Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МАЙ ГРИЗНАХ ДЪРВОТО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И защо да не може?Едно време след прегряване на мускала се беше пукнала главата и мешеше антифриз с масло.Така го карах повече от година,защото малкото антифриз в маслото се е изпарявал,докато пукнатина е станало по-голяма и почна да вкарва масло в антифриза.Toгава се наложи да сменя главата.С две думи щом доливаш антифриз,то той се губи някъде....
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      dudulia написа:
      И защо да не може?Едно време след прегряване на мускала се беше пукнала главата и мешеше антифриз с масло.Така го карах повече от година,защото малкото антифриз в маслото се е изпарявал,докато пукнатина е станало по-голяма и почна да вкарва масло в антифриза.Toгава се наложи да сменя главата.С две думи щом доливаш антифриз,то той се губи някъде....
      джугана е голяма машина, не е нежна като фиат. за мен лично е невъзможно да не забележа покачване на маслото, защото си го проверявам на седмица-10 дена макс, както и преди излизане от града. сега ако по 6 месеца не си гледаш ни масло, ни антифриз ...
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Ми значи маслото го следя няама покачване,днес даже го смених,но ми е интаресно вярно каде отива тоя антифриз след като доливам около 200 ml на месец ,освен да сълзи от няакаде и за тва да няама следи у гаража,а ако няакои знае начин да проверяа дали вяарно не меша с маслото ще е много добре че се притесних

        Коментар


          #19
          Може да ти сълзи от някоя скоба и да се изпарява от високата температура, тогава няма да има теч.
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #20
            zgabrovski написа:
            Може да ти сълзи от някоя скоба и да се изпарява от високата температура, тогава няма да има теч.
            А също и от малка пукнатина в радиатора.Виж дали по маркучите и радиатора има някъде бяло-оттам е теча.
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #21
              zgabrovski написа:
              Може да ти сълзи от някоя скоба и да се изпарява от високата температура, тогава няма да има теч.
              Както и друг път съм казвал, понякога минават месеци, преди да разбереш защо намалява антифриза. На мен от септември ми губеше по малко антифриз, а протече видимо преди месец. Оказа се миниатюрна дупчица на тапата на водната риза.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                те дупчиците на тапите първоначално са винаги миниатюрни и ако не ги видиш стават ... и аз доливам антифриз, щото ми капе отнякъде от радиатора, но не капе на земята, под радиатора на 1 ламарина от предницата...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #23
                  Проверявай от време на време и пръчката за нивото на маслото. Ако по нея се появят същите полепи, или маслото започне да променя цвета си... причината е една-гарнитура!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар

                  Working...
                  X