Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.8GT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.8GT

    Въпроса ми е, че като запаля сутрин малко работи като дизел (трака), като загрее се успокоява, но пак си остава малко по шумен. До сега не съм карал фиат и ми е малко страно! Казаха ми, че фиатите си били по шумнички по принцип! Та ако може някои да даде съвет или инфо?
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    #2
    Зависи с какво масло караш.Ако е по-гъсто или пък ако няма вискозитет ще трака.Аз имах Браво 1.4 12V и му сипах Selenia gold 10W40, казвам ти всяка сутрин чукаха клапани сякаш в мотора имаше пясък а не масло.Смених го с Lemforder 10W40 и всичко се оправи. Има вероятност и повдигачите на клапаните или разпределителния вал да са износени, но не съм много сигурен за това. Даже сега трябва и аз да сменям масло и се чудя какво да е. Селенията колегите от форума я хвалят доста но аз съм жив свидетел за качествата й и затова я отбягвам.
    Bravo HGT 2001

    Коментар


      #3
      v_a_c_h_o_o написа:
      Зависи с какво масло караш.Ако е по-гъсто или пък ако няма вискозитет ще трака.Аз имах Браво 1.4 12V и му сипах Selenia gold 10W40, казвам ти всяка сутрин чукаха клапани сякаш в мотора имаше пясък а не масло.Смених го с Lemforder 10W40 и всичко се оправи. Има вероятност и повдигачите на клапаните или разпределителния вал да са износени, но не съм много сигурен за това. Даже сега трябва и аз да сменям масло и се чудя какво да е. Селенията колегите от форума я хвалят доста но аз съм жив свидетел за качествата й и затова я отбягвам.
      Не схващам нещо, нали и едното масло е 10W-40 и другото е 10W-40, това е показател за вискозитета....ВИСКОЗИТЕТЕН КЛАС и при двете масла е еднакъв!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Ами то няма кой знае какво за схващане. То 10W40 си е 10W40, зависи колко самото масло има качествата на такова. Не зная колегата какво масло има в картера, аз просто му дадох пример за моите главоболия от Selenia
        Bravo HGT 2001

        Коментар


          #5
          v_a_c_h_o_o написа:
          Ами то няма кой знае какво за схващане. То 10W40 си е 10W40, зависи колко самото масло има качествата на такова. Не зная колегата какво масло има в картера, аз просто му дадох пример за моите главоболия от Selenia
          Ако маслото наистина е Селения и си сигурен в това, ами те тогава на всички нови Фиати ще им тракат хидр. повдигачи !?

          Коментар


            #6
            hit-ko написа:
            v_a_c_h_o_o написа:
            Ами то няма кой знае какво за схващане. То 10W40 си е 10W40, зависи колко самото масло има качествата на такова. Не зная колегата какво масло има в картера, аз просто му дадох пример за моите главоболия от Selenia
            Ако маслото наистина е Селения и си сигурен в това, ами те тогава на всички нови Фиати ще им тракат хидр. повдигачи !?
            Bravo HGT 2001

