Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка Браво

    Колеги, задната ми чистачка е за смяна, но доколкото я разгледах изглежда сякаш е едно цяло с рамото?Какъв е принципа - сменя се само перо, или цяло рамо?
    Пари от Интернет
    Всичко за колата
    Modsbg.com

    #2
    Re: Задна чистачка Браво

    BatGoro написа:
    Колеги, задната ми чистачка е за смяна, но доколкото я разгледах изглежда сякаш е едно цяло с рамото?Какъв е принципа - сменя се само перо, или цяло рамо?
    Само перото се сменя.А иначе е от две части. Като погледнеш чистачката на 5см от оста има едно щифтче(продълговато, приличана копче). Настискаш го и издърпваш частта след него напред.

    Коментар


      #3
      За Браво не знам, ама за Брава е перо, сигурен съм, че и при Браво е същото положение. Малко трудно излиза, но излиза ... Огъваш го малко в горната му част и го издърпваш. Аз лично перо си взех от морга, щото никъде по магазините не намерих такова ...

      Коментар


        #4
        Колега не последнах подписа ти. На Бравото не е от две части.

        Коментар


          #5
          И на бравото чистачката може да се разглоби на 2 части. Но май се продава цялата комплект.Какво и е на чистачката ?

          Коментар


            #6
            Илко, може ли да кажеш на колегата от къде да си купи само перото?

            Коментар


              #7
              Ако ти е здраво рамото:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%F0%EE&start=2
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                Ето снимките да не се ровим по линкове.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Чистачките са еднакви само че на бравата е с една чупка повече заради по голямото стЪкло ,перата се сменят по един и същ начин ,купуваш си само перо от магазина за 1/2 лева силиконово то е с пласмаси за захващането и го нахлузваш без металните пръчки които ще извадиш от старата ,прависе за 5 минути .
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Купува се само перото и се сменя както са казали по горе. Примерно от Практикер.При моята чистачка имаше усукване на рамото и държачите на перото деряха стъклото. Това се оправя като се свали рамото и се усуче в обратната посока след загряване с пистолет за горещ въздух.

                    Коментар


                      #11
                      имаш и следната опция: като си сменяш предните чистачки, после от старите избираш по-добрата, вадиш и перото с все металните лентички, режеш го с едни клещи секачки по размера на задното и го монтираш. пробвано е, работи безотказно е, разбирасе, заслужава си ако предните чистачки са ти били ниакакви хубави, не от тези по 3,5 лв от метро!
                      Bravo SX TD100, 1997

                      Коментар


                        #12
                        Не знам само кой го измисли тоя нестандартен размер на чистачките едвам си направих за задното стъкло и пак не е на 6

                        Коментар


                          #13
                          И аз сменях с рязане със секачките.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар

                          Working...
                          X