Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко за PUNTO ПОМАГАЙТЕ! ДАВАЙТЕ МНЕНИЯ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Всичко за PUNTO ПОМАГАЙТЕ! ДАВАЙТЕ МНЕНИЯ!

    С какво да започна... 1во за колата... FAIT PUNTO 1.2 60 кончета бензин, 2(3) врати производство края на 2002 година. на почти 100 000 км. Има ABS, 6 Airbag, ел стъкла, имобилайзер, климатик, серво има CITY режим фар за мъгла и централно, регулиране на височината на фаровете... , регулиране на височината на волана, регулиране на височината на седалката, има нещо за надуване на облегалката на шофьора... да се опъва... задните седалки падат надолу ... има и хубаво окабеляване за музиката... почти всички екстри за една кола...само дето са музиката е малко по скапана щото е от стараа кола :D LADA .:D взех си пунтото за 6 и 500 , което според мен е голяма оферта. с няколко забележки... ама всичко е поправимо... 1во и смених всичките консумативи - ремъци, филтри и масла, и всичко ми излезна 300 лв като това бяха най - скъпите неща в МОНТЬОРНИЦАТА :D. обаче са ми остава да сменя съединителя... като ми каза че и той ще излезне около 300 лв ... но ще го досмажа... не ми пречи, а и не пречи на нищо друго... (поне така ми каза майстора) ето ви и снимки. бая са да знаете! към всеки въпрос който ви задавам ще прилагам и снимка...мисля че от тези снимки добихте някаква предсава за какво става на въпрос... вече мисля че мога да започвам ЗАПИТВАНЕТО... ВЪПРОС №1: по тъмно когато се опитам да си бръкна в жапката или багажника е тъмно като в рог... предполагам че някъде трябва да има осветление... ето снимкиза багажника мисля че оная стърчащата букса е за осветителното тяло... ама не съм сигурен ... казвайте ... ако имате такива осветителни тела и ги продавайте казвайте цена и да правим работата или ако нямате казвайте магазин от където да взема.... ВЪПРОС №2: вижте тия дупки на дъното на багажника.... не мисля че им е там мястото ... незнам от кво са ама се едно метала е скъсан явно е от някъв удар... незнам какво и се е случило Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 страх ме е да не почне да раждясва там... казвайте кво да правя ... ВЪПРОС №3: тука буквите трябва да си ги залепяя... гледах с някво двойнозалепващосе става номера кажете от къде да си намеря такова... някво специално ли е? нз ама искам да си ги сложа :D ето снимките на буквите :D ВЪПРОС №4: трябва ми тая джаджата за дърпането... виждал съм такива то е нещо като болт с кука накрая.... има резба и такива работии.... като я взех нямаше такова нещо ето гледайте къде трябва да се пъха тва нещо... МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ ЗА ТЕЗИ ПОДРОБНОСТИ! с малко мерак колата ще стане супер!! имам страхотни идей ще ги споделя с вас... ама са ми стана мн с подготовката на тези въпросчета.... чакам вашите мнения...!
    Punto 2002 - смачкано

    #2
    najiny,първо си свали USER MANUAL-a на колата /книжката/ и го прочети.Ето тук се намира в английски и руски вариант.. "кое ти душа сака". http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Предполагам, че ще можеш да да отговориш на част от въпросите си! Ся за цената на крушките за осветление в жабката и багажника лично аз не си държа ценова листа в къщи, предполагам и колегите.Виж какъв тип са от мануала, предполагам, че са стотинки и ги има във всеки магазин.Относно дупките в багажника, да определено мястото им не е там.Предполагам тенекеджия ще се справи успешно с тях.Куката за теглене е в "ЩАТНИЯ ЗИП" на колата.. в легена в багажника, където се намира резервната гума.Предполагам, че по автоморги или италианеца ще се намери.Ако не, тогава поръчка в "Т&N CAR".Успех и ЧНГ!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      скивте ми са тавана незнам кво са правили вътре ама самата кора нещо е намачкана а от там и тапицерията е взела да се отлепва. кажете дал мога да си го оправя или от къде да си купя направо нова кора .... вижте снимки:
      Punto 2002 - смачкано

