Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на гумите? 165/70/14

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Лятото карам 185/55/14 Мишелин Пилот Ексалто. Друга такава гума не съм карал. А зините още не са ми дошли. Ха дано да побързат, че с тия гуми за дъжд при първия сняг ще съм пеша.
    Tipo DGT, 1.6 DOHC

    Коментар


      #17
      Въпрос от новак

      Момчета ,аз съм нов при вас.Купих Браво 1,8-16 с лети джанти Фиат.Гумите отрлед са General от зад Мишелин средно карани.На гумата пише 195/50/15. Един от гаража ми каза:Докторе, да ти купя 4 бр. нови гуми с нормални джанти не толкова широки.може и нещо да ти доплатя.Аз обаче не разбирам от гуми и питам следното:1.Какво означават тези цифри по гумите.2.Абе колко струват такива джанти-лети, Фиат и с гумите по тях, че искал да ги купи за друг Фиат на зет му/примерно/. Аз по принцип не съм манияк за лети джанти и бих ги сменил ако някой млад човек иска да си прави колата спортна. на 50 години съм и хобито ми е музика,а колата за да ме вози:P Абе на времето имаши"Вида спорт" Палинка и РОЛИНГ СТОУНС това си беха СТОЙНОСТИ :D /това за майтап/чакам компетентни съвети от знаещи

      Коментар


        #18
        Аз мога да кажа само за цифрите:195 е ширината на протектора в милиметри, т.е. май в идеалния случай толкова трябва да е широка дирята по асфалта от мократа ти гума.50 е височината на гумата от джантата до края на протектора В ПРОЦЕНТИ ОТ ШИРИНАТА15 е диаметъра в цолове (инчове - 25.4 мм) на джантата за която са тези гуми, демек на дупката на геврека...Да добавя само, че гума на която пише само първата и третата цифра (напр. 165R13, едно време имаше такива видинки, напоследък не съм виждал подобни екземпляри) има височина 82% от ширината си.
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #19
          Прочети в този сайт има почти всичко за параметрите и означенията по гумите http://www.boriana-bg.com/index.html
          Fiat Brava 1.9 TD 100

          Коментар

          Working...
          X