Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запотяване на стъклата. Защо?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запотяване на стъклата. Защо?!

    Колеги не знам защо, но стъклата ми се запотяват изключително много, особено когато вали дъжд. Пускам парното да духа топло, студено, на средно положение, нищо не помага. Карам си и гледам, че другите коли нямат подобен проблем. Ако някой знае от какво може да е нека каже. Един приятел ми каза, че е възможно да трябва да се смени филтъра на купето. Моля ако някой знае да помогне.
    Fiat Bravo SX 1.6 16V

    #2
    Пускай парното/климатика да взима въздух отвън, а не да върти този в купето.
    Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
    Fiat Stilo '02 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

      megamuscle написа:
      Колеги не знам защо, но стъклата ми се запотяват изключително много, особено когато вали дъжд. Пускам парното да духа топло, студено, на средно положение, нищо не помага. Карам си и гледам, че другите коли нямат подобен проблем. Ако някой знае от какво може да е нека каже. Един приятел ми каза, че е възможно да трябва да се смени филтъра на купето. Моля ако някой знае да помогне.
      Eй тия теми никнат като гъби след дъжд. Завали ли и хоп стъклата изпотени. Ами какво да ти кажа колега потят се, защото:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...c.php?t=2682И все пак като обобщение:Вентилатора на мах да духа топъл въздух в посока предното стъкло, да взема въздух отвън, и нов поленов филтър, който само че някъде липсва. Ефекта не е 100%-ов ама поне помага остават изпотени само задните странични стъкла. :D
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

        Punto SX написа:
        И все пак като обобщение:Вентилатора на мах да духа топъл въздух в посока предното стъкло, да взема въздух отвън, и нов поленов филтър, който само че някъде липсва. Ефекта не е 100%-ов ама поне помага остават изпотени само задните странични стъкла. :D
        Мерси колега, трябваше да потърся първо в търсачката, за което се извинявам. Само да питам, кое точно да натисна за да дърпа въздух отвън.
        Fiat Bravo SX 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Здравей най-вероятно ти пропуска радиатора на парното и от там се изпотяват стаклата.

          Коментар


            #6
            Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

            megamuscle написа:
            Мерси колега, трябваше да потърся първо в търсачката, за което се извинявам. Само да питам, кое точно да натисна за да дърпа въздух отвън.
            под "врътките" за отоплениетоимаш или копче или плъзгачно даже и да е в правилната позиция, може клапата да е останала затворена и да върти вътрешния въздуш само
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Разивай там където е поленовия филтър двата винта свали го ако имаш и погледни клапата дали се движи и в какво положение е .Ако имаш нужда от снимков материал пиши.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Здравей колега, значи развиваш болчетата отпред, където ти е прословутия поленов филтър. След като махнеш капачето, чистиш всичкия боклук който се е насъбрал в канала. Към средата има нещо като цедка(от там водата се стича надолу) ако можеш я извади или я изчисти, защото съм почти сигурен че е задръстена. Ако не можеш да достигнеш до цедката ще се наложи да свалиш всички кори, но предварително, трябва да махнеш и чистачките. И най- накрая ако нямаш нов филтър, трябва да го изчистиш ама хубаво. Това е, дано да съм бил полезен.
                Bravo HGT 2001

                Коментар


                  #9
                  Мерси колеги. Намерих къде е прослувутия филтър. Един приятел ми показа къде е, но нямаше никакъв филтър. Сега ще ходя да купувам и да сложа. Надявам се да се оправи.
                  Fiat Bravo SX 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

                    Punto SX написа:
                    Ефекта не е 100%-ов ама поне помага остават изпотени само задните странични стъкла. :D
                    Вярно задните обаче си остават винаги запотени...

                    Коментар


                      #11
                      Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

                      Sashe написа:
                      Punto SX написа:
                      Ефекта не е 100%-ов ама поне помага остават изпотени само задните странични стъкла. :D
                      Вярно задните обаче си остават винаги запотени...
                      Фрии ефект вместо фолио :D :D :D , даже ми се връзва с цвета на колата
                      Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                      Polo 1.0, юли 1997г.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

                        Sashe написа:
                        Вярно задните обаче си остават винаги запотени...
                        спрей и си готов :D
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

                          sev написа:
                          Sashe написа:
                          Вярно задните обаче си остават винаги запотени...
                          спрей и си готов :D
                          Сутрин сънен да почваш да мажеш и замазваш.... Интересно по лукс возиалата дали имат "духалкови" отвори за задните стъкла... ?!?!

                          Коментар


                            #14
                            Re: Запотяване на стъклата. Защо?!

                            sev написа:
                            Sashe написа:
                            Вярно задните обаче си остават винаги запотени...
                            спрей и си готов :D
                            НЕЕЕ много голяма грешка...Това оправя нещата за няколко седмици, след това трябва като ненормален (БУКВАЛНО) да ги търкаш с весници на студено за да махнеш бозата по прозореца която се е насъбрала от препарата. Аз направих тая грешка и после с машинка за пастиране и весници съм търкал да махна тоя препарат...за нищо на света не повтарям

                            Коментар


                              #15
                              някои имат и отзада спрея на SONAX върши екстра работамажа задните стъклаи 1-2 месеца проблеми нямаслед това се чисти и отново
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X