Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва преден спирачен апарат за Типо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко струва преден спирачен апарат за Типо?

    Реших вследствие на тези проблеми които имам да сменя каквото може по спирачките - заднте спирачни апарати (по 10лв бройката са) и прендите спирачни апарати (незнам цена и откъде да ги намеря).Отделно така и не успях да се ориентирам има ли кантар или няма (в ръководоството не пише нищо по въпроса) ама ако има и него да го сменям.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Re: Колко струва преден спирачен апарат за Типо?

    zfa159 написа:
    Реших вследствие на тези проблеми които имам да сменя каквото може по спирачките - заднте спирачни апарати (по 10лв бройката са) и прендите спирачни апарати (незнам цена и откъде да ги намеря).Отделно така и не успях да се ориентирам има ли кантар или няма (в ръководоството не пише нищо по въпроса) ама ако има и него да го сменям.Благодаря!
    За предните апарати не знам ама кантар гледах вчера на Стамболийски в магазина 130лв нов - случайно го видях докато си купувах филтър. Той и моя е заминал ама аз директо съм ги свързал спирачките отдзад. Нови ли търсиш или втора ръка
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    Коментар


      #3
      Явно е доста скъп....като си го махнал има ли някакъв проблем или? В смисъл не мисля че това влияе много много на ефективността на спирачките като цяло.Мисля си да сменя двата задни като са по 10-тина лв (стига да са износени като ги отворя) и предните ако са износени и тях да ги сменя или изшлайфам (зависи от цената им и колко са зле).Кантара мисля да го махна му има нещо....тогава вече няма да има причина да ми прави проблемите за които говоря в другата тема (да няма ефективност на спирачките след престой и при каране ако не се натиска често педала).Благодаря!
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        zfa159 написа:
        Явно е доста скъп....като си го махнал има ли някакъв проблем или? В смисъл не мисля че това влияе много много на ефективността на спирачките като цяло.Мисля си да сменя двата задни като са по 10-тина лв (стига да са износени като ги отворя) и предните ако са износени и тях да ги сменя или изшлайфам (зависи от цената им и колко са зле).Кантара мисля да го махна му има нещо....тогава вече няма да има причина да ми прави проблемите за които говоря в другата тема (да няма ефективност на спирачките след престой и при каране ако не се натиска често педала).Благодаря!
        Да ти кажа не съм усетил да има някакви проблеми без кантара. Карам така вече половин година и повече. Просто задните колела спират и с предните, но с по малко усилие. Вероятно по-често ще сменян наклатките, но не е проблем
        Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
        Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
        Совалката средно на LPG
        Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

        Коментар


          #5
          Ами аз все още не съм доказал вина в него за да го махна ама окаже ли се че е там проблема - сбогом...Засега изслушах една теория която осмислих тези дни и има логика - като някъде има съвсем дребен пробив в системата (миниатюрна дупчица на тръбата примерно или не съвсем добре уплътнила снадка) е възможно като оставя колата за повече време оттам да влиза въздух в системата и после да трябва да натисна няколко пъти докато го изкара и станат ефективни спирачките.Същевременно дупчицата да е достатъчно малка за да не забележа теч на течност и промяна на нивото в казанчето....
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар

          Working...
          X