добре, какъв е смисъла да ти изкарвам сервизна книжка, един в Обеля ги прави и хората си мислят, че колите са на километрите, които ги пише в книжката"! Въпреки това колата ми изглеждаше добре, сигурно са го върнали, просто гледай колата, доста детайли издават реалните километри, всичко друго е празни приказки и залъгалки.
    Brava SX 1.4 12V

    Коментар


      #3
      Аз също имам сервизна книжка + още цяла камара бумаги и си е водена доста изрядно до момента, в който си купих колата. Каквото пише в книжката това е и на километража ... що пък да не й вярвам ...

      Коментар


        #4
        Мисля ,че книжката е истинска.Гаранцията издадена при покупката е вътре.Наистина, по-важно е как е стопанисвана.
        Прикачени файлове
        Punto 55 SX

        Коментар


          #5
          Обществена тайна е, че тези книжки се фалшифицират поголовно и то още в Германия/Италия... Става дума за автомафията. Единствено можеш да имаш вяра в тези книжки, ако закупиш колата от частно лице в някоя EU страна, иначе е наивно да се вярва на 100%, че щом я има значи всичко е тип-топ. Те пари фалшифицират доста успешно, а да не говорим за някаква сервизна книжка...
          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

          Коментар


            #6
            Tакааа и аз имам тук подобни книжки. Много интересно беше, преди година по това време - моя джамбазин бил много документиран (голяма гордост), вади едни бумаги ги размахва, тя страшна работа, ще кажеш че продава самолет. Показва ми някаква полица - Guida Verde и все една точка от нея с 1999год. и сочи километража със 127200км. Интересна работа, всички до 10 г. коли в Бургас бяха 120-150хил. За мен е яснo -всички са манипулирани.Реални са километрите на новите автомобили - в магазина.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              Gugev написа:
              Tакааа и аз имам тук подобни книжки. Много интересно беше, преди година по това време - моя джамбазин бил много документиран (голяма гордост), вади едни бумаги ги размахва, тя страшна работа, ще кажеш че продава самолет. Показва ми някаква полица - Guida Verde и все една точка от нея с 1999год. и сочи километража със 127200км. Интересна работа, всички до 10 г. коли в Бургас бяха 120-150хил. За мен е ясна -всички са манипулирани.Реални са километрите на новите автомобили - в магазина.
              И на новите коли не са верни. Одометрите имат един EEPROM параметър OFFSET, който служи за нулиране. Всяка нова кола има определен пробег - обикновено 200-300км и когато офсета се зададе да е равен на тази стойност, одометъра се нулира. Не ме питайте откъде знам, това работя

              Коментар


                #8
                Интересна работа, всички до 10 г. коли в Бургас бяха 120-150хил. За мен е яснo -всички са манипулирани.
                Не само в Бургас , така е и в Пловдив, Ст.Загора, Пазарджик...предполагам навсякъде.На мен не са ми ги бутали книжлетата.Бяха в жабката ,където ги намерих след покупката.Имам документ за АГУ-то(къде, кога и от кого е поставена),ръководство за експлоатация и някакво книжле с една камара телефони на сервизи за Фиат в цяла Европа
                Punto 55 SX

                Коментар


                  #9
                  Това, че пише 148000 км., откъде да сме сигурни, че не е 348000 км. Ако километража е дигитален се превърта на 200000 км. По-важно е не какво пише на километража, а как върви и изглежда колата.
                  Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                  двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                  Коментар


                    #10
                    Общо взето в България се вкарват възможно най-евтините и съответно най-караните коли.Някои са на толкова километри че до толкова не мога да броя. А тези книжки ги печатат. Така че ако ти върви колата изобщо не се интересувай на колко километри е.

                    Коментар


                      #11
                      Аз последния път като ходих на горубляне имаше брави и бравота на по 70 000 км
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        В интерес на истината хич не ми дреме какво пише , просто исках да споделя....Километража не е дигитален, даже и аз мога да го бъзикам
                        Punto 55 SX

                        Коментар


                          #13
                          mentor написа:
                          В интерес на истината хич не ми дреме какво пише , просто исках да споделя....Километража не е дигитален, даже и аз мога да го бъзикам
                          Ти и дигиталния можеш да бъзикаш, ама то е друга работа.А иначе си прав да не ти дреме-върви ли колата карай и това е
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар

                          Working...
                          X