Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на скоростна кутия на Punto 1.2 бензин?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на скоростна кутия на Punto 1.2 бензин?

    Колеги, преди две седмици взехме за жена ми Punto 2013 1.2 бензин 69кс с 5 степенна кутия. Има теч семеринга на лявата полуоска и може би нивото на маслото в кутията е спаднало. В следсвтие на това има леко виене на 4та и 5та предавка. Но не е нещо сериозно, основния проблем е че скоростите са много къси и на 5та е на 3500 оборота и в колата не се стои. Четох за въпросна смяна със 6 степенна кутия от Punto 1.4 16V, която първо не е много евтина, а и в немския форум пишат, че 6та е съвсем малко по-дълга от 5та на моята кутия. След това попаднах на мнение, че 5 степенна кутия от Панда или Фиат 500 е с по-дълги скорости и по-приятна 5та предавка. Някой запознат ли е дали е така или дали кутия от Панда ще пасне 1:1 на Пунтото? Благодаря предварително.
    Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

    #2
    Имам панда 2004 разликата между 4 и 5 е 500 оборота също както и на ланчата която е с 1.1 мотора
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Може да се смени само 5-та и да стане по-туха колата.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #4
        А може и само като и се налее масло щом изтърва от семерингата може да няма никой в кутията
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Не разбрах с каква скорост е при 3500 оборота. Имам Ланчиа Ипсилон 1.2 там са доста дълги скоростите, на 5 -та с 3000 об. е на 110км/ч. което за тази въшка е супер. на 3500 съм с около 130 и спокойно си пее на магистрала. При 3500 не би трябвало да е шумна колата. Ипсилона е тих, а реално мотора е същия. Мисля че и скоростната кутия ще стане на вашето Пунто. Ако тече семерината струва 5 лв. после си доливате масло и карате, ако вече не е останала без масло и тотално да е баталясала кутията. Тогава от Ипсилон може и да стане за донор
          не подценявайте италианските коли
          Tipo 1.6 (149.C2.046)

          Коментар

          Working...
          X