Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба OMVL?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба OMVL?

    Колеги някой кара ли с такава и какви са впечатленията ви?

    #2
    С колко клапана /стъпкови моторчета/ е за регулиране на подаването на газта - 1 или 2 разположени едно срещу друго
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    Коментар


      #3
      Хал-хабер си нямам.Предлагат ми такава оферта за 335лв.Газова у-ба OMVLавтоматичен превкл. газ-бензин,електрически изпарител,бутилка 20-60л+ монтаж.Струва ли си колата е Типо 1.4 ie 160A1.046 mono jetronik BOSCH

      Коментар


        #4
        ISTINSKATA MARKA NA AGU-TO "OMVL" E - "REG". SAMO NA IZPARITELIA PI6E OMVL. FIRMATA E ITALIANSKA - MOJE BI NAI DOBRATA ITALIANSKA. 335 ZA NOVA LI STAVA VAPROS ILI VTORA RUKA.AZ IMAM - UNO 1.0 FIRE OT 3,5 GODINI. I SAM SAS SA6TOTO AGU. MONTIRAH GO PREDI 3 GODINI, VSI4KO 4ISTO NOVO SAMO IZPARITELIA VTORA UPOTREBA, NO 100% RECIKLIRAN.GORI MI 5.7-6.3 IZVAN GRADSKO I 7,0 - 7,5 GRADSKO(PLOVDIV), ZIMATA- 7.5. OTPU6IL SAM GO IAKO VARVI KAKTO NA BENZIN, RAZHODA MOJE I DA PADNE - VSI4KO E VAPROS NA PREDPO4ITANIE I CENTROVKA. SUPER DOVOLEN SAM OT IZBORA SI, PO DOBRA E V PUTI OT LOVATO NAPRIMER. GAZADJII SA MI KAZVALI 4E V ITALIA SAMO IZPARITEL OMVL STRUVA KOLKOTO CIALATA UREDBA- LOVATO. 1,5 GODINI SLED KATO KARAH S OMVL, BA6TA MI SI KUPI TIPO 1,4, I NA NEGOVATA MONTIRAHME SA6TO OMVL PO MOE JELANIE PAK S RECIKLIRAN IZPARITEL. DO SEGA NIAMA NIKAKVI PROBLEMI.RAZHOD-7.0-7,5 IZVAN GRADSKO I 9,0-9,5 GRADSKO(PLOVDIV), ZIMATA -9,5-10 . ALTERNATIVA NA TAZI MARKA OT ITALIANSKITE MOJE BI E SAMO "BRC" (V KRAEN SLU4AI). IZBORA E TVOI - USPEH.
        UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

        Коментар


          #5
          Здравейте Аз от един месец карам Punto 1.1 моноинжекцион и много се замислям дали да не си сложа газова уредба Ламбда сондата ми се е развалила и не ми се дават 150-160 лева за нова. Дилемата е газ или бензин? Разхода ми извънградско е 6л./100 км. а в София 9-10л./100 км. При този тип газова уредба ламбда сондата незная дали има значение за работата на газ? Ако някои знае, моля нека напише. А иначе офертата е примамлива. Къде ги предлагат за 335 лева ? Това в София ли е ? Ако имат телефон ще се радвам да ми го изпратите, за което предварително ви благодаря.
          Fiat Punto 1.1 1996

          Коментар


            #6
            Баща ми кара една Лада от 5 години с такъв изпарител и няма проблеми.Сменя 2-пъти мембрани и това е.
            Brava JTD ELX
            105 к.с.99"

            Коментар


              #7
              И все пак кой е телефона на сервиза който предлага този тип уредби ?
              Fiat Punto 1.1 1996

              Коментар


                #8
                фирмата е във В.Търново срешу КАТ0888 228787

                Коментар


                  #9
                  everton написа:
                  ISTINSKATA MARKA NA AGU-TO "OMVL" E - "REG". SAMO NA IZPARITELIA PI6E OMVL.
                  аз пък мислех, че е свързано с ОМВ - и ползваш отстъпка като зареждаш газ при тях сори ама не можах да се сдържа - ама щом толкова го хвалят колегите, сигурно е хубава фирмата - нормално, то в БГ обикновено не сме и чували за качествените марки, и все още си мислим че Sony правят най-добрите телевизори... П.С. чудя се как не са те погнали още едни "лоши хора" за кирилицата, големите букви, и това че не си почерпил откак си се регистрирал

                  Коментар


                    #10
                    sony vse pak praviat nai hubavite televizori
                    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за мненията! Проблема е нова ламбда сонда или газ?

                      Коментар


                        #12
                        Аз все пак не разбрах този тип газова уредба има ли връзка с Ламбда сондата ???Ако някои е вещ в тази област да каже!!!Благодаря предвариелно
                        Fiat Punto 1.1 1996

                        Коментар


                          #13
                          Новото поколение газови уредби, които се монтират на инжекциони и моноинжекциони получават информация от показанията на Ламбда сондата и регулират подаването на газ. Зотова и при тях е от важно значение изправността на Ламбда сондата. Ако АГУ то е с ръчно регулиране на газта, тогава Ламбда сондата не важи. Аз имам АГУ с електроника OMVL, която регулира подаването на газ автоматично чрез два електрически /стъпкови/ мотора и взема показания от Ламбда сондата. Тъй като не работеха ги махнах и поставих винт за ръчна регулировка. Не мога да преценя каква е разликата, но мисля че с тях се подобрява динамичните характеристики на колата особенно при големи натоварвания и съответно разхода.
                          Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                          двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                          Коментар


                            #14
                            Газова уредба OMVL?

                            Аз утре ще ходя да слагам газова уредба "LOVATO". Много се надявам във връзка с това че сега ламбда сондата ми не работи да снижа разхода до показатели под тези на бебзин в момента, а именно 9-10/100 градско и 6/100 извънградско. Само незная дали да слагам ламбда емулатор след като съм с моноинжекцион и какъв ключ е за предпочитане: обикновен (с ръчно превключване газ-бензин) или автоматичен
                            Fiat Punto 1.1 1996

                            Коментар


                              #15
                              Re: Газова уредба OMVL?

                              fut написа:
                              Аз утре ще ходя да слагам газова уредба "LOVATO". Много се надявам във връзка с това че сега ламбда сондата ми не работи да снижа разхода до показатели под тези на бебзин в момента, а именно 9-10/100 градско и 6/100 извънградско. Само незная дали да слагам ламбда емулатор след като съм с моноинжекцион и какъв ключ е за предпочитане: обикновен (с ръчно превключване газ-бензин) или автоматичен
                              Аз също съм със моноинжекция според http://www.brc.hit.bgняма нужда.По отношение на ключа при всички случей по-удобно е с автоматичен. За колко пари ще я слагаш?
                              FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                              FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                              Коментар

                              Working...
                              X