      Коментар


        #4
        Добре де пич, ти тази кола като я купува къде гледа?! Този таван го отдавам на НЕСКОПОСАНО, ЗВЕРСКО МИЕНЕ, или на обръщана кола по таван и после оправяна.На 27-ми се върнах от Милано и ти гарантирам, че ЧИТАВО Пунто-II под 4500-6000 ЕВРО не можеш да барнеш!Съвет за тавана не мога да ти дам, питай по АВТОТАПИЦЕРИ какво ще кажат.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Nino написа:
          Добре де пич, ти тази кола като я купува къде гледа?! Този таван го отдавам на НЕСКОПОСАНО, ЗВЕРСКО МИЕНЕ, или на обръщана кола по таван и после оправяна.На 27-ми се върнах от Милано и ти гарантирам, че ЧИТАВО Пунто-II под 4500-6000 ЕВРО не можеш да барнеш!Съвет за тавана не мога да ти дам, питай по АВТОТАПИЦЕРИ какво ще кажат.
          Претапициране на таван около 150 лв. и издържа 1-1.5г. Един познат си хвърли парите. Направиха го много добре, но след 17-18 месеца пак висна
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            Добре де пич, ти тази кола като я купува къде гледа?! Този таван го отдавам на НЕСКОПОСАНО, ЗВЕРСКО МИЕНЕ, или на обръщана кола по таван и после оправяна.На 27-ми се върнах от Милано и ти гарантирам, че ЧИТАВО Пунто-II под 4500-6000 ЕВРО не можеш да барнеш!Съвет за тавана не мога да ти дам, питай по АВТОТАПИЦЕРИ какво ще кажат.
            Че тия Пунто-вци тук за х 6-7000 лв. са над 400 000 км или са срещали стълб Кой ще ти даде кола на 3-4г. за 6000лв. на 30 000км в перфектно състояние То само ДДС-то е около 1200лв. Евтиното винаги излиза скъпо
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #7
              Колата наистина я купих за 6 и 500 и наистина е произведена 2002 година края... и както изглежда наистина е удряна някъде ... и е правена в последствие ... забелязах че нещо и е ставало като я взех но реших да я пробвам .... да я покарам малко ... с мен беше един приятел мотьор , който според мен е доста добър в занаята... огледа я добре покарахме я малко ... колата върви просто супер няма никви технически забележки явно са я оправили добре!!!тва е всичко от 1 месец нямам грам забележка само за тоя таван и тия неща дето съм ги написал горе... и мисля че одарих джак пота с тая колица върви та пушак се вдига! частите са евтини ако нещо и се счупи... харчи малко върви много нова е и е готина кво повече да искам...
              Punto 2002 - смачкано

              Коментар


                #8
                Колата наистина я купих за 6 и 500 и наистина е произведена 2002 година края... и както изглежда наистина е удряна някъде ... и е правена в последствие ... забелязах че нещо и е ставало като я взех но реших да я пробвам .... да я покарам малко ... с мен беше един приятел мотьор , който според мен е доста добър в занаята... огледа я добре покарахме я малко ... колата върви просто супер няма никви технически забележки явно са я оправили добре!!!тва е всичко от 1 месец нямам грам забележка само за тоя таван и тия неща дето съм ги написал горе... и мисля че одарих джак пота с тая колица върви та пушак се вдига! частите са евтини ако нещо и се счупи... харчи малко върви много нова е и е готина кво повече да искам... не мисля че съм сгрешил в избора си!
                Punto 2002 - смачкано

                Коментар


                  #9
                  честито и със здраве да си я караш!!! да ти имам проблемите и въпросите... карай и си сфиркай! за мен кола втора употреба в България неудряна няма...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Честито, със здраве да я караш.Аз имам същото, но е оранжево. Относно буксата в багажника според мен е за това

                    Коментар


                      #11
                      eeee аз нямам такова явно ще трябва да ходя до магазина да си купувам.... а за тва в жапката имаш ли лампа??? дай снимка ако имаш ... И... мерси за пожеланието :D
                      Punto 2002 - смачкано

                      Коментар


                        #12
                        За тавана наистина 150лв в София е цената Имам един приятел, който работи в София, но е от Бургас и тавана му беше виснал. Почнал да обикаля в София тапицерите и от 200лв като се почне най-много паднали до 120лв. Дойде си в Бургас и тука му го тапицираха с много хубав плат за 50лв общо с плата и труда.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          e аз освен тапицерията която трябва да я докарам със същия плат ... трябва и кората да сменя че е намачкана!
                          Punto 2002 - смачкано

                          Коментар


                            #14
                            дайте са идея за готин багажник, който да подхожда на пунтото... готов съм да дам до 300 лв
                            Punto 2002 - смачкано

                            Коментар


                              #15
                              ТАЯ КОЛА ВЕЧЕ Я НЯМА! ДНЕС 10.02.2007 в 09.45 точно на орлов мост при излизане от към стадиона стана тежка катастрофа... бяхме аз майка ми баща ми ... баща ми караше ... НЯКЪВ ПИЧАГА не видял ЧЕ ИМАЛО СФЕТОФАР и познайте кво стана със скорост 60-70 .... МАМАМТАА СИ ТРАКА! всички сме живи и гипсирани ... еърбега ми еба мамата ... и с колани и с всичко и пак боли мама му дееба! като намеря снимки ще ви пратя .. просто не бях в състояние да снимам и мисля че темата трябва да се премести в хроника на смърртта
                              Punto 2002 - смачкано

                              Коментар

                              Working...
                              X