            Коментар


              #7
              v_a_c_h_o_o написа:
              hit-ko написа:
              v_a_c_h_o_o написа:
              Ами то няма кой знае какво за схващане. То 10W40 си е 10W40, зависи колко самото масло има качествата на такова. Не зная колегата какво масло има в картера, аз просто му дадох пример за моите главоболия от Selenia
              Ако маслото наистина е Селения и си сигурен в това, ами те тогава на всички нови Фиати ще им тракат хидр. повдигачи !?
              Кое ти е толкова смешно? Че дрънкаш глупости или, че някой ти показа пръстче? Пусни в търсачката за масла и почети малко.Измислената фирма , опаковчик на масла за която споменаваш, не съм я виждал никъде освен в измислени треторазредни магазинчета! Ако имаш някакъв проблем, то определено не ти е в маслата!Успех.ПП...Ето какво пише да "твоята фирмичка" в интернет! http://www.zf-trading.com/brand_lem_gbПовече са известни като предлагащи резервни части.... шарнирчета, ремъчета, и други атрибути от типа "Всичко по левче"! Един път съм купувал подобни части от една друга "НЕМСКА ФИРМА", наречена "ОПТИМАЛ" и станах "ЕКСИК" както се казва! Между друго,тя също предлага масла, не си ли слагал от тях, за да разбереш как са твоите клапани и "ОПТИМАЛ "интимно" на сутрешен старт!?
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Може да прочетеш за маслото на http://cmi.bg/bg/index_bg.htm - продукти - morris - какво масло да избера?Дано да ти е от полза
                Bravo 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Ами колега във форума сигурно 90% от фиатите карат със селения и прочети никой не се оплаква от качеството .Замисли се че това не е от маслото .
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Nino написа:
                    v_a_c_h_o_o написа:
                    hit-ko написа:
                    v_a_c_h_o_o написа:
                    Ами то няма кой знае какво за схващане. То 10W40 си е 10W40, зависи колко самото масло има качествата на такова. Не зная колегата какво масло има в картера, аз просто му дадох пример за моите главоболия от Selenia
                    Ако маслото наистина е Селения и си сигурен в това, ами те тогава на всички нови Фиати ще им тракат хидр. повдигачи !?
                    Кое ти е толкова смешно? Че дрънкаш глупости или, че някой ти показа пръстче? Пусни в търсачката за масла и почети малко.Измислената фирма , опаковчик на масла за която споменаваш, не съм я виждал никъде освен в измислени треторазредни магазинчета! Ако имаш някакъв проблем, то определено не ти е в маслата!Успех.ПП...Ето какво пише да "твоята фирмичка" в интернет! http://www.zf-trading.com/brand_lem_gbПовече са известни като предлагащи резервни части.... шарнирчета, ремъчета, и други атрибути от типа "Всичко по левче"! Един път съм купувал подобни части от една друга "НЕМСКА ФИРМА", наречена "ОПТИМАЛ" и станах "ЕКСИК" както се казва! Между друго,тя също предлага масла, не си ли слагал от тях, за да разбереш как са твоите клапани и "ОПТИМАЛ "интимно" на сутрешен старт!?
                    Мнооого съжалявам, че неволно обидих твоята любов Selenia, обаче факта си е факт.То не казвам че моторчето на старото ми браво е било в много добра кондиция, но откакто сложих маслото от "треторазрядни магазинчета" двигателя замърка. Не че искам да се заяждам, но си мисля че сме тук за да си помагаме а не да се правим на велики!
                    Bravo HGT 2001

                    Коментар


                      #11
                      Да той Fiata е със Seleniq 10W40 ама не знам що така страно работи, а иначе е чисто ново маслото оня ден го сипах!
                      Fiat Stilo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        v_a_c_h_o_o написа:
                        Мнооого съжалявам, че неволно обидих твоята любов Selenia,
                        Не си обидил "моята любов Selenia", щото не карам с нея.В момента съм с MOBIL 1, 5W-50, но под секрет ти казвам, че не виждам/чувам абсолютно никаква разлика с предишното SELENIA! Разликата е само, че мобила струва 145 лв, а селенията 50.Може, след 10г, като се отвори двигателя разлика да има, но в момента едва ли.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          С двете ръце се подписвам за гаранцията на Селенията!!!маслото си е много добро и си е правено точно за нашите двигатели!това мнение го споделям от опит карал съм и със Селения и с други масла всичките все от един и същ клас.......колкото до въпроса на колегата което беше маи основното за темата моето мнение че са позаминали хидравличните повдигачи на клапаните но не е кои знае каква болка за умиране.колега а при загрял двигател на тихи обороти имали това чукане за което говориш?

                          Коментар


                            #14
                            А някой карал ли е с пълна синтетика на Selenia - Racing? И подходяща ли е за коли на по 180000км като моята?
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              Иванко РС си караше типото с Селения рацинг!!!на колко километра е типото никои не може да каже на километраж беше към 150хил майче( както аз казвам най малко е на толкова :D )та колегата разправяше пък и аз съм го виждал с очите си че работата и звука на мотора са много по "меки"при едни и същи обороти били те високи или ниски държеше по високо налягане на маслото!!!преполагам че никои няма да очаква като си сложи такова масло двигателя му да стане +15 коня

                              Коментар

                              Working...
                              X