Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Справка за Bravoto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Справка за Bravoto

    Здравейте отново колеги!Бих искал да ви задам няколко въпроса относно бравото, а именно:1. Като за начало в какъв период след регистрацията в КАТ, трябва да платя данъка на колата?2. Струва ми се ,че на светофарите тръгва някак си тромаво..после добре ускорява, но в началото..това нормално ли е?3. Смених вс. филтри, ремъци, масла.. в момента градско в София гори 10.. на дълго не съм я засичал.Та има ли още нещо за смяна, с което ще се намали разхода или това е тавана?4. Как се отпушват пръскачките на чистачките или колко струват нови ?5. Стоповете ми са захабени, т.е понадраскани.Има ли някакъв начин да се полират ,че определено не ме кефят така?
    Bravo 1.6 16V

    #2
    Re: Справка за Bravoto

    mixifixi написа:
    Здравейте отново колеги!Бих искал да ви задам няколко въпроса относно бравото, а именно:1. Като за начало в какъв период след регистрацията в КАТ, трябва да платя данъка на колата?2. Струва ми се ,че на светофарите тръгва някак си тромаво..после добре ускорява, но в началото..това нормално ли е?3. Смених вс. филтри, ремъци, масла.. в момента градско в София гори 10.. на дълго не съм я засичал.Та има ли още нещо за смяна, с което ще се намали разхода или това е тавана?4. Как се отпушват пръскачките на чистачките или колко струват нови ?5. Стоповете ми са захабени, т.е понадраскани.Има ли някакъв начин да се полират ,че определено не ме кефят така?
    1. ако не се лъжа до два месеца трябва да отидеш в данъчното и да я регистрираш - сега обаче не знам дали ще може да платиш данъка, защото още мислят какви ще са сумите; но отиди и я регистрирай поне; приготви са за около 130 лева на година2. зависи какво очакваш - пробвай на друга и сравни3. 10 е идеално4. не знам5. не знам
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Справка за Bravoto

      mixifixi написа:
      4. Как се отпушват пръскачките на чистачките или колко струват нови ?
      най вероятно си със запушени клапанчета...има доста изписано за тях...сменяш си ги и си готов
      FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

      Коментар


        #4
        Re: Справка за Bravoto

        borchev написа:
        mixifixi написа:
        4. Как се отпушват пръскачките на чистачките или колко струват нови ?
        най вероятно си със запушени клапанчета...има доста изписано за тях...сменяш си ги и си готов
        А някой скоро да е купувал и от къде такива клапанчета и тройник в София? Моите ги почистих и започна да пръска, но резултата е незадоволителен , така че нови ще трябва да се купуват !
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          5.Ако е толкова непоносимо-нови стопове.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Re: Справка за Bravoto

            mixifixi написа:
            Здравейте отново колеги!Бих искал да ви задам няколко въпроса относно бравото, а именно:1. Като за начало в какъв период след регистрацията в КАТ, трябва да платя данъка на колата?2. Струва ми се ,че на светофарите тръгва някак си тромаво..после добре ускорява, но в началото..това нормално ли е?3. Смених вс. филтри, ремъци, масла.. в момента градско в София гори 10.. на дълго не съм я засичал.Та има ли още нещо за смяна, с което ще се намали разхода или това е тавана?4. Как се отпушват пръскачките на чистачките или колко струват нови ?5. Стоповете ми са захабени, т.е понадраскани.Има ли някакъв начин да се полират ,че определено не ме кефят така?
            ето моите предложения:1. Данъка се плаща наред с другите и зависи от конете, но до два месеца след покупката трябва да подадеш декларация в данъчното.2. и 3. Провери центровката. Аз имам Bravo 1,8 и ми гори 8 в София . Може да сложиш REDEX за инжекцион за почистване на дюзите. Това също ще подобри разхода.4. Аз отворих клапанчетата и смених гумичката, като много внимателно изрязах от дебела гумена домакинска ръкавица и сега си работи добре.5. Може да пробваш с полир паста за много захабена боя или с паста за зъби. Най-добре Поморин - има много абразив, но си иска чко търкане.Успех
            Bravo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Наистина че тръгванвто е малко тромаво но ако си пораздвижиш стрелката на обортомера няма да мислиш така. За пръскалата на чистачките ако е от клапанчето куписи само съединение докато намериш клапанчета трудно се намират ще ти идва малко по бавно водата по стъклото но не е проблем чистачките на брава/о не тръгват сами с пръскане. За данака не знам колко е периода след регистрацията .За стоповете пробваи с паста както ти казва колегата. ЗА расхода 10 градско е нормално но колега с 1.8 малко по намали расхода си то 9.6 е по каталог ако не се лъжа а той 8 или може би това е без ДДС .
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Мерси за мнението, а някой да може да ми каже колко побира резервоара ,че малко странни резултати даде на бензинколонката..
                Bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  mixifixi написа:
                  Мерси за мнението, а някой да може да ми каже колко побира резервоара ,че малко странни резултати даде на бензинколонката..
                  50 литра
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    резервоара до 1.6 е 50л. на по-големите е 60. А относно регистрацията трябва в 14 дневен срок трябва да подадеш декларация в данъчното, трябва да платиш 2% от стойноста на закупуването на автомобила,и чак тогава е данъка на МПС,но все още е рано за данъците, те ще излязът към март.И с бележката отиваш в КАТ.
                    Bravo HGT 2001

                    Коментар


                      #11
                      опааа. зна4и на 05.01.2007 регистрирах колата в КАТ. значи до 19-ти трябва да отида в данъчното. Аз съм от Ботевград ,а живея тук. Къде се намира данъчното и по-точно къде трябва да отида?
                      Bravo 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        mixifixi написа:
                        опааа. зна4и на 05.01.2007 регистрирах колата в КАТ. значи до 19-ти трябва да отида в данъчното. Аз съм от Ботевград ,а живея тук. Къде се намира данъчното и по-точно къде трябва да отида?
                        Където ти е адресната регистрация. Не се бави защото пишат актове (правят пари)
                        Bravo 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          адресната ми регистрация е в Ботевград. Какво да правя? Ако наистина срокът е 14 дни след регистрацията на колата, то тогава утре е последен ден. моля ви дайте ми спешно някакво инфо, за да задействам нашите,че...
                          Bravo 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            mixifixi написа:
                            адресната ми регистрация е в Ботевград. Какво да правя? Ако наистина срокът е 14 дни след регистрацията на колата, то тогава утре е последен ден. моля ви дайте ми спешно някакво инфо, за да задействам нашите,че...
                            Не се плаши толкова. По принцип слагат някаква лихва, ама нема да ти отрежат главата за това, че си се забавил. Преди 2 години закъснях с 1 или 2 дни и ми бутнаха лихва от .....2 стотинки! Сега не знам как е, но няма да е много по-различно. В Ботевград трябва да имате данъчно и трябва някой да занесе договора (не съм сигурен дали трябва лично) и да попълни декларация за зачисляване в данъчното.
                            Bravo HGT 2001

                            Коментар


                              #15
                              mixifixi написа:
                              адресната ми регистрация е в Ботевград. Какво да правя? Ако наистина срокът е 14 дни след регистрацията на колата, то тогава утре е последен ден. моля ви дайте ми спешно някакво инфо, за да задействам нашите,че...
                              Не е,споко! 2 месеца е! Аз оня ден ходих,като бях просрочил с 2 дни двумесечния срок и нищо,регистрира я пича за 5 мин!
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X