Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за скоростна кутия на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за скоростна кутия на Браво

    Здравейте, струвами се че първа скорост по трудно влиза дали има проблем там и как може да се разбере или трябжа да се сваля всичко?

    #2
    Re: Въпрос за скоростна кутия на Браво

    handel написа:
    Здравейте, струвами се че първа скорост по трудно влиза дали има проблем там и как може да се разбере или трябжа да се сваля всичко?
    същият проблем го има и при мен , също така и задната влиза трудно. при теб сменян ли е скоро съединител? един майстор каза че най-вероятно било от съединителят Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    Коментар


      #3
      При мен също задна влиза трудно, ако колата се в движи бавно или не е на тихи обороти, задната като влиза и хърка като ЮМЗ.

      Коментар


        #4
        За съжаление и при мен е така.Първа и задна влизат малко трудно.
        Fiat Brava 1.4 SX 12V 97

        Коментар


          #5
          При подобен проблем, най-честата причина е в сьединителя/притискателен и феродов диск/, които не отделя категорично и увлича пьрвичния вал на ск. кутия, а от там и трудното включване - особено на задна, която не е синхронизирана. Сменя се комплект и проблема се решава.

          Коментар


            #6
            hit-ko написа:
            При подобен проблем, най-честата причина е в сьединителя/притискателен и феродов диск/, които не отделя категорично и увлича пьрвичния вал на ск. кутия, а от там и трудното включване - особено на задна, която не е синхронизирана. Сменя се комплект и проблема се решава.
            Цената е доста солена, ако не се лъжа. Един приятел (Bravo 2.0 155hp) сменя чаркове по съединителя (не помня какво точно) и се оръси 500-600 лева

            Коментар


              #7
              За Браво/Брава 1.4, 1.6 цената за комплект сьединител не е повече от 100-110лв. а сьс смяната 160-170!

              Коментар


                #8
                hit-ko написа:
                За Браво/Брава 1.4, 1.6 цената за комплект сьединител не е повече от 100-110лв. а сьс смяната 160-170!
                За коя фирма става въпрос ? VALEO ли?
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Не, не е на Waleo и не задьлжително, но вече сьм писал по темата, че почти всички фирмени сьединители, по мое наблюдение издьржат 80-100 000км.

                  Коментар


                    #10
                    През зимата като сменях амортисьорите и споменах на майстора за хъркането при включване на задна и предположението ми за не достатъчно отделяне на съединителя, той ми каза, че най-вероятно е така (съединителя не отделя). Поисках да го погледне, но той ми отговори, че е по-добре да не го отварям, щото отворило ли се един път.... и да съм бил по-внимателен с превключването на скоростите и така.Иначе ако трябва и съединител да сменям ще се гръмна....

                    Коментар


                      #11
                      Колеги пригответе 160 лв.(с труда) и си решавете проблема, преди 5 месеца бях на същото положение, сменяйте и лагера не само дисковете!
                      Bravo 1,6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X