Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсана гума на бронята.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсана гума на бронята.

    Здравейте,под предната броня на стилото имам една гума,чувал съм че също и казват нож на бронята.При мен почти се е скъсала взех нова но гледам че е хваната със такер и скоби а аз нямам познати със такъв инструмент.Има ли някой колега който да е имал проблем и опит със въпросната гума.Подменял ли е или е маханал нацяло.И възможно ли е да се кара без нея.
    Последна редакция от ivan77; 15.05.2021, 14:04.
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Махай я тая гума от там. Някой си я е слагал допълнително. Оригинално няма такова нещо.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Всъщност тази гума се нарича "лип" и е нещо съвсем стандартно при Fiat Stilo. Оригиналния номер (OE) на този детайл е 71718786.

      Click image for larger version

Name:	fiat_stilo_2004_images_7.jpg
Views:	1
Size:	382,9 KB
ID:	2099151Click image for larger version

Name:	pictures_fiat_stilo_2006_1.jpg
Views:	1
Size:	222,1 KB
ID:	2099152
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар


        #4
        Аз намерих пластмасова,по голямото питане е мога ли да карам без нея известно време,не знам каква функция изпълнява? Защото като гледам самото захващане е със някакви скоби от такер.А аз ще е захващам сигурно със болтчета за бронята или видии че такъв такер няма откъде да намеря.
        Последна редакция от ivan77; 16.05.2021, 21:08.
        STILO 1.4 16v.

        Коментар


          #5
          Много е важна тази минджикляфка-уеднаквява въздушния поток под колата като по този начин увеличава натиска върхуколата и увеличава сцеплението на гумите с хасфалта, Това е първия закон на Гей -Люсак и най вече на Гей
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Аз намерих пластмасова,по голямото питане е мога ли да карам без нея известно време,не знам каква функция изпълнява? Защото като гледам самото захващане е със някакви скоби от такер.А аз ще е захващам сигурно със болтчета за бронята или видии че такъв такер няма откъде да намеря.
            Карай си спокойно. Взех си същата пластмаса, защото оригиналната гума се скъса, но две години вече не съм намерил време да я сложа.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              Благодаря ти колега.
              STILO 1.4 16v.

              Коментар

              Working...
              X