Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за реконструкция на Типо-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за реконструкция на Типо-то

    Колеги, искам да попитам нещо, свързано със смяна на двигателя.Трябва да сменям моя, който, видно от подписа, е 1,4моноинжекция.Сега ми изпадна един 1,8, двувалка и ме интересува, какво освен двигателя трябва да сменя? Имам предвид, скорости, тампони и не знам какво още. Ще бъда много благодарен, ако някой от Вас може да ми помотне с нещо като списък, какво трябва да взема от размазаното 1,8 и да го поставя в моето, така че всичко да си е ок. Под предния капак на катастрофиралото Типо всичко е незасегнато, така че проблема е по-скоро финансов, а и от желанието ми да сменям възможно най-малко неща, че моите все пак си ги познавам.Предварително благодаря!
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Двигател+скоростна кутияЦялата електроника по мотора +ЕКУИспускателни колекториВъздушен филтър кутия и маркучиПолуоскиГлавиниСпирачни дискове и апаратина първо време за това се сещам, ма сигурно има и още
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      Мерси, колега!За почти всичко се бях сетил сам. В смисъл по двигателя, а именно, филтър, колектори, компютър, но наистина ли е наложително да се сменят и спирачките? Разбирам, че е логично на по-голямата тяга да има и по-силни спирачки, но наистина ли са несъвместими?Освен това, някъде май съм срещал, че скоростите са еднакви за всички типовци... Не съм сигурен.Това, което наистина меинтересува са парчетата от ходовата част - спирачки, полуоски и т.н. освен това, рейки и прочие, амортесьори също. Ако ще трябва да сменям всичко от предните врати напред, определено ще си търся друг двигател.
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          Вероятно спирачките могат и да си останат старите, но може би ще се наложи да сменяш съединител, бобина, кабели, свещи.А само като се сетя кабели за двувалка как се намират...
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Мойта не мога да я продам, щото никой няма да си купи типо с прецакан двигател, от там нататък искам да разбера какво ще значи смяна на двигател и защото 1,4 са малко, трябва да търся какво е възможно да се направи с другите двигатели. Сега ми е изпаднало катастрофирано 1,8, но още не съм го платил. Мене ме влече към 1,6 моноинжекция, което е общо взето без промени, но всичко зависи от момента и наличието на катастрофирали аавтомобили от този тип
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              ivjordan написа:
              Мойта не мога да я продам, щото никой няма да си купи типо с прецакан двигател, от там нататък искам да разбера какво ще значи смяна на двигател и защото 1,4 са малко, трябва да търся какво е възможно да се направи с другите двигатели. Сега ми е изпаднало катастрофирано 1,8, но още не съм го платил. Мене ме влече към 1,6 моноинжекция, което е общо взето без промени, но всичко зависи от момента и наличието на катастрофирали аавтомобили от този тип
              В Кюстендил (80 км. от София) има 5-6 Типота по моргите - ако искаш мога да поразпитам в събота ...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                В Кюстендил (80 км. от София) има 5-6 Типота по моргите - ако искаш мога да поразпитам в събота ...
                Колега, имам рода в Кюстендил, може да се окажем далечни братовчеди примерно, за което бих се радвал, но по същество, дай, виж дали има нещо за мен, че не ми се ще фиатката да я дам за скраб, но това е окончателното решение...
                Shit happens, sometimes...
                Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                Коментар


                  #9
                  Какъв му е проблема на твоя двигател, че не може да се ремонтира?
                  Пари от Интернет
                  Всичко за колата
                  Modsbg.com

                  Коментар


                    #10
                    Двигатела има некво изкривяване на елипсите на цилиндрите, не го разбирам, ама лапа по 4 на 1000 масълце и тука требе основен ремонт, дето струва около 1000 лв, а на мен тия кинти не ми се дават, та за това ,друг двигател за около 300 и допълнителни разходи около 200 и работа 200, та общо около 700 го слагам с непредвидените, та това е случая
                    Shit happens, sometimes...
                    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                    Коментар


                      #11
                      Най-евтино ще ти излезе смяна със същия двигател. Ако минеш на 1.8, там и ходовата част е различна доколкото си спомням, ще се видиш в чудо - по-добре си ремонтирай този, поне ще знаеш какво слагаш.
                      Пари от Интернет
                      Всичко за колата
                      Modsbg.com

                      Коментар


                        #12
                        Абе, ше го мисля още малко, пък после, квото сабята покаже... Сега Типото стои на трупчета, а не трябва да е така, ама ако не може да се прави, ше го пускам за чаркове, ама то нема кво да се изкара, иначе, перфектен салон, читава ходова част, ама требе мотор и не знам кво да правим, да шиткам колата, или да я мъчим на части? Ама, то е ясно, че ако я шитнем, нищо не мога да изкарам, та по-добре да я правим
                        Shit happens, sometimes...
                        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                        Коментар


                          #13
                          Колега, гледам че в раздел "Продава" се предлагат няколко Типота на части. Дори гледах поне едното има и двигател 1.6 DOHC - двувалов.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            @ivjordanнавремето с типото и аз мислех да прая такава конверсия, ама се отказах. Причината - подписа Най лесно ще стане мотор 1,6 едновалов моно - никво преправяне. Сваляш твоя и слагаш новия, като си с 8 коня напред ако са живиЗа спирачките: на 1,8 ще трябва да смениш полуоски (съвсем различни са, понеже и ск. кутия е друга) главини спирачни апарати дискове. Сега ясен ли съм защо
                            FIAT Tipo 1,4mi - EX
                            Alfa Romeo 146ti - EX
                            Alfa Romeo 156 2,4JTD

                            Коментар


                              #15
                              Мерси на всички!Още вечера се отказах от това 1,8. По принцип мощността не ме интересува, на мен и 1,4 си ми е достатъчно, вози ме, а освен мен и девойката, а това ми стига. Явно, ще продължа да си търся мотор 1,4 или 1,6 моноинжекция, че нямам парички нещо и сериозни преправяния няма да ми излязат по силите. Някой ако чуе нещо за такъв двигател, да се обажда. Засега не ми е спешно, но искам до пролетта да го изправя на крака типото, че морета, планини, такива неща...
                              Shit happens, sometimes...
                              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                              Коментар

                              Working...
                              X