Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

сравнение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    сравнение

    здравеите.от 1 година съм шофьор. досега нямах собствен автомобил.карах опел кадет семеен автомобил. на 19г. съм и сега съм се спрял между два мотора на фиат пунто 94-97г става дума за 1.4 GT или 1.6и 90коняинтересува ме кои от моторите е по здрав за какви пари се намират двата автомобила?какъв разход дават градско извън градско от вас от форума които карате такива автомобили?и нещо друго искам да е с 4 врати но знам че ГТ е само с две.могат ли в него да се саберът 5 човека?и дали на двата модела може да се сложи газова уредба?благодаря за мненията ви!от пловдив съм

    #2
    Отговарям за Пунто 90-1.6,имах такова 4 г...продадох го 10/2006 г.Мотора е здрав и надежден,разход~градско 8.5-9 ,извънградско 7-8 зависи от скороста...До 160 е абсолютно стабилно,след това има тендения за олекване...Мах.скорост по книжка 178-прави я без проблем,че и отгоре...Не съм му слагал газ ,защото е MPI и с обикновена газова ще е скопено откъм вървеж,другото решение е газов инжекцион...За 5 човека е тясно,въпреки че по книжка е за 5-по габарити на седалките м/у 3 и 5 врати няма разлика.Като цена ~4000 за добър екземпляр и примерно с изправен климатик
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      тези два мотора не могат да се сравняватпо-лесно ще си намериш читаво 1,6защото GT не са чак толкова разпространени, а и предишния собственик избощо няма да го е щадял
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Имах ПУНТО GT допреди година и половина.Двигателя е подобрена версия на този от Уно1.4Tie.Това го казвам за да е ясно че този двигател има 20 години стаж и е сигурен и здрав-всякакви други мнения са неверни.Свалиха го от производство защото не може да покрие новите ЕВРО-стандарти като екологичност.Ясно е че такава кола няма да е галена по педалите от предишния собственик.При покупката трябва да се внимава-Да я види човек ,който разбира.За 5 човека не става определено-в тоя клас това е нормално.Честно казано за да си купи човек такава кола има 3 причини-или е икономична,или е евтина,или е супер приятна за каране.Турбото е от последния вид-от този клас коли втора употреба няма друг модел с по-добро ускорение и донабиране.Аз я карах година и нещо и смених едни спирачни маркучета.Удоволствието от шофирането е несравнимо.Преди години имах и Уно 1.3Tie.И с двете не съм имал сериозни и скъпи проблеми.На градско гори 9-10 при добро каране-без състезания по светофарите.Но пък изкушава-който е карал знае.
        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

        Коментар

        Working...
        X