Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с двигателя на брава 1,4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с двигателя на брава 1,4

    Здравейте на всички та значи проблема ми се появи от няколко дни сутрин или когато двигателя е студен като го запаля се чува едно чукане което като поработи и или позагрее изчезва съмнявам се да не се обажда някой клапан моля ви който е запознат с този проблем нека да пише предварително ви благодаря.
    да бе да

    #2
    При всички ДВГ с хидравлични повдигачи /какъвто е и твоят,при студено време/минусови Т ,или ако не е палена дълго време е нормално да се чува почукване от повдигачи-клапани при студен старт на ДВГ...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Едно време кадетът тракаше като за световно, ама всички ми викаха "нема страшно". Обаче типото за 3 години не се е обадило ни веднъж, а е палено при под -20 градуса. Мисля си, че и вискозитетът на маслото има значение...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Благодаря ви за съветите днес ходих при майстор и той ми каза че това кото трака така най вероятно било някакви компенсатори на клапаните и ми каза че най евтиния начин бил да сменя маслото и да направя промивка на двигателя че най вероятно е попаднал някакъв боклук.
        да бе да

        Коментар


          #5
          [quote="kopitoto_bg"]Благодаря ви за съветите днес ходих при майстор и той ми каза че това кото трака така най вероятно било някакви компенсатори на клапаните и ми каза че най евтиния начин бил да сменя маслото и да направя промивка на двигателя че най вероятно е попаднал някакъв боклук.[/quoteколега да не си сложил минерално масло на мотора
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            ами не маслото е на Титан полусинтетика :D
            да бе да

            Коментар


              #7
              И при мен го има това тракане. Ще кажеш, че е дизел. Сега съм с масло Castrol Magnatec 10W40 и не харчи нищо. Днес се видях с един човек, на който от много места са му препоръчали да кара с масло 5W ако колата е с хидравлични повдигачи, нищо че това масло го препоръчват само за по-студените страни. Каза, че тогава се налагало и малко доливане от време на време, но колата работела осезаемо по-тихо. Досега не съм карал с масло 5W, но мисля да пробвам. Някой ако е карал да каже има ли разлика, специално при 1.4
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                моя двигател го прави същото като е студен и особенно когато първия път му подам газ , след това се губи и двигателя си бачка нормално и тихо
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #9
                  И при мен като поработи това чукане изчезва и двигателя работи почти не се чува говорих с приятели и те ми казаха че не е проблем да се чува това чукане докато не започне да се чува постоянно така че мисля да не си създавам повече главоболия да го мисля ще сменя маслото и се надявам да се оправи.Благодаря на всички които взеха някакво отношение по темата.
                  да бе да

                  Коментар


                    #10
                    При мен също ги има това чукане при студен двигател и да ти кажа бях се притеснил доста. Но служебната кола почуква по същия начин като я запаля пък е на 40х.км. (Тойота Корола). Така че не се притеснявай. Ако има някакъв по сложен проблем ще чука и като загрее.

                    Коментар

                    Working...
                    X