Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охладителна система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охладителна система

    Колеги някой да знае с какво се прочиства охладителната система ,не че е много мръсна но има малко утайки по казанчето. А антифриза мие от миналата година и не е мътен стоиси все така бистър.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    #2
    Виж това: http://www.valvolineeurope.com/index...dd5b&q=cleaner
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Като замисъл наистина звучи добре но ще видя и като продукт дали заслужава похвала,благодаря колега
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        По-късно ще ти пратя още един продукт на Valvoline! Този е най-скъпият! Другият е 8-9 лв.! Казва се Radoator Flush Kuhlerreiniger, рсазфасовката е 350 мл!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Само да не ви протекат радиаторите от много чистене :D
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Има такава химия за почистване на охладителната система в Бриколаж в една синя квадратна бутилчица (около 100-150 мл изглежда). Струва към 10 лв. Аз използвах прибавка за запушване на теч на същата фирма и свърши работа (засега).
            Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
            Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

            Коментар


              #7
              http://tech-co.defartists.com/bg/ind...del&modelid=31Става дума за дветия продукт (Radiator flush)!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Re: Охладителна система

                dani389 написа:
                Колеги някой да знае с какво се прочиства охладителната система ,не че е много мръсна но има малко утайки по казанчето. А антифриза мие от миналата година и не е мътен стоиси все така бистър.
                Аз си купих Fast Flush се казва,американска добавка, 325ml в жълта бутилчица със син етикет,която се сипва в стария антифриз-много ми я похвалиха.Колата работи 15 мин. на празен ход и след това се промива хубаво,докато излезне чиста вода.Отстранява ръжда,котлен камък,корозивни отлагания;продава се в Shell(там е малко по-скъп) или в М-Комплект(аз от там го взех за 8.10).Съветвам те обаче,да изчакаш пролетта,за да не ти протече радиатора сега, а температурите ще паднат.
                1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                Коментар


                  #9
                  Sko написа:
                  Има такава химия за почистване на охладителната система в Бриколаж в една синя квадратна бутилчица (около 100-150 мл изглежда). Струва към 10 лв. Аз използвах прибавка за запушване на теч на същата фирма и свърши работа (засега).
                  Марката е "Holts" - английска е. И аз си купих за запушване на теч и също съм доволен. Има и за почистване. Просто гледайте надписите - бутилчиците са еднакви - сини.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Re: Охладителна система

                    dani389 написа:
                    Колеги някой да знае с какво се прочиства охладителната система ,не че е много мръсна но има малко утайки по казанчето. А антифриза мие от миналата година и не е мътен стоиси все така бистър.
                    Според мен щом е бистър антифриза не закачай радиатора,че наистина може да текне отнякъде.Все пак в тези препарати има доста агресивни съставки.
                    125s/1600ccm/100ps

                    Коментар


                      #11
                      Става и са най обикновен оцет. Аз навремето на жигулата съм го правил. Източих водата / така я бях купил с вода/ налях 4 шишета оцет и долях с вода, карах около 200 км. и после промих системата, нямате си на идея какви боклуци излязоха отвътре, е малко миришеше на джибри докато я карах с оцета ама стана.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Може да пробвате и с 10-15 % разтвор на оцетна киселина. Върху ютията върши чудеса. Изкара всичкия котлен камък и боклуци.
                        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                        Коментар


                          #13
                          не си правете експерименти с оцет и подобнихората са го направили така че да не уврежда гума и други материаливсе пак не скъпо - 7-8 лева
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Вече се чудя дали да не пробвам с калгон щом чисти перални значи ще дейсва и при колите.А и не бил толкова силен.
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар


                              #15
                              dani389 написа:
                              Вече се чудя дали да не пробвам с калгон щом чисти перални значи ще дейсва и при колите.А и не бил толкова силен.
                              А какво се опитваш да постигнеш чрез чистене на охладителната? Дали не можеш да го постигнеш по друг начин? Ако е просто за да се занимаваш с колата (аз лично те разбирам на 100%) можеш да измислиш нещо по-забавно - пастиране на купето например...
                              Fiat Ritmo 105TC
                              1600cc 105к